fbpx
rec-bg
rec-bg

המלצות

אנחנו מזמינים אתכם למסע אישי מרתק לתוך עצמכם ולתוך עולמות של ידע.
תוכלו לבחור בתכנית הכשרה מקצועית שתקדם אתכם לעבר אופק תעסוקתי חדש מתגמל ובמסע חוויתי אישי מעמיק.

זו לי השנה השניה שלי איתך רעיה, בהמשך לקורס הנפלא של כתיבה טיפולית בה אני ממשיכה ללמוד טיפול בכלים השלכתיים – ובשנה זו למדתי את עולמם הקסום, הרחב והמרתק של הקלפים המטאפוריים".

בהתנסות עם הקלפים למול חברותיי לקורס, הבנתי מהשיתוף שלהן כמה הקלפים חוברים לרבדים עמוקים, הנסתרים עמוק ולעיתים ממאנים להתגלות ולהיפתח וכיצד בזכותם הם לפתע "נובטים" והן – המשתתפות, מצליחות לראות לבסוף מהמדבר השחוח את השדה המרהיב.

הקלפים כה עוצמתיים וב 30 המפגשים שקיבלתי , גיליתי בכל פכם אפיזודות נוספות ואיך ניתן איתם להגיע למחוזות חדשים, ככל שהדמיון לוקח. שיעור אחר שיעור כמו םעוט המתחיל את צעדיו הראשונים, למדתי שלב אחר שלב את הדרך לתפעל אותם ובו בזמן למדתי לראות בהם את בבואתי הנפשית הפנימית. כך, עם הזמן אף התחזקתי ןלמדתי על עצמי דברים אשר לא ידעתי שקיימים בי. שלל חוזקות ותובנות נחשפו עם גילוי הקלפים, אך הסמווים ואף הגלויים ואז זיהיתי מיד מה טמון בי וממה אני רוצה "להשתחרר".

קיבלתי בקורס מתן כפול – הידע לטפל באחר ומתנה נהדרת כטיפול לעצמי. מהתבוננות שנה שלמה על הקלפים, במהלך הקורס, אף אני למדתי אילו כוחות יש בי, למדתי לאזן בין הטוב ובין הרע. ללמוד לראות את הטוב ולאחריו את הטוב יותר… הבנתי כי לעיתים המאזניים נוטים לצד אחד, אבל למחרת ייטו לצד אחר. דברים נתונים לשינוי. הכל בר חלוף, אם רק נתבונן יותר על הקלף. קל יותר בעזרת הקלפים "להילחם בשדים" גם אם אראה אותם בקלף אחד, מיד בקלף השני אראה כיצד אני מתמודדת לגרשם. כך ע"י כוחות אלו אני מאמינה שאהיה מטפלת מסורה ומקצועית.

תודה לך רעיה על עוד שנה מושלמת ושלמה עבורי – על לימוד, התנסות, כוחות, שיתוף, חווייה ומשמעות.

צופית אורן – יולי 2019

כמשתתפת בקורס, כל שיעור היה לי מאוד משמעותי, הנושאים שעבדנו עליהם היו מרתקים, אופן העבודה עם הקלפים היה מעורר פליאה בכל פעם מחדש, עוצמת הרגשות שעלו מאוד ריגשה אותי. הקבוצה הייתה מיטבית נוצרו קשרים מעמיקים וטובים שהתבססו על אמון ובטחון ואפשרו לי לצמוח בתוך הקבוצה. הרגשתי אהובה ומוכלת, הרגשתי בנח לשתף ולחלוק את שעל ליבי, הנושאים שעסקנו בהם נגעו תמיד איכשהו בחיי והעבודה עם הקלפים מדויקת ומפתיעה. כשחברי הקבוצה הינחו זה פתח בפני אופנים שונים של הנחיה, סגנונות שונים, ראיתי איך כל אחד מאיתנו נמצא במקום אחר בחיים שלו מבחינת הנחיה וטיפול זה עורר בי מודעות וחיזוק לגבי המקום שאני נמצאת בו .העבודה בקבוצות קטנות בזמן ההנחיה זימנה מפגשים אינטימיים עם חברי הקבוצה, הקשבה מעמיקה יותר וכניסה לרבדים אישיים יותר. הרגשתי שצברתי השנה הזו כלים וידע מהתבוננות בך ומהדרך שהעברת את מפגשי הקלפים, השאלות העמוקות ששאלת דרך הקלפים. הענקת לי ארגז כלים שופע בכל טוב, בכל  שלב בטיפול שלפתי כלי שלמדתי ממך והוא תמיד הצמיח, קידם ועורר עניין.

התחושה הסופית שלי מהטיפול היא תחושת למידה וסיפוק, הצלחתי בעשרה מפגשים לייצר סטינג בתוך מרחב. לעשות תהליך משמעותי ומעמיק שהצמיח אותי כמטפלת, חיזק בי את היכולות שלי ובמקביל קידם והעצים את המטופלת, כל זאת בעבודה מאוד רצינית ומעמיקה. ההתבוננות בך רעיה כמנחה, היה בשבילי עולם ומלואו, התפעלתי ממך כל מפגש מחדש, מיכולות ההנחיה שלך, מיכולות ההובלה שלך, מיכולת ההכלה שלך מהקשבה האין סופית שלך.  מרשימה אותי יכולת הנתינה האין סופית ורוחב הלב שלך בשיתוף עם חומרים ותכנים, זה לא מובן מאליו ,לא נתקלתי עד היום בשום קורס שלמדתי במרצה בעל נתינה כשלך. אני רואה זאת כנתינה שלך לעולם ,כשאת מפיצה מטובך זה מגיע אלינו ואנו ממשיכים בהפצת התכנים והמסרים ומשנים עולם לטוב יותר.

אני שמחה על הזכות שנפלה בחלקי אני מודה לך רעיה על שנה מדהימה שפתחה בפני עולם שלם בו זכיתי לתהליך אישי במקביל ללימוד מעמיק.

אביבה קלדרון  -אשת חינוך גיל הרך ומדריכת אמנות 2020

נהניתי מכל רגע בלימודים, זכיתי לפגוש נשים מדהימות, חכמות ורגישות. התכנים שעלו באמצעות העבודה עם הקלפים המטפוריים הדהדו אצלי במהלך כל השבוע.  ברור לי שעברתי תהליך של  העשרת ארגז הכלים , ריפוי, חידוד חושים, מודעות עצמית וחיבור עצמי ברמה גבוה.

זכיתי ללמוד אצלך רעיה יקירתי, מורה למופת, אנושית, עדינה, מקצועית ואסרטיבית,  את מהווה מודל עבורי למנחה רכה ואמיצה, מנצלת הזדמנות להודות, לאחל לך בריאות ושמחת חיים.

 

אכלאס זידאן עוס"ית מנהלת מחלקת רווחה 2019

הקורס בהנחייתה העמוקה והמקצועית של רעיה, היה חוויתי במיוחד,  הוא פתח בפני הכרות עם כלי יצירתי מאוד ומקלף שכבות ואפשר לי לעבור תהליך של התבוננות פנימית עמוקה.

כמי שמלמדת אמנות אני משלבת לתוך המקצוע את עבודת הטיפול באמצעות הקלפים, המפגישה את הנפש עם החלקים שבתוכה, כך מתאפשרת עבודה יצירתית עמוקה ותרפויטית באמנות.
ממליצה בחום.

בהערכה ואהבה רבה.

אורנית שביט גדליהו  מורה קרן קרב

הסקרנות והנגיעה בטיפול הובילה אותי לקורס קלפים מטפוריים.

הקורס פתח בפני עולם מרתק של קלפים שונים ומגוונים, הנוגעים בכל אחד מאתנו. העבודה עם הקלפים  מדייקת מצבים וקשיים שאנו חווים במציאות.

אהבתי מאוד את האפשרויות המגוונות והדרך להגיע לנפש האדם דרך הקלפים.

ברמה המקצועית- בהוראה, הקורס נתן לי כלי נוסף להבין את עולמו הפנימי של הילד, דרך מרתקת ומהירה  לאתר קשיים ולהתמודד איתם. מתכוונת להמשיך ולהשתמש בקלפים ככלי טיפולי.

נהניתי מאוד מהשיעורים וממליצה בחום.

אביטל כהן

עוסקת בחינוך מיוחד ואמנות

היה זה קורס מרתק, עשיר בתכנים,

שפתח לי פתח לעולמם הקסום של הקלפים,

ואני נשביתי בקסמם.

חלק גדול מהצלחתו של הקורס נזקף לזכותה של רעיה צור,

המרצה של הקורס.

רעיה  מרצה כריזמטית, בעלת ידע עצום ונתינה אינסופית.

בכל מפגש הפגינה מקצוענות ללא פשרות,

מתובלת בקמצוץ של הומור.

היה כיף, מומלץ בחום!

מיכל זלצמן

נהניתי מאד ללמוד בקורס ליועצי סביבה וקיימות עם דקלה, כל שיעור בלימודי סביבה וקיימות, כל הרצאה היה מעניין, מרתק, מעשיר ונתן המון חומר למחשבה, לעשייה ולהשכלה. דקלה יודעת להעביר את החומר הלימודי ואת המסר האנושי בצורה נעימה ונוגעת ללב. הרגשתי את העוצמה שלה ואת האהבה במה שהיא מאמינה ועושה. תודה רבה מכל הלב. יישר כוח גדול

איך קורה שאישה בת 66 ,פתאום באמצע החיים (בעצם כבר מעבר…) מחליטה להצטרף לסדנת ניקוי רעלים, לוותר על ארבעה ימי שישי שקטים של קימה ללא שעון – כי לא עובדת בשישי – ולנסוע לכרכור, רק כדי שיגידו לי שמעכשיו אני לא אדון לארוחותיי, נישנושיי, פשעיי הקטנים והגדולים – ועוד איזה ..
וזה קורה. כי הבנתי שאני במקום ממש לא טוב. לפני שנתיים וחצי חליתי בסרטן השד, ועברתי שנה שלמה של טיפולים (כימותרפיה, ניתוח, הקרנות , וסיבוכים בדרך). עד היום עוברת טיפולי ניקוז לימפתי והזרוע והיד נתונות בתחבושות לחץ. לא קל. אבל עבר.
אלא שמאז כבר 'הספקתי' לעלות על גופי 10 קילו מיותרים, להפסיק להתעמל ולצעוד, אפילו יוגה הפסקתי לתרגל. והאכילה…. אכילת ניחומים לשמה, מכל הבא ליד, בלי זמנים, בלי ביקורת,  ושינה טרופה – כל לילה שלישי: שניים לא ישנה, ושלישי מתמוטטת. ורחמים עצמיים… שלא עוזרים לצאת מהמעגל.  ממש לא מקום טוב להיות בו.
ואז קיבלתי במייל את הפרסום על סדנת ניקוי רעלים. ארבעה מפגשים, בהדרכת לאה אלון בימי שישי בין 9:00 ל12:00 והבנתי שזה המזל שלי. זו ההזדמנות לשינוי.
פגשתי מדריכה נפלאה וקבוצה חמודה של אנשים שרוצים ועושים טוב. כבר בשבוע הראשון היו לי כאבי מפרקים ושרירים ברגליים. לילה אחד פשוט שוטטתי בביתי כי לא יכולתי לשכב בכלל. כתבתי ללאה – והיא עודדה והרגיעה אותי: הכל שייך לתהליך. הייתי גאה בעצמי שלא לקחתי שום כדור לשיכוך כאבים. השבועות הבאים היו קלים יותר ודי מהר התחלתי להרגיש שיש לי יותר אנרגיות מצד אחד ובלילות הצלחתי לישון! לילה אחד ושני ושלישי, ורביעי.. זהו. מאז ועד היום – שבוע אחרי ארבעת שבועות הניקוי –ואני ישנה כמו שצריך!. חזרתי לתרגל כל בוקר לפני העבודה, ולצעוד בערבים, שמחת החיים שלי חזרה, ואני בהחלט שומרת על תזונה מאוזנת. וחשוב לא פחות – ירדתי כבר 6 קילו ועוד היד נטויה.
ואם כל זה לא מספיק, אז: במהלך השבוע השלישי לניקוי הייתי בבדיקה אצל הכירורגית שלי ובבדיקת האולטרסאונד שלפני חודש עוד היתה מלאה ב"עננים", נראו עכשיו "פסים" בלבד. העננים מתפזרים סוף סוף!. ובטיפול הניקוז הלימפתי שעברתי באותו שבוע (עוברת כזה כל שבועיים שלושה) הסתבר שהיקפי היד החבושה שלי ירדו משמעותית. כלומר, הבצקות גם הן והולכות ופוחתות.
בדיקות דם משוות אעשה בעוד חודשיים, אבל מאמינה שגם ערכי הכולסטרול והסוכר ישתפרו. אם תרצי, אדווח לך על כך.

ניקוי רעלים אמרנו? ועוד איזה! רעלים מהגוף ומהנשמה.

אז תודה ענקית לך לאה אלון הנפלאה שתמכת כל הדרך, בעדינות, בלי לחץ , בהמון רגישות וקבלה. והיית שם בשבילי. וכמובן לקבוצה המקסימה שבכלל יזמה את הסדנה הזאת והיוותה תמיכה רצינית בכל התהליך.

מאת דיצה שגיא, על התהליך שעברה בסדנת ניקוי הרעלים.

ברצוני להמליץ על קורס מצוין .קורס פרסונולוגיה ..שהועבר ע״י מרצה חמה .לבבית .קשובה ..ומעל לכל מעבירה את הנושא הנילמד באופן מעניין .ומרתק. ב

זכות דינה נחשפנו לעולם.."חשיפת תווי הפנים ומשמעותם"..שמסייע לנו להכיר את האדם שיושב מולנו ..על אופיו..תכונותיו..וכו..

המון תודה לדינה ..שכל שיעור היה חוויה

כבר במפגש הראשון עם רויטל המנחה היא הדביקה אותנו בתשוקה שבה למקצוע… החומר הועבר בצורה מקצועית, עניינית ומרתקת. מהר מאד הבנתי שזהו כלי עזר משלים ומושלם עבורי ועבור המטופלים שלי. הגרפולוגיה עוזרת לי להגיע עם המטופל לרבדים יותר עמוקים ומאפשרת לי כמטפלת לחזק ולהעצים אותו ולכוון אותו למסלול שתואם לו ויעזור לו להתפתח ולממש את מלוא הפוטנציאל שגלום בו.

הי, קוראים לי תמי, אני בת 23, חיילת משוחררת. הגעתי למצב שכל בני גילי נמצאים בו, והוא העיסוק והחיפוש הזה אחר עצמך. אותן השאלות שאתה שואל את עצמך בעצם כל תקופת ההתבגרות, יש אפילו כאלה שחיים שלמים… מה אני רוצה ללמוד? במה אני טוב? מה אני אוהב? מי אני?
תמיד ידעתי שמעבר לכל השאלות הללו, אני נורא רוצה לעזור לאנשים, להבין את האנשים סביבי טוב יותר, לכן בחרתי בקורס גרפולוגיה. הקורס של רויטל נותן את כל הכלים האלה בשילוב הרמוני. אתה לומד להבין את האדם טוב יותר, מגלה במה הוא טוב, במה הוא פחות טוב, האם הוא איש של 'כאן ועכשיו', האם משהו מהעבר מתלווה אליו ומשפיע על התנהלותו, את כל הדברים האלה ניתן לראות בכתב היד ועוד הרבה מעבר לכך. הערך המוסף הוא שאתה לומד להכיר גם את עצמך טוב יותר, יורד לעומק הנפש שלך, מגלה את עצמך… והכל דרך כתב היד. זה נותן לך בעצם את הכלי הכי חשוב, הצעד הראשון לשינוי טוב. וזה בעצם המודעות. כשאתה מודע, יותר קל לך להבין ולאחר מכן לשנות, וזו הדרך הכי טובה בעיניי לקבל את התשובות לשאלות שלי.

"עוצמת המילים רק התחזקה בקורס הנפלא של גרפולוגיה במכללת כרכור. השיחה הראשונה שלי עם מנחת הקורס רויטל קינן, רמזה לי כבר שיש לי למה לצפות, ואכן לא התאכזבתי. העומק של האבחון דרך הכתב והמילים, הבנתי איזה כלי אדיר אני מקבלת עבור המטופלים שלי. נפתחה לי עוד דלת של אבחון וגם מראה עצמית, הכוח לשקף למטופל ולעצמי את כל היכולות והקשיים, החוזקות והאתגרים – מתנה ענקית. המילה יוצאת מהלב ומהנשמה ומביאה איתה את המודע והתת מודע אל הדף. הזדמנות לפגישה עם התת מודע שלנו. דייט על הנייר איתי ועם עצמי". נוריץ פרץ – מטפלת בקוסמטיקה, רפלקסולוגיה וכתיבה טיפולית

"קורס גרפולוגיה דינאמית תורם לי רבות. הלמידה מספקת לי הזדמנות נדירה להציץ לתוך הנפש שלי, ולהבין בצורה עמוקה ומעמיקה מי אני. אני מרגישה צמיחה אישית הלכה למעשה. בקורס רכשתי כלי אבחון חדש, שלא היה מוכר לי. יעילותו ומהימנותו מודגמת ומוכחת כל שיעור מחדש! בעזרת כלי זה מאמינה שאוכל לסייע לאנשים להכיר את עצמם טוב יותר ובהמשך לקבל החלטות שמתאימות ומדויקות למי שהם. בנוסף, באמצעות כלי אבחוני זה יהיה בידיי לסייע למעסיקים לבחור עובדים מתאימים בצורה מיטבית. רויטל המרצה בקורס מקצועית מאוד, מעבירה את התכנים ביסודיות ובנועם רב. האווירה בקורס פתוחה, מכילה ומאפשרת למידה עמוקה ומשמעותית".

"מזמן רציתי לספר לך, אבישג, כמה משמעותי בשבילי היה קורס תקשור. התקשור המחיש לי את קיומו של העולם האחר. כמו כן, עצם ההרגשה וההבנה שיש לנו מדריכים שמוכנים לייעץ בכל עניין ועניין נותן תחושת בטחון. בעצם, התקשור פתח לי חלון לעולם אחר והכי חשוב חיבר אותי עם עולמי הפנימי האישי, עם הידע שלי והרגשות שלי. היום אני מודעת הרבה יותר לעצמי ומאמינה בעצמי יותר בזכות התקשור שאני קוראת לו כלפי חוץ וכלפי פנים. אני מאמינה שדרך התקשור אפשר לשנות את העולם למקום יותר יפה, שיש בו אהבה, שהיא הבסיס לקיום האנושות. תודה רבה על המפגשים שהעברת באהבה."

"לפני כמעט שנתיים התחלתי את למודי תקשור וחיבור למודעות על בהדרכתה של אבישג המקסימה. אני חווה התרחבות של ההתנסויות ושל התודעה בקצב מהיר ויתכן שאם הייתי הולך בדרך אחרת היו נדרשות לי לפחות עשרים שנה! המידע מתערבל במוחי כמו בתוך כדור, מסתובב במעגל ומקבל משמעות. התדר השבועי גורם לי לתחושת איזון, קו ישר שנכנס ויוצא מהלב. כשהבנתי שהידע הוא אינסופי, הבנתי את היעוד שלי, ללמוד אותו. הלב שלי הוא האור של העולם, לא אכסה אותו עוד עם המוח שלי!"

לימודי הקינסיולוגיה בהנחייתה של אסטל חרדון היוו עבורי אבן דרך להתפתחות אישית. קיבלתי כלים להתבוננות פנימית ולהבנה לעומק של החיבור בין מוח , גוף ורגש.
עולם הקינסיולוגיה היה לי חדש ולא מוכר ותוך זמן קצר הצלחתי להבין את הקשר הישיר שיש לקינסיולוגיה עם כל אחד מאיתנו. כולנו חווים פחדים ולכולנו יש מטענים שאנחנו סוחבים מן העבר. כולנו מעוניינים להיפטר מהם ולא תמיד יודעים איך. כאן נכנסת השיטה המרתקת של בדיקות השריר שמביאה תשובות אמיתיות מתוך הגוף.
בנימה אישית, אני רוצה לציין לטובה את אסטל על הגישה החיובית שאיתה היא מגיעה לשיעורים ואת האופן המרתק בו היא מעבירה את החומר הלימודי.

אני רוצה לציין בחום, באהבה ובכנות גדולה שאסטל המנחה לקינסיולוגיה, הייתה אחת המורות הטובות שפגשתי. גם כמורה וגם כבן אדם.

אסטל לימדה קינסיולוגיה ברגישות, באהבה וברצינות רבה. אסטל  היא מורה שאכפת לה. במהלך השיעור  עברה לנושא חדש רק אחרי שווידאה  שאכן הבנו את החומר.

אני רוצה לומר שבזכות אסטל יתכן שאלמד גם עוד שנה.

אסטל תודה רבה לך על השנה המעניינת והנהדרת.

אני מאחלת לכל אחד ואחת לפגוש בחיים מורה ובן אדם כמו אסטל.

בריאות והרבה כוח כדי שתוכלי להמשיך ולתת לאנשים שמחכים לך שם באיזה שהוא מקום בעולם.

תודה גדולה מכל הקבוצה וממני . אוהבים אותך ומחבקים אותך חיבוק גדול וחם

התהליך הכי משמעותי זה להתייצב, ללמוד את עצמך, להכיר את עצמך, לקחת אחריות על החיים שלך…. לדעת מי אני ומה אני רוצה ומה מתאים לי.

קוראים לי בויראת חאנין בוגרת תואר ראשון בספרות עברית ותעודת דיפלומה של הנדסאית בניין ..
למדתי במכללת כרכור טיפול בקלפים מטאפוריים ושילוב אומנות עם המנחה המקסימה רעיה צור ,
למה בחרתי: עניין אותי איך לטפל דרך קלף עם תמונה ,משפט, מילה , צבעים , ציורים ..
וגם אני חושבת שזה יפתח לי דלתות בעתיד, גם אם לא ארצה לעסוק בתחום הספציפי.
המסלול ענה על הציפיות והמטרות  שלי – אני מאמינה שהוא יפתח לי דלתות בעתיד.
רמת לימודים:  גבוהה ומעולה וזה התבטא בכמה דרכים לימודיים כגון הרצאות, הנחיית סטודנטים וטיפולים.

 اسمي حنين بويرات عمري 26 سنة معي شعادة لقب أول أدب عبري وشهادة ديبلوما هندسي بناء ..
اتعلم بكلية كركور علاج عن طريق البطاقات والفن تعلمني رايا تسور ولا أروع من هيك محاضرة أشعر انني بين عائلتي رغم اختلاف الأديان واللغة أنتظر اللحظة التي سأذهب فيها الى التعليم ..
لماذا اخترت الموضوع: اخترته بسبب انه سيفتح لي مجالات كثيرة في المستقبل لعملي ولعائلتي ..
وكنت كثير متشوقة أعرف كيف يعني بنفع أعالج أشخاص عن طريق بطاقة التي تحتوي على صورة ،كلمة ،جملة .
علاج عن طريق الالوان رسومات فعاليات كنت كثير معنية أعرف كيف عشان هيك تشجعت وسجلت بدون تفكير كثير ..
مستوى التعليم: راقي جدا ،عالي وشيق ، بالأخص مع المحاضرة الإنسانية رايا..
أنا مستعدة لأي مساعدة أو استفسار

אמנם חיפשתי "כתיבה יוצרת" והגעתי ל"כתיבה טיפולית"  אבל זו בהחלט הייתה טעות מאוד מוצלחת. מהא מאוד, ולהפתעתי, במפגש של פעם בשבוע, נוצרה קבוצה אינטימית ועמוקה, חברית ומפרגנת, מלאה בצחוק וגם בדמעות והרבה הרבה ניסיון חיים וחכמת נשים ושאלות חשובות שלפעמים אין להן תשובה, ועוד כהנה וכהנה סעודה לנשמה כיד המלך (וגם אכלנו מטעמים ממש). כל זה התאפשר וצמח הרבה מאוד בזכותך – בזכות הנתינה העצומה, הרצינות, האהבה, ההכלה, ההומור, הפשטות וטוב הלב שלך.

המון תודה  לרעיה המנחה על חוויה נפלאה, מרגשת ומצמיחה.

אוהבת ומחבקת

נילי

 על האיכות התרפויטית שמצאתי במפגשי הקבוצה לאורך השנה

תהליכי הכתיבה שליוו את המפגשים אפשרו לי לעצור, לנשום, לתת לשקט להיכנס פנימה, להנשים ולנקות את חדרי הלב, לנער את האבק ממדפי הזיכרונות, לעלעל בצילומים ישנים ולברוא מהם מחדש מחרוזות קסומות עשויות חרוזי פז יקרים ונדירים.  המפגשים זימנו עבורי קרקע פורייה לפתיחות ושחרור רגשות שהביאו עימם תחושת הקלה מיטיבה ומפתיעה, או-אז אפשר היה לתת מקום ללא-מודע ולחוות את זרימת החיים עבר-הווה-עתיד, לבוא מתוך רוגע והרבה אהבה ולרתום למסע את הילדה הפנימית שלי.  זו הילדה שבי הצליחה להתקרב שוב ושוב גם לאותו בית פנימי-נפשי –         בית ממנו התחלתי את מסע חיי ואותו פתחתי כל פעם מחדש אל עצמי ואל האחרות מתוך תחושות ייחודיות של בית, שהעניק לי ביטחון וחמימות, אהבה והגנה, יציבות וערכיות – מהן צמחתי וגדלתי, בגרתי והתפתחתי למי שאני. מכאן, יכולתי לאורך המפגשים לרקום את אותו נרטיב – סיפור חיי, שהפך לחי ונושם, כשאני נוסכת אותו אל המלים והופכת אותו לשלם. הקבוצה הנפלאה יצרה מרחב משותף שיש בו תחושות מקרבות של הקשבה והכלה וקבלה אינסופיות, השתייכות וחום ורגישות, חברות כנה ואהבה. כל אלה אפשרו תהליך קבוצתי פורה, מעמיק ודינאמי.       וכך, כל מפגש טמן בחובו אפשרות מעצימה ומרחיבת לב להפוך את סיפורי החיים הקטנים, את תמונות העבר, את רחשי הלב והנפש לכדי מארג פנימי דק ומדויק, עדין, נרגש, טובל בצבע או בשחור-לבן –        מלאכת-מחשבת שנטוותה והתעצמה בעזרת חוויות הכתיבה וההמללה.

רעיה יקרה, תודה חמה לך מעומק הלב על הזכות לחוות שנה אחרת ומיוחדת של קסם, פליאה והתפעמות. מאחלת לך כל שטוב ומיטיב.

בהערכה רבה ואהבה גדולה.

ערה ,  יועצת חינוכית

ההשתתפות שלי בקורס 'כתיבה טיפולית יצירתית' , הייתה אחת המתנות היותר משמעותיות שהענקתי לעצמי הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית.

התהליך כתיבה שעברתי בקורס עזר לי מאוד לעבד תהליכים שעברתי ועוברת עם עצמי, יכולתי לזקק את כל תחושותיי, לכתיבה אינטואיטיבית, אוטוביוגראפית, סיפורים, אגדות, ושירים.

רעיה ביד מכוונת וחמה יוצרת מרחב בטוח שבו כל אחד יכול להביא את עצמו ואת עולמו. הכתיבה בתוך קבוצה נתנה לטקסטים עוד משמעויות רבות, ושמיעה של סיפורים רבים ומשמעותיים חיזקה את התהליכים שעברנו בקורס. ממליצה לכל אחד ואחת לעבור את לפחות פעם אחת בחיים תהליך כל כך מרגש, מעמיק, תהליך שבו משתחררים מעכבות ומתחילים לכתוב בהנאה רבה מאוד.

איריס רובין

פוטו תרפיסטית ,

 תסריטאית ומפיקה  סרטים דוקומנטריים

 

בקורס למדתי על טכניקות כתיבה שונות, זכיתי להתנסות בהן ולבטא דרכן תכנים אישיים. הלימוד מעמיק ומאפשר לעבור תהליך אישי ולגלות את שפת הכתיבה הייחודית והיצירתית שלי.

בנוסף קיבלתי כלים ממשיים לשימוש בקליניקה, הקורס מרחיב משמעותית את ארגז הכלים של המטפל: למדתי לשלב את הכתיבה בתהליך הטיפול, הן ככלי העומד בפני עצמו , והן בשילוב אמנויות וכלים השלכתיים.

מעבר למקצועיות הרבה והידע הנרחב שרעיה צור המנחה מביאה לקורס בנדיבות, היא יצרה את התנאים לעבודת קבוצה אינטימית ותומכת, בה לכל אחד ואחת  יש מקום לבטא את עצמו בביטחון והנאה.

המרחב הבטוח אפשר חוויה מיוחדת של כתיבה ושיתוף.

אבישג

מטפלת פסיכותרפיה גוף נפש

רעיה!

רציתי לומר לך תודה.

ההשתתפות בקבוצת: 'כתיבה יוצרת טיפולית ' הייתה מופלאה ומרתקת.  

קבלתי כלים לכתיבה מהלב. באמצעות הכתיבה יכולתי להיזכר ברגעים של שמחה וכאב. הצלחתי ליצור לי דרך אישית  להעביר זיכרון ישן.

החיבור לדמיון ולמילים, העצירה וההתבוננות, יצרו אווירה של הגנה סליחה וריפוי .

באהבה

אורית מושלם

אחות טיפת חלב,  מפקחת ומנחה קבוצות  צוותים מקצועיים  והורים.

"אחת הסיבות שהגעתי לפסיכותרפיה גופנית, היה דווקא כשלמדתי קולנוע.

הייתי במשבר של יצירה וכתוצאה מהמשבר פניתי לטיפול בשני ערוצים:

האחד היה טיפול מילולי אצל פסיכולוגית והשני היה טיפול של עבודת גוף.

לקח לי זמן להבין שזו דרך הטיפול שאני חושב שהיא נכונה.

השילוב של עבודה נפשית כשבמקביל יש עבודה גופנית.

בחרתי במכללת כרכור, גם בגלל המקום, האווירה כפרית, המקום קטן וזה התאים לי..

אבל גם בגלל מי שהוביל את המגמה……"

"עברתי דרך מרתקת בשנה א' של לימודי אקותרפיה.
תהליך שיש בו תנועה מהבחוץ, הטבע, לעולם הפנימי, ומהעולם הפנימי החוצה אל הקבוצה ובחזרה. חיבור לטבע, חיבור לעצמי, התרחבות של הדרכים לפגוש את העולם ולנוע בהרמוניה עם מה שקיים.
מלבד התהליך האישי, קיבלתי סל כלים עשיר להשתמש בו כמטפל הן בעבודה בטבע והן כמטפל בכלל.
ולמדתי מטל פנר, שהוא מורה ואיש מדהים, ללכת בדרך הלב, בתנועה שלי כאדם וכמטפל. מתרגש ומצפה להמשיך לשנה ב'.

"קורס מאתגר, שחושף את המשתתפים לעולמות תוכן מרתקים המעניקים כלים יישומים לעבודה עצמית ועם קבוצות במצבי שינוי ומשבר. מרצה קשוב, מכיל ומעניין שהופך את החוויה בטבע לנפלאה. נהנתי וקיבלתי המון. מומלץ בחום"!

עברתי את קורס פרסנולוגיה במכללת כרכור. ואני רוצה לספר שהקורס הזה שינה את חיי.

אם פעם לצורך בחירת חברים הייתי שואל יותר, היום אני מסתכל  על פניו ואני יודע פשוט את טבעו של האדם

ועם מי י'ש לי עסק'.

כאיש עסקים , כאשר מגיעים אלי אנשים אני מסתכל על פניהם ויודע מיד עם מי 'יש לי עסק'.

זהו כלי נהדר, מסקרן, ממש תענוג.

ממליץ מאוד

 

ההיכרויות הראשונית שלנו עם אנשים מבוססת בדרך כלל על המראה החיצוני שלהם, ובעיקר הפנים.
לפעמים ההתרשמות, שלי בכל אופן, הייתה מבוססת על אינטואיציה: אני הרגשתי שיש לי תחושות חיוביות כלפי אדם מסוים או שאני נרתעת ממנו. לא תמיד היה לי ברור למה, וגם לא תמיד ניסיתי להבין מה גרם לי לתחושות אלו.
עם הזמן, ככל שהכרתי את האדם הזה יותר, גיליתי עד כמה צדקתי או טעיתי בהתרשמות הראשונית שלי עליו.
בקורס הפרסונולוגיה למדתי שניתן ללמוד הרבה של אופיו של אדם, על התנהגותו ואופן ההתנהלות שלו על פי תווי פניו. פתאום גיליתי שלא סתם אני "החלטתי" שאני אוהבת אדם מסוים או סולדת ממנו, ושהאינטואיציה שלי מבוססת בעצם על היכרויות רבות מעברי, ומהכללות מסוימות שעשיתי, באופן מודע או שלא במודע, לגבי הקשר שבין המראה לאופי וכו׳
בקורס למדתי כיצד להכיר ו"לאבחן" את טבעם של אנשים לפי תווי פניהם, להסביר לעצמי מה גורם לי להתרשם בצורה זו או אחרת ממנו, וכאשר אני מחברת ידע בפרסונולוגיה עם אינטואיציה אני בהחלט מרגישה בטוחה יותר במפגשים עם אנשים לא מוכרים.
אני ממליצה על קורס זה מכל הלב: קורס מעניין, מהנה, שימושי ומבדר (בזכות המורה דינה, כמובן).

שמי יוליה חלפין ואני מטפלת בנטורופתיה.

במסגרת לימודי הנטורופתיה במכללה, למדתי קורס בפרסנולוגיה.

קורס שמהווה עבורי כיום כלי אמיתי בטיפול.

מאפשר לי להסתכל על אדם, לזהות תכונות אופי , עוד לפני שהתחלתי לדבר אתו.

ליפתוח כיוונים שהיה קשה מאוד להגיע אליהם בטיפול, ללא כלי זה.

אני ממליצה בחום!

מאוד נהניתי מקורס פרסנולוגיה עם דינה

הקורס מאוד לימד אותי על אנשים לפי חכמת הפנים

עוד לפני שאדם פותח את פיו, אני יכולה להגיד מיהו ומהו.

למשל, אם מדובר בבעלי מקצוע, אפשר אפילו להיות זהירים יותר בבחירתם

כנ"ל  גם בתקשורת עם משפחה, קרובים, חברים… הקורס מאוד עוזר.

דינה מרצה מאוד טובה, נהניתי מהחומרים שדאגה להביא לנו, נהניתי מהרצאות עצמן

ואני ממליצה בחום רב על הקורס הזה.

9-07-2016

סיפור דרך

שלום שמי דני. אני עובד באלקטרוניקה, בתפקיד טכני כבר 30 שנה, לא היה לי כל קשר לרפואה אלטרנטיבית, או לחשיפה לתאורית גוף נפש, והאמת שמתוך המידע המועט שהיה לי, לא התחברתי לזה.

אל המכללה הגעתי לאחר תקופה של לחץ וחוסר שביעות רצון, כתוצאה משינויים גדולים בעבודה.

חשבתי שאמצא קורס מעשי, שאוכל להתעסק בו ולהסיח את דעתי מהלחץ שבעבודה.

נפגשתי עם גילאת, מנהלת המכללה, והתיעצתי איתה לגבי קורס עיסוי רפואי הוליסטי.

לא התעמקתי בשם הקורס, וחשבתי שמדובר בעיסוי פיזי בלבד, כפי שמקבלים במכוני ספא למיניהם.

גילאת אמרה לי שאם ארצה תעודת "מטפל מוסמך", אצטרך ללמוד גם קורס פזיולוגיה/אנטומיה וקורס יחסי מטפל מטופל (ימ"מ). אני החלטתי ללמוד רק עיסוי, הרי באתי רק למצוא עיניין במשהוא שונה ממה שאני עוסק בו ביום יום.

התחלתי את הקורס עם המנחה קרן דנינו. כבר במפגש הראשון התחוור לי שהקורס "עיסוי רפואי הוליסטי", זה לא קורס עיסוי "ספא" שנועד לגרום כייף למטופלים, אלה קורס רפואי המלמד את התלמידים לרפא בעיות שרירים במטופל, ומשלב תאורית גוף נפש בטיפול, כדי לפתור את בעית המטופל באופן מעמיק ויסודי.

בתחילה הטלתי ספק בנושא גוף נפש והקשתי על המנחה קרן בשאלות ובהסתיגויות.

קרן מנחה אהובה ומוכשרת, הייתה מאוד סבלנית, ביקשה שאת כל ההסתיגויות שלי אשאיר תחת סימן שאלה, ובהמשך הקורס, לאחר שנקבל מעט ידע בנושא, נחזור ונדבר עליהן.

למזלי, קרן היתה המנחה של הקורס, היא קיבלה כל אחד מהתלמידים באהבה, הרעיפה עלינו חיזוקים וגם חיבוקים בשעת הצורך. היא דאגה לכל אחד מהתלמידים, עודדה אותנו, והיתה זמינה לכל שאלה.

הסבריה היו ברורים ומובנים, היא לימדה והדגימה, עד אשר כל אחד מהתלמידים הבין וידע את החומר הנלמד.

קרן לימדה את תאורית גופנפש בצורה ברורה ומאוד משכנעת, לעניות דעתנו, תלמידיה, היא מומחית בנושא. אותי, עם כל ספקותיי ותפישתי המעט צינית היא מאוד שיכנעה.

מיותר לציין שסימני השאלה שלי מתחילת הקורס בנושא גופנפש, נעלמו בסוף הקורס.

האווירה בכיתה הייתה מאוד נעימה, נהפכנו לקבוצת חברים טובה שבה כל אחד עוזר לשני ומעוניין בהצלחת חברו.

בהמלצת של קרן, בכל מפגש, כל זוג תלמידים דאג להביא בתורו ארוחת ערב, שאותה אכלנו יחד בהפסקה, ארוחות ערב אלו הוסיפו מאוד לגיבוש הכיתה. גם קרן והעוזר שלה ירון נכנסו לסבב הארוחות.

כל השבוע חיכיתי ליום חמישי אחה"צ, שעות המפגש עם קרן ועם החברים ללימודים היוו עבורי קרן אור בשיגרת ימיי. הופתעתי מאוד מעוצמת המשמעות שהקורס מילא בחיי.

העיסוי המעשי והתובנות החדשות לגבי גופנפש, גרמו לי לשינוי, נרגעתי, השינוי בעבודה נתפש בצורה אחרת, פחות מלחיצה, חיי התמלאו בתכנים חדשים ומלהיבים, וגם מצאתי חברים חדשים.

חלק ממטלות הקורס הוא הסטאז', עשרה טיפולים בשני מטופלים זרים. מטלה מלחיצה, עד אשר מתחילים אותה, ומגלים את עוצמת הטיפול ההוליסטי על המטופלים, ועל האפשרות לשפר את מצבם. בחוויתי את הסטאז', הבנתי את חשיבותו להעמקת החומר הנלמד הכיתה.

לאחר כמה שיעורים בקורס, הבנתי שאני רוצה ללמוד ולהשלים את שאר הקורסים, כדי לקבל תעודת מעסה מוסמך.

לשימחתי המכללה איפשרה לי להתחיל את קורס פזיולוגיה/אנטומיה באיחור. את הקורס העבירה המנחה ורוניקה, מנחה בחסד, בעלת ידע נרחב, יכולת הסבר מעולה וגם מאוד מצחיקה.

לאחר סיום הקורס עם ורוניקה המשכתי לקורס ימ"מ עם המנחה שרה גוברין שאותו אסיים בעוד ארבעה מפגשים.

לאחר שהתברר לי שקרן והילה, מרכזת מגמת העיסוי במכללה, ילמדו שנה ב', החלטתי להרשם לשנה שניה, ולזכות בחווית לימוד חד פעמית, משתי מומחיות בתחום.

דני תירם

נטלי היקרה,

הרבה זמן השקעתי בחיפושי אחרי לימודים בתחום שבו אוכל להעשיר את עצמי, כאדם כהורה וכגננת, משהו שיתרום לי באופן אישי אך גם לאחרים.

כשבחרתי בקורס אימון לקשב הייתי מאוד סקפטית ומלאת היסוסים לגביו, אולם כבר במפגש הראשון הוסרו כל סימני השאלה – מצאתי את אשר חיפשתי! הקורס ובעיקר את עניתם ועליתם על כל ציפיותי ואף הרבה מעבר לכך.

לימדת אותי רבות, בדרכך הסבלנית והמעמיקה, ביסודיות וביצירתיות מהי הפרעת קשב ועל עוד הרבה מסביב וכל זאת באופן מרתק, סוחף ומלא השראה!

נטלי – את האורים והתומים שלי בכל הקשור ל- ADHD ונלויו..

שמחה על הזכות שנפלה בחלקי להיות תלמידה בקורס בהנחייתך,

מודה לך מעומק הלב על מה שהיית עבורי בתקופה זו.

מאמינה כי דרכינו בוודאי תפגשנה בעתיד

גלית ויצמן

נרשמתי לקורס עם הרבה חשש וספקנות.

לקח בדיוק שיעור אחד כדי להבין שאני רוצה להיות כאן גם בשיעורים הבאים ומי יודע אולי גם בקורסים הבאים.

התכנים בקורס שהיו מאד מעניינים, הועברו בצורה חווייתית ומרגשת ונגישה לכולנו.

האווירה שיצרה בקורס, המנחה נטלי הייתה מלאה בכבוד לכל אחד בכיתה ובאופן כללי לכל אחד.

תודה לך נטלי על שהעשרת אותנו מהידע והניסיון העצום שיש לך  בתחום ותודה על האמונה בנו והדחיפה לאימונים.

באהבה רבה

לידיה סעד

רעיה יקרה!

תודה לך על שנה מיוחדת, בה הצלחת להוביל אותי אל עולם הקלפים המטפוריים .

הקלפים ההשלכתיים  מהוויים כלי תקשורת של המטפל עם עולמו הפנימי של המטופל.

הם  כלי מדהים ויזואלי ומילולי , קסום וצבעוני , המאפשר הסתכלות פנימה ללא מודע. בזכותך נחשפתי למגוון הרחב של הקלפים והשימוש בהם.

יצאתי השנה למסע משמעותי בחיי , מסע בו הייתי זקוקה להעשיר את הנפש ולרכוש כלים נוספים שיסייעו לי בעבודתי.

לשמחתי זכיתי במנחה מקצועית ועשירה בידע, מנחה תומכת ומכילה, מלאה חום ונתינה.

תודה לך רעיה, על שנה מעשירה תודה על מה שאת!

באהבה עליזה עזר

מאמנת , מנחה ,ומורה לאמנות

 

" בחוות הפעמון מועסקים בוגרים של בית הספר סוסים ואנשים, אני מאוד מרוצה מהמקצועיות, הרצינות והמסירות בעבודה מול המטופלים, החווה והסוסים. בברכה, דוד בן חמו, בעל החווה".

למעשה את תואר הנטורופתית רכשתי במכללה ההוליסטית בכרכור, חמש שנים מדהימות שקשה לי לתאר במילים ולומר האם היה זה יותר לימודים (חומר מקצועי) או יותר מסע רוחני (חווייתי). השילוב היה מסע ייחודי בעל עומק בלתי ניתן לתיאור, כל זאת לא היה יכול להתרחש בלעדי צוות המנחים, האווירה יוצאת הדופן ואופיו של כל אחד מהם בנפרד וביחד.
בהצלחה ובאהבה, אילנית

בחוויה האישית שלי הלימודים במכללה תרמו רבות להתפתחות המקצועית והאישית שלי.
הידע שנלמד – הועבר בצורה מקצועית וברמה גבוהה, נתן לי כלים ישומים רבים.
כל זאת, תוך ליווי מתמיד של צוות המורים שתמיד היה פנוי לתת סיוע ותמיכה.
מנסיוני האישי, אני ממליצה בחום על הלימודים במכללה.

רחל

לפני כשנתיים, הילד השני שלנו (שהיה אז בן שנה) סבל מהתקפי אסטמה חוזרים ונשנים ופתרון אמיתי לבעיה לא נראה באופק. הרפואה הקונבנציונאלית פשוט הנחתה להמשיך עם האינהלציות.
אשתי ואני החלטנו לנסות צמחי מרפא לבעיות הנשימה ומהרגע הראשון הבחנו בשיפור עצום- התקפי האסטמה פחתו באופן משמעותי!
מתוך משיכה עזה לנושא, החלטתי לפנות זמן במרוץ החיים וללמוד "צמחי מרפא" מתוך רצון לצבור ידע ולא בהכרח ממקום טיפולי. נרשמתי למכללת כרכור ללימודי צמחי מרפא.
בשנה הראשונה ללימודים נחשפתי לעולם שלם של ידע מדהים, מרצים מעולים וחברים לספסל הלימודים שהאירו את עיניי.

קורס אחד "קטן" של 10 מפגשים, יחסי מטפל מטופל, שינה את זווית הראייה והרצון שלי לטפל באנשים.
בסיום הקורס החלטתי שאני ממשיך למסלול לימודים מלא של תזונה טבעית והרצון לדעת לא נפסק.

"שמי אתי קריספין במקצועי אני מורה מוסמכת להורה מתקנת, מאבחנת דידקטית (M.A) ומנחת מתי"א בבתי ספר במשרד החינוך.

במהלך עבודתי אני נפגשת רבות עם הסוגיה – כיצד מטפלים בלקויות קשב – ADHD – האם ניתן לטפל ללא תרופות??…ובכלל האם יש דרכים נוספות לטיפול בקשיים המעיבים על ה"תפקוד התלמידאי היומיומי" כגון קשיים בהתארגנות ללמידה, קשיים משמעותיים בקשב רציף, מוסחות, אימפולסיביות, היפראקטיביות והישגים נמוכים כפועל יוצא מכך.

מלבד לנוירולוג (הממליץ בד"כ על פתרונות תרופתיים) וניסיונות חוזרים בתוך המסגרות לארגן תכנית אישית לימודית – קוגניטיבית/התנהגותית וכמובן הרבה סובלנות, אהבה והכלה…(שהם כמובן מילות המפתח במפגש עם התלמידים) אין לצערי, הרבה אמצעים/פתרונות.

הסיבה שפניתי ללימודי במכללה היא כדי לקבל כלים/אמצעים נוספים לאימון ופיתוח הקשב באמצעות אימון המוח/קינסיולוגיה. יש לציין כי מערכת השעות שלי עמוסה והתלבטתי עד לרגע האחרון האם ללמוד כמו"כ אני גם מודה כי הייתי מעט סקפטית האם אקבל מענה בקורס…

הלימודים במכללה ידעו לשלב במינון נכון בין למידה תיאורטית עדכנית ומעמיקה לבין לימודים פרקטיים – מעשיים העונים על הצורך למטפלים בתלמידים הלוקים בהפרעות קשב ובעצם לכל אחד הרוצה לשפר את איכות חייו ולאמן את מוחו…

אני מרוצה, כי בחרתי ללמוד קינסיולוגיה ולהתפתח בתחום שלי מזווית ראייה שונה וייחודית ומרעננת. ולהיות סטודנטית מן המניין במכללה המיוחדת והאיכותית בכרכור כ"כ קרוב אלי לבית…ועכשיו גם ללב…"

"התחלתי את הרומן שלי עם המכללה לפני שלוש שנים. הגעתי שבורה ומפורקת אחרי שנתיים קשות. חסרת סבלנות, כועסת על העולם, כאובה פיזית ונפשית. נרשמתי לרפלקסולוגיה ולפרחי באך-שבאופן אישי לא האמנתי בהם… התמיכה של המורות והאסיסטנטיות יחד עם חווית הלימודים פתחו אותי, רכחו אותי ועזרו לי לשחרר את משקעי העבר בדרך חדשה. מה שקיבלתי במכללה היה המון טוב לב, הקשבה, הבנה ודרכים למצוא את השקט הפנימי שלי… בפעם הראשונה בחיי!! (ואני כבר לא ילדה, 42..).

מעבר למקצועות פרקטיים, שימושיים מצאתי דרך לעזור לעצמי ולאחרים בדרכים טבעיות וללא תרופות. משם השמיים הם הגבול.. כיום זו שנה שלישית שאני ממשיכה ונהנית מכל דקה ודקה! האנשים שהכרתי מלווים את התפתחותי האישית והצמיחה שהינה פועל יוצא מהתהליכים שכולם עוברים פה…תהליך של זיקוק וזיכוך של כל מה שטוב באדם!
מאז כבר למדתי גם ארומתרפיה, גם קינסיולוגיה וכיום אימון לקשב…אין סוף לחוויות שיש פה, אין סוף הפתעות טובות לחיים!!!"

בהמון הוקרה למקום ואנשיו,
אילנה סטופל

"וואו…

זה ברור לי שאת מה שארצה להגיד על מכללת כרכור,יהיה קשה להסביר במילים.

האמת שהמכללה הזאת מציפה בי הרבה יותר תחושות ורגשות מאשר מילים.

את המכללה פגשתי לפני שש שנים,בתקופה מסעירה בחיי.

תוך שיטוט בכרכור נתקלתי בפינת חמד ירוקה ומנותקת מכל העולם הסואן והסוער שבחוץ,ובה כמה סטודנטים צעירים חייכנים,שותים תה.

נכנסתי פנימה ופגשתי מזכירות נחמדות ששמחו לתת לי עלון מידע על הקורסים השונים במכללה.

בקורס- עיסוי רפואי הוליסטי שמעבירה המנחה הילה גבאי,בחרתי באופן די אינטואטיבי כקורס שהייתי רוצה לעבור כחוויית חיים בלבד ולא מתוך רצון לעסוק בתחום,מכיוון שמקצוע כבר יש לי,והוא מילא אותי מאוד ובטח שלא ארצה להחליפו.

הילה גבאי,הפכה את עולמי,את חושיי ואת כל מה שחשבתי שידעתי על בני אדם.במשך זמן של שנתיים בהם למדתי אצלה,אני פשוט התמכרתי.

נשאבתי לתוך המגע בבני אדם,בגוף ובנפש.הפכתי צמא יותר ויותר לקבל ממנה עוד פיסה מכמות הידע הענקית שיש לה והבנתי שמכאן,כנראה שלא אצא.

הדרך בה העבירה הילה את השיעורים,גרמה לי להמתין בקוצר רוח לכל שיעור.אישיותה כבשה אותי בסערה.

התאהבתי,התאהבתי במקצוע,התאהבתי בגישה הטיפולית והתאהבתי בחיים.

למכללת כרכור ולהילה גבאי אני חב תודה אדירה על מתנה כל כך גדולה שקיבלתי בחיי.

כיום,אני עדיין עוסק במקצוע הישן שלי, אך בנוסף אני גם מטפל במגע ובעיקר יודע להקשיב יותר טוב לאנשים הסובבים אותי."

אורי נועז

"לימודי השיאצו במכללת כרכור היו חלק משמעותי בתפנית עמוקה בחיי. אחרי 15 שנות עבודה במגזר העסקי, ללא כל קשר למגע או ריפוי, לקחתי שנת מנוחה ונרשמתי לקורס בודד במכללה- שיאצו מעשי, בהנחייתה של אורלי. אחרי השנה הראשונה באה שנה שניה ואחריה שלישית…בלי כוונה מראש אבל בידיעה פנימית שזה הדבר הנכון. היום קשה להכיל את המרחק שעשיתי, כמה ברכה, כמה ביטחון ושקט פנימי נולדו והתגברו בי בזכות השיאצו.

אורלי היא מקצוענית ומורה נדירה. האסיסטנטים היו למתנה, הצוות העניק ליווי חם וידעני שהכיל מצבים מורכבים לאורך השנים. הכיתה הייתה ועודנה לי כמו אחים. הידע שנצבר (והוא מרחיק הרבה מעבר לטכניקות בשיאצו, ועובדות ברפואה סינית) ילווה אותי כל חיי ומתבטא בכל. יחסיי עם המשפחה (גם המורחבת), האומץ לגעת בסביבה, באנשים, לתת ולקבל מגע, הידיעה הפנימית שמצאתי את היעוד שלי, וגם, שהכל משתנה כל הזמן. שיאצו הוא בעיני הרבה מעבר לריפוי והקלה באמצעות מגע. זו פילוסופיה, תפיסת עולם שאין לה גבולות והיא נוגעת לכל.

מומלץ בחום למי שיש לו מושג כמה מעט מושג יש לו. מתנה אמיתית."

שמי סיגל בן נתן,
נטורופתית N.D ומטפלת ברפואה הוליסטית.
מי לא מכיר מישהו שעשה/ עושה דיאטה?
מי לא מכיר מישהו שסובל או סבל מכאב גופני כלשהו?
סובל מלחץ?

במשך שנותיי במכללה למדתי להציע דרך בריאה יותר לחיות את חיינו מתוך חשיבות לתהליך כמו לתוצאה!!!
למדתי להבין ולזהות שסימפטומים גופניים הם למעשה ביטוי של הנפש.
לכן ע"י תהליך משותף של גוף ונפש למדתי וכך גם אני מלמדת את מטופלי להתמודד עם האתגרים בחייהם, ובדרך זו לטפל בביטויים הגופניים ולשמר תוצאה לאורך זמן.
תהליך הוא לא שינוי תפריט אלא שינוי הרגלי אכילה ובחירת המזונות הנכונים לאותו אדם ספציפית, וכך אפשרי למצוא איזון נפשי-גופני.
את הכלים ליצירת השינוי הזה למדתי במכללה בכל אחד מהקורסים המלמדים והמושקעים ובעיקר דרך חוויה אישית תהליכית דרך המרצים הנפלאים:

לאה אלון, שרית חבר-חן, רני שטורם ושרה גוברין
תודה על שאפשרתם לי לאפשר לאחרים לחיות טוב יותר.

בהערכה גדולה
על כל צעד שנעשה ויעשה
סיגל בן נתן

"הגעתי ללמודי הפרסנולוגיה עם מידה של חשש וסקפטיות, אך כבר לאחר השיעור הראשון הבנתי שבזכות המורה שלי זהבה, יש בי רצון להמשיך עוד ועוד.

השיעורים מועברים בצורה מרתקת, באופן ברור עם הרבה דוגמאות והתנסויות מעשיות.
היחס האישי והפתוח לקבל מגוון גדול של אנשים מתרבויות שונות שמביאים אתם מגוון דעות מה שהופך את הנושא למעיין מסקרן.
ממליץ בחום!!"

מתי ליברמן

"לימודי הפרסונולוגיה הם, עבורי, כלי מקצועי רב עוצמה.
כמי שמראיינת, מאבחנת ומנתחת מועמדים רבים למקומות עבודה שונים, אני מוצאת את עצמי מחפשת עוד ועוד אמצעים ודרכים להכיר מקרוב את האנשים היושבים מולי.
באמצעות חכמת הפנים התוודעתי לעולם חדש ומופלא, בו הפנים הם כמו מפה המתארת את נפשו של האדם. תווי הפנים, הקמטים והמכלול השלם של הפרטים, יוצרים תמונה מעניינת, מרתקת וייחודית דרכה אפשר להכיר תכונות אנושיות טוב יותר, לאפיין ולאבחן אנשים במהירות רבה יותר, תוך שמירה על רמת דיוק גבוהה.
במסגרת הקורס, בנוסף לרכישת ידע משמעותי לארגז הכלים המקצועי שלי, מושם גדש רב על האתיקה והפן האישי הנלווה לתהליך האבחון.
זהבה לביא, המרצה לפרסונולוגיה שמה דגש מיוחד על הפן החיובי (והאמיתי) באבחון פניו של אדם. מהלך ההרצאות מעניין מאוד, מקצועי וענייני. המרצה דואגת להוסיף ולהרחיב אופקים ולעשות מעבר למצופה ממנה.
זהבה מחפשת את הטוב באדם, מתוך מטרה להעצים אותו ולכוון אותו למטרה. היא משלבת בשיעורים ידע כללי בנפש האדם, המבוסס על ידע מקצועי ועל בסיס רוחני המעשיר את השיעורים."

טלי גנץ

שלום רב, שמי אבו ארקיה מוחמד אני מורה לאמנות ועוסק ביצירה.

אני רוצה לשתף אתכם בחוויה שהייתה לָי ולהמליץ לכם לעבור חווית לימודי ההילינג במכללת כרכור

אצל המנחה רונית בן אלי לאורך שנה שלמה.

הנושא מסקרן עניין אותי מאוד, פתח לי אופקים, ראיה חדשה, רכשתי כלים לטיפול עצמי, משפחתי,

חברתי.

אכן הלימודים הוסיפו לי הרבה בפן האישי המקצועי והחברתי, למדתי להיות מטפל ומטופל,

בהילינג אפשר לטפל מרחוק ולהשפיע באנרגיה.

רונית הוסיפה המון, נתנה בלי סוף ומכל הלב עזרה מאוד בהנחיתה המרגשת והמעצימה, המרחב

שאפשרה סובלנות, הבנה, אמפטיה והמון אהבה והצלחה, עזרה לכל אחד מהקבוצה באופן אישי.

להיות בחברתה של רונית בן אלי הינה זכות, אכן הנני ממליץ בחום לחוות את החוויה של ההילינג

ולהפנים את הכלים בחוויה היומיומית.

אני ממליץ ואני בטוח שתיהנו מקורס הילינג הנוגע ללב במכללת כרכור שתנחה אותו רונית בן אלי ואף

תודו לי על ההמלצה.

כשהייתי בת 12, הייתי מעורבת בתאונת דרכים ונפגעתי בין היתר בברך שמאל
עברתי ניתוח ויש לי בורג שמחבר את הרצועות המוצלבות , שנקרעו.
מאז הניתוח לא הייתה לי כמעט תחושה בברך, לא יכולתי לשבת על הברכיים או לעמוד עמידת שש לא יכולתי לזחול יחד עם הבנות שלי או לשבת על הברכיים בזמן משחק.

באחד השיעורים הראשונים של קינסיולוגיה,  המנחה דיברה על יצירת קשרים עצביים ועל כך שבסוף שנת הלימודים יהיו לנו יכולות שכרגע אין לנו, אני זוכרת שהתחכמתי וסיפרתי בקצרה על חוסר התחושה בברך והיא הבטיחה שעד סוף השנה אני אצליח לעשות פעולות שאני לא יכולה לבצע.

לפני מס' חודשים כשהזזתי את השולחן בסלון עם הברכיים , נדהמתי שאני מסוגלת לעשות זאת מבלי להרגיש את הכאב הנורא שהיה קודם, מיד התכופפתי והתיישבתי על הברכיים ונזכרתי במה שאמרה..
היום אני מסוגלת לבצע פעולות שלכאורה הן פשוטות, אבל במשך שנים לא הצלחתי לבצע, אני זוחלת כשצריך ומסוגלת לשבת על שתי הברכיים 🙂

שוב תודה לך יקירתי, על שיטה מדהימה שמוכיחה את עצמה בכל פעם מחדש.

שרי עידה

"פחדתי, אני מודה. פחדתי לגעת, פחדתי להיחשף, פחדתי להיגעל, פחדתי לגלות, פחדתי ממגע.

הגעתי לקורס עיסוי במסגרת לימודיי במגמת פסיכותרפיה גופנית הוליסטית במכללה. חשבתי שלטיפול בדיבור יש את הכוח החזק ביותר. לא שיערתי לעצמי כמה כוח יש גם למגע, וכל אחת כמה וכמה לשילוב ביניהם.הגעתי כשבאמתחתי כל הפחדים הללו, וכמעט מהרגע הראשון המגע עורר בי חלקים שהיו כבויים במשך שנים רבות. חלקם היו נעימים יותר, חלקם נעימים פחות, אבל לאורך כל הדרך הרגשתי בטוח בידיה האוהבות והמקצועיות של הילה, המנחה שלי. להכל היה מקום וכל שלב וכל מדרגה שרציתי לעלות לוו בתמיכה ומסירות.
המסע לגילוי העצמי הוא ארוך ומפותל, עובר בין ימים ולילות, בין אור וחושך, בין שמחה וכאב והיום אני יודע הוא עובר גם בין גוף לנפש. הטיפול במגע, כפי שאני חוויתי אותו, הוא חלק בלתי נפרד מהמסע הזה. יש לו איכויות שאין לטיפולים אחרים והוא מזרז תהליכים פנימיים לצד הענקת האפשרות לשקט פנימי, הן של הגוף והן של הנפש.
היום, לאחר שקיבלתי את המתנה הזאת, אני שמח שניתנה בידיי האפשרות להמשיך ולהעניק אותה הלאה. האם אפשר לבקש יותר?!"

שמעון יהונתן שביט, המסלול לפסיכותרפיה גופנית הוליסטית

הכי מקצועי בשטח – בית הספר סוסים ואנשים
הכי מקצועי בשטח – זו אינה רק סיסמא. אלא מציאות יומיומית. אצלנו, התוצאות מדברות בעד עצמן.
מסלולי הלימוד בבית הספר סוסים ואנשים מבוססים על ניסיון אדיר ואחריות מקצועית רחבה לאפשר לכל תלמיד לצמוח ולהתפתח באופן אישי לצד רכישת כלים ומיומנויות מקצועיות בתחומי מקצועות הרכיבה.
יעידו על כך עשרות הסטודנטים שלמדו אצלנו עד היום. הינכם מוזמנים לקרוא קטע מתוך נאום הסיכום שנכתב ע""י אביבית מלכה בוגרת התוכנית להכשרת מטפלים ברכיבה, ולהתענג על תחושת הסיפוק והגאווה שמתעוררת בקרב צוות בית הספר אשר גאה להיות שותף ליצירת דור של מטפלים מצויינים, בשלים, המצויידים היטב לקראת מסעם בעולם המקצועי ובנתיבי המיצוי האישיים.

אביבית מלכה
סוסים ואנשים
לנאום המלא והמרגש (מומלץ לקרוא!!!)

שמי גל כץ ואני רוצה לחלוק איתכם את חווית לימודי בביה"ס סוסים ואנשים- מטפלים ברכיבה.
לאורך כל הדרך הארוכה והמורכבת שעברתי כאן במהלך שלושת השנים האחרונות, קיבלתי את התחושה של משפחה חמה ותומכת שבטוחה בהצלחתי.
הצוות שליווה אותי ניחן ברמה מקצועית גבוהה, מיומנות וניסיון רב. הידע שניתן לנו מגוון מאוד מבחינה תיאורטית ומעשית ובנוסף, עודדו אותנו ללמידה עצמאית ועצמית.
הצוות קשוב לצרכים האישיים והקבוצתיים ומכיל כל אחד מהסטודנטים בדרכו שלו. הדרך שבה עזרו לי להתגבר על קשיים ולהתמודד עם האתגרים, חיזקה אותי ונתנה לי אומץ להתקדם, לפתור בעיות ולהאמין בעצמי וביכולותיי כמטפלת לעתיד.
הרגשתי נתינה ורצון לעזור בכל מה שרק אפשרי גם מעבר לגבולות הלו"ז הקבוע מראש. הטיפים הקטנים/גדולים שציידו אותי בהם היו משמעותיים עבורי.המסירות והאכפתיות של הצוות המלווה,גרמה לי להוציא את המיטב שבי.

קורס הרכיבה הטיפולית עם קרן קומיי בוסיסם ואנשים מביא אותך למקום מאוד מקצועי בתחום ולשליטה טובה בכול תחומי הטיפול שהסוס יכול לעזור בהם. ברמה כזאת שאתה מרגיש בטוח מאוד לצאת לעבוד ולהתקדם מיד בסיום הקורס.

התכנית להכשרת מטפלים מוסמכים בכלים השלכתיים מטאפורים:

מרצה מרתקת שנותנת דגש על היכולות של כל אחד ואחת. כל שיעור איתה מהווה חוויה בפני עצמו ואף מסע חדש אל הלא נודע.

סלעית

כשהייתי קטנה היתה לנו סוסה, 'מותק' זה  היה שמה. אהבתי את מותק מאוד מאוד…
אני לא נמצאת הרבה במגע עם סוסים, אבל במפגשים האקראיים שלי עם סוסים, אני מרגישה תמיד בבית. סוסים משדרים לי אצילות, אהבה ושלווה.
בחוות סוסים ואנשים למדתי עד כמה תחום הרכיבה הטיפולית חשוב ובעל השפעה. ועד כמה הוא מטופל בביה"ס באהבה, ברגישות ובתחושת שליחות. התרגשתי לראות עד כמה המקצוע נלקח ברצינות, עד כמה מחשבה אהבה וחזון מושקעים בתוכנית הלימודים, בהכשרה המקצועית ובעשיה למען הקהילה. ביה"ס "סוסים ואנשים" הוא מקום מיוחד איכותי ומרגש, אין עוד מקום כזה, מקום המכשיר במקצועיות אנשים המטפלים באנשים בעזרת סוסים…מקום המציע תוכנית מקיפה והוליסטית למי שבוחר בתחום טיפולי מדהים זה.

באהבה
רחל

פיה בלוך – תלמידה במסלול נטורופתיה

הלימוד המכללה עבורי הוא מסע, מסע קסום שכל מורה פתחה לי בו צוהר לעולם אחר.

שרה גוברין – שבשבילי הנפש מוליכה ומנחה, זרקור של אור האירה בכל פניה בדרך. פתחה בפני שבילים סודיים ואפלים שאפילו לא ידעתי שהם ממש בסביבה.

בשיעורי התזונה לימדו אותי שרית חבר ולאה אלון שאוכל הוא הרבה יותר מהזנה פיזית.

האוכל הפך לכלי איבחוני נטורופתי. הזנה רגשית. ושהקיבה היא בעצם כלי לעיכול העולם שמסביב. עיבוד/זיקוק של רגשות וברירת העיקר מהטפל.

שרית גם הניחה את היסודות בלימודי צמחי המרפא, כלי טיפולי מדהים עם אין ספור אפשרויות רקיחת טינקטורה ובעיקר הכנת פורמולה אישית התפורה כחליפה בהזמנה אישית למטופל.

לאה ושרית זמינות, קשובות ומושיטות יד לעזר בכל עת שידרשו. בסבלנות אין קץ ענו והאירו כל סוגיה.

בשיעורי הארומתרפיה לימודה אותנו לאה אלון שניחוח הוא לא רק הנאה אלה כלי תרפוייטי רב עוצמה שמשלב הנאה צרופה, רקיחת קרמים ובשמים, טבילה באמבטיה מבושמת, טפטוף על הכרית. לכל בעיה פורמולה ריחנית משלה.

ללאה חותם רגיש במיוחד מזהה מרחוק זיוף (מכל סוג שאפשר) ותכף ומייד תגיע ללב הבעיה.

בצמחי מרפא ממשיכה את הדרך המורה רבקה מהירה כמו הרוח, חדה כתער. את הבעיה יש לפתור מהשורש והסוגיה תלובן ברזולוציה מיקרוסקופית והמטופל יקבל מענה בכל רובד אפשרי מותאם לכל מערכת טועה או חורקת.

עזרה הדרכה ותמורה תמיד יינתנו בשמחה.

תודה על הליווי התומך.

פיה בלוך.

"שמי נעמה וולקה, לומדת קינסיולוגיה וקורס פרחי באך.

הלימודים במכללת כרכור הם חוויה מדהימה, המכללה עצמה שופעת ירוק וטיפוח מפנק, הצוות מחבק וחם כמו משפחה והכי הכי חשוב המנחים!!! באופן אישי הספקתי ללמוד ולהכיר שלושה: טל אלקן קורס מדעים- מקצוענית ומבריקה להפליא.
שרה גוברין- יחסי מטפל מטופל פסיכותרפיסטית שאין כדוגמתה- קורס חזק ומחזק.
קורס קינסיולוגיה כמובן ופרחי באך (שנה א') – חווית הלימוד של אחד מול השני פשוט מופלאה, מעצימה ומלמדת אותי קודם כל על עצמי על מהותי ואיך לטפל בי ובקרוביי, יקיריי.
לו יכולתי להיות כל יום במכללה הייתי מאושרת אפילו יותר, מצפה בכיליון עיניים ליום חמישי, קינסיולוגיה ולשישי – לבאך!
אין לי ספקות לגבי שנה הבאה – קינסיולוגיה ב' אני שם!!"

נעמה

אורלי היקרה ערב טוב

ולא בלשון מליצית , קיבלתי ממך מתנה יקרה מתנת השיאצו .

ב- 03.09.14 נולד נכדינו הבכור , השתתפתי בתהליך הלידה ושהיתי בחדר יחד עם ביתי עינב ,

בשלב מסוים ביקשה שהקל מעט מכאביה , החלתי לבצע טיפול בכפות הידים איני זוכר מה בדיוק ,

אני חושב שטיפלתי בנקודות LU ו – HT ,  LI 4  ואולי גם SI 3 הדבר עזר הכאבים התפוגגו מעט

ואפילו הצליחה לחטוף תנומה , המשך הלידה עבר די בנינוחות .

כעבור שבועיים הוכנס נועם בבריתו של אברהם אבינו ע"י רופא כרורג והכל עבר בצורה חלקה , רק ביתי מרוב מתח חשה כאבים בשכמות ושוב השיאצו נקרא אל הדגל וביצע את עבודתו נאמנה .

כנראה למרות שלא הייתי מבריק בלימודים

משהו נשאר ובשעת הצורך יצא וביצע את הטיפול המועיל , אני לא יודע לשייך ליכולת שלי או אולי עצם הנוכחות , המגע

והאמון שביתי רוחשת לי השיג את התוצאות .

אורלי שמחתי מאוד שפתחת בפני את האפשרות לחזור על לימודי השנה

השלישית הרגשתי שחזרתי הביתה .

תודה מקרב לב על הכל

בהערכה רבה

יקי

שנחווה כולנו שנה מופלאה ומצמיחה

"לאחר מספר שנים בהם עבדתי במטפלת ברכיבה על סוסים, התעורר בי רצון עז להמשיך וללמוד. פניתי אל המכללה לרפואה הוליסטית ונרשמתי לקורס עיסוי רפואי הוליסטי מתוך"ברירת מחדל", זה פשוט היה הקורס היחידי שהשתלב לי בלוח הזמנים בין הבית לעבודה. לאחר כמה שיעורים בודדים הבנתי שגם זה לא במקרה והרגשתי שזהו מקומי.

נחשפתי לכלי טיפול מדהים ועוצמתי, אשר שינה את חיי ופתח לי דלת לנתיב חוויתי של מגע וריפוי בחיי האישיים ובחיי המטופלים. הלימודים היו מרתקים, מנחת הקורס- הילה גבאי, הובילה אותנו בשביל הידע המקצועי אשר נשזר בשביל ההתפתחות האישית. הניסיון הרב של הילה, המקצועיות והרצון והיכולת לראות ולגעת בכל אחד מחברי הכיתה תוך תמיכה, הכלה ואיפשרו, מעוררי השראה.

ממליצה בחום!!"

הגעתי למכללה לאחר תקופה ארוכה של חיפושים אישיים בתחום תזונת הגוף והנפש ותובנות חיים, וצללתי ישירות ללימודים מלאים במסלול הנטורופתיה במכללת כרכור.
כבר מן השיעורים הראשונים ולמעשה מן הכניסה דרך המשרד ובמפגש עם צוות הבנות מאירות הפנים והנכונות תמיד לעזור הבנתי שזהו המקום! במלוא המשמעות הפיזית והאנושית של המילה.
הטיפול במשפחה גדולה, עבודה, ילדים וכו' זז מעט בשלושת הימים שאני "לומדת" או ליתר דיוק: חווה, מתנסה, מתרגלת, מתרגשת על כל נגזרותיהם.
כי בעצם הכול חדש, מרגש ולעיתים דורש התמודדויות לא פשוטות. אך הכול מתבהר ומתמתן עם התמיכה המלאה של הצוות המדהים שמלמד אותי, לא רק את החומר גרידא, אלא גם התבוננות אחרת על דברים מגובה העיניים/החיים ומניסיון אישי וטיפולי נרחב, דבר שאישית מעשיר, תורם ומשפיע על אספקטים רבים בחיי מעבר לשעות הלימודים.
אשמח להתייחס דווקא לשיעור פחות מוזכר- מדעים – אנטומיה פיזיולוגיה שנה א', הנחשב שיעור חובה לכל כך הרבה מקצועות טיפוליים ולא בכדי! כל חודש שעובר מדגיש את משמעותו וחיוניותו.
הרמה הגבוהה והרצינית בה הוא מועבר, הדוגמאות והסיפורים הקטנים, הופכים כל שיעור לחוויה המשאירה אחריה המון שאלות ותובנות. כל אלו ללא ספק תורמים רבות לשיעורי התזונה העיסוי ושאר המקצועות בתחום הנטורופתיה אותם אני חווה. לסיכום מה אומר?! זו רק שנתי הראשונה,והדרך עוד ארוכה, וטוב שכך כי הרי דברים טובים כדאי שימשכו עוד…..
אביטל נטורופתיה
שנה א' תש"ע

הלימודים מעניינים ותורמים לידע בתחום ההוליסטי.
כיום אני עדיין בונה קהל לקוחות ומקווה שבהמשך אוכל להרחיב ידיעותיי לתחומים נוספים במכללה.
אלון דיקלה

המכללה בשבילי היא מקום חם ונעים. אני לומדת בה משנת 2004 ומאז התמגנטתי.
האוירה הנעימה היא שכבשה אותי מהתחלה, והתכנים שנוגעים במקומות הכי עמוקים.
התחלתי בשנת 2004 בקורס "דמיון מודרך" עם נורית שני. הכלים היו נפלאים והתהליך שעשיתי עם עצמי היה משמעותי.
מאז ועד היום למדתי בקורסים "דמיון מודרך", "קלפים טיפוליים" עם עדנה דביר ובימים אלה אני לומדת בקורס "ליצנות רפואית" עם ולי קולס ונהנית מכל רגע.
במהלך השנים האלה הזדמן לי להיות אסיסטנטית של נורית שני ובכך להמשיך להתעצם ולפתח את הכלים מצד אחד ומצד שני לתרום מכל הלב למקום שנותן לי כל כך הרבה וכייף לי להיות בו.
היום ממרחק של זמן אני יכולה לומר שאני נהנית מעצמי הרבה יותר מאשר בעבר.
מרגעי שלווה שהולכים ומתארכים ומאפשרים לי איכות חיים טובה בהרבה.
אני רואה דלתות שנפתחות ויכולה לראות איך הדרך שלי משתנה ומתייפה.

תודה למקום אחד קטן ופסטורלי שיכול לשנות חיים.

יהודית פרנקל

נייד: 4002208 – 054

לפני יותר מ 10 שנים החלטתי לנסות ולגעת בעולם שנקרא רפואה טבעית..
ומיד התאהבתי – באווירה, בעולם הטיפול, בצוות ובהמשך במורים היקרים והמקסימים: אורנה, הילה גבאי, רני שטורם, לאה אלון, שרה גוברין,וכל שאר המנחים המשובחים שבחירתם נעשית באינטואיציה הבלתי ניתנת לערעור של גילאת.
האווירה במכללה נהדרת, התנאים נוחים (למדתי בכמה מקומות אחרים בארץ…) תכנית הלימודים עשירה, מעמיקה ומגוונת ופעילויות ההעשרה והן מחוץ למסגרת הלימודית בעלות אופי משפחתי, איכותי ומחבק. בתחילת דרכי חשבתי לצבור "קצת" ידע בתחום ורק אחרי כמה שנים – אולי – לגשש במקצוע. עם ההסמכה הראשונה (שנה ראשונה ברפלקסולוגיה) נסחפתי לעולם הקסום הזה, של טיפול ומאז אני עוסקת רק בטיפול ובמקביל מעשירה את ידיעותיי בעוד ועוד קורסים וסדנאות ועוד היד נטויה .

יוצא לי לפגוש המון מטפלים, גם בעבודתי במרפאה גדולה כמה שנים, גם בביקוריי בחו"ל וכן בקורסים, כנסים והשתלמויות – בוגרי המכללה בכרכור יכולים להוות גאווה לגילאת וצוות המכללה אין ספק שהמכללה "מייצרת" מטפלים נפלאים (עם כל הצניעות…). יישר כוח על עשייתכם!
ברכותיי, נעמי קדיש

"הוספתי כלי נוסף לארגז הכלים שלי, כלי נפלא שמהווה נדבך משמעותי, לשילוב עם טיפול בתזונה.
הקורס ברמה טובה. ממליצה"

אירית אופיר תזונאית בשילוב צמחי מרפא ודיקור, עתלית

קורס הילינג עזר לי להתחבר מהשורשים בצאקרה הראשונה ועד לצאקרת הכתר שמאפשרת פתיחה וקליטה לעולם.  קורס מדהים ועמוק שבעזרתו התחברתי לחלקי הפזורים , בכל מפגש הכרתי את עצמי לעומק,אספתי אותי המפורקת ,חמלתי, עשיתי תהליך ממנו יכולתי להתקדם לשלב הבא מהבסיס הרעוע לצאקרה שנייה- צאקרת המין – החיות  , עולם הרגש והיצרים הראשוניים שהיה מוסתר תחת שנים של הישרדות וכורח מציאות קשה וכך הלאה במעלה הצאקרות.

בכל מפגש – מדהים כפי שכתבתי, נענו והנענו את הגוף, את הנשימה ובעיקר את הנשמה.
בקורס הזה הפכתי מסיגלית הרצינית לסיגליתוש , מה שהיה הזוי מבחינתי , השתובבתי,רקדתי, נעתי ,שרתי ואפילו דיברתי בג'יבריש.
יהלי- מורה מדהים והיחיד בעולם שהתעקש שאני סיגליתוש ועד שהפכתי לכזו.
להסיר מעלי את המעטה הקשוח והרציני הצריך עבודה קשה.
מה עשה ההילינג לחיי?
אפשר לי לראות אותם מהמקום הקשה ביותר , מהחוסר הגדול ביותר למקום של רכות , של חמלה, של אהבה,הבנה וחיבור.
האם אני ממליצה על הילינג?
אני חושבת שהוא קורס חובה לכל אדם וכל שכן לכל מטפל, בין אם הוא בוחר לטפל בשיטה זו המאזנת את האנרגיה והתדרים או שהוא רוצה לרפא ולהבין את נפשו ממקום אחר פחות שכלתני.
למדתי ועדיין אני לומדת קורסים רבים בכל אחד מהם נתתי את כל כולי, התאמצתי, שיננתי חומר ( וזה קשה לי ביותר).
בתהליך שעברתי בקבוצת ההילינג נתתי דרור לנשמתי ,אפשרתי לה להיות קלה כמו כבדה ,חשתי בכל תא, תהליכים והתפתחויות והיו ימים קשים והיה עצוב והיה שמח כי הגיע ריפוי לאברים בגוף ,לתאים ובעיקר לנשמה שסוף סוף הקשבתי לה.
הילינג- ריפוי אנרגטי ,נפשי,רוחני, בעזרת תנועה , צבעים,קריסטלים,בעזרתו יכול כל סטודנט ואדם שרוצה להכיר את עצמו לעשות תהליך מדהים של התפתחות אישית, הכרות עמוקה עם מרכזי האנרגיה שמפעילים אותו ובכל רגע ן עירות ובן שינה ומשפיעים באופן ישיר על בריאותו הפיסית כמו הרגשית.
בעזרת הכלים הנלמדים נפתחים ערוצים לתקשורת אמיתית בונה בתוככי הנפש פנימה וכמובן דרך זה ביחסים בין אישיים עם העולם.
את ההילינג פגשתי בשנתי השמינית במכללה אני משערת שכל דבר מגיע בזמנו ואני מכבדת אותו אך גם רוצה להמליץ לכל אדם באשר הוא צעיר או מבוגר , בעל תואר אקדמאי או בעל מקצוע מכל סוג שהוא לתת לעצמו את המתנה של לחיות את הדברים בדרך אחרת שחודרת מבעד למילים ( כן גם מילים וחומר תיאורטי היו בקורס).
זהו מסע מופלא מהנפש החוצה ומהחוץ אל הפנים דרך לקיחת אחריות ממלאה על החיים.
תוך כבוד וחמלה פנימיים על כל מה שעברנו במסע.
זהו מסע של הקשבה ושקט בנוסף על תנועה, קולות ולא מעט השתטויות (כן הם חשובות בהחלט).
הילינג פותח לפנינו מניפה בעלת צבעים רבים שלא הכרנו ומגלה לנו עולם שלם מלא באפשרויות.
מקווה שבשיתוף שלי סקרנתי אנשים אחרים להתעניין ,לשאול ואולי אפילו להצטרף אלי ואל רבים אחרים שהציצו ונשבו בקסם של ההילינג הן לריפוי והתפתחות אישית והן ככלי טיפולי רב עצמה
סיגלית פר : מטפלת בפסיכותראפיה  גופנית הוליסטית

"אני ממליצה בחום על לימודי רפלקסולוגיה במכללת כרכור.
קבלתי כלי טיפולי מרכזי לארגז הכלים שלי, כלי טיפולי  גוף – נפש כבר מהשיעור הראשון!
תוך כדי הקורס עברתי תהליכי צמיחה פנימיים שפתחו בפני דלת פנימה אל עצמי ועזרו לי לבנות את המקום שלי כמטפלת.
אני ממליצה בחום על לימודים במכללת כרכור, הן לרכישת מקצוע פרקטי והן עבור  תהליך צמיחה אישי".

קרן זוהר אלחדד
רפלקסולוגית בכירה

"הגעתי ללימודי הרפלקסולוגיה קצת במקרה, כחלק ממסלול לימודי נטורופתיה וגיליתי עולם ומלואו.
הלימודים משלבים ידע רב בתחום הרפואה המערבית והרפואה המסורתית, עם המון דגש על חיבור בין גוף לנפש שהכניס אותי אל עולם הטיפול ההוליסטי. מס' חודשים לאחר שסיימתי את הלימודים למטפל מוסמך, כבר התחלתי לטפל בקליניקה הביתית שלי שמאז הולכת ומתפתחת.
אני ממליצה בחום על הלימודים במכללת כרכור, לכל מי שעולם הטיפול קוסם לו ומחפש כלי טיפולי המשלב מגע, גוף ונפש"

דינה קלמנוביץ, רפלקסולוגית בכירה
מלווה אנשים בתהליכי ירידה במשקל

שלום לכולכם!
אני נרגש לעמוד פה מולכם במעמד מיוחד זה. הימים הללו שאנו נמצאים בהם היום הם ימי בין המיצרים. בגלל שנאת חינם חרבה ירושלים וטקס זה היום מסמל את הניגוד הגמור לאותה שנאה, שהרי אין אדם יכול להיות מטפל ראוי אם אין בארגז הכלים הפנימי שלו את התכונה הבסיסית של אהבת האדם.
אני רוצה לקחת אתכם למסע האישי שלי…הכל מתחיל בערך בגיל 10, אני נרשם לחוג סוסים בקיבוץ, ילד שלא יודע לקרוא ולכתוב ובלי כשרון למשחק עם כדור, מוצא פתאום חבר שלא שופט אותו ומקבל אותו כמו שהוא ולא משנה איך הוא נראה ואם הוא עונה תשובות לאט או מהר. ודווקא מהמקום הזה אני מקבל כח ועוצמה ,המפגש הזה עם הסוס מראה לי שיש משהו שאני טוב בו ושיש לי מקום שאני יכול להשפיע בו ומקובל בו….אני מתחיל להבין איך וכמה הסוסים עזרו לי בתור ילד עם HDHD ואיך בעצם אני והסוס יכולים לעזור לעוד ילדים ובכלל לבני אדם.
דביר גרוס, ההמלצה הינה חלק מנאום פרידה – לקריאה של הנאום המלא לחצו כאן

שלום רב,

בשנים האחרונות מועסקים אצלנו בחווה מדריכים לרכיבה טיפולית בוגרי מכללת סוסים ואנשים.

ברצוני להביע את הערכתי העמוקה למדריכים אלו ולמכללה שלכם.

בוגרי המכללה בולטים במיוחד במסירותם, בידע ובמקצועיות בתחום. כל זאת בא לידי ביטויי בבניית תוכניות טיפול יסודיות ויעילות, הצבת מטרות ויישומן וכמובן יחס אישי ותומך לכל מטופל ולמשפחתו.

בוגרים אלו מהווים שגרירים מצוינים למכללת סוסים ואנשים וכולי תקווה שנזכה לעבוד עם עוד רבים מבוגרי המכללה.

יישר כח!

בכבוד רב והערכה רבה,

 בועז חבני, מנהל חוות נחשונים- מרכז לרכיבה טיפולית וספורטיבית

מכתב המלצה

הקורס השנתי ללימוד מדריכי רכיבה טיפולית, שבראשו מנחה קרן קומיי, מאפשר התמקצעות נרחבת בתחום ההדרכה הטיפולית והמערבית. במהלך שנת הלימודים הוקנו לי תכנים לימודיים הכרחיים להדרכה, לגישה טיפולית מקצועית, להבנה שהדרכה מקצועית היא הדרכה בטיחותית, לבחירת הסוס לצרכי המטופל, לדרכי התמודדות שונות בעבודה עם מטופלים. תכני הקורס מאתגרים, תכליתיים, רמת הלימוד עולה באופן מתון וניתנה לי הזכות לחניכה אישית של קרן.
במהלך שנת הלימודים התמקצעתי בעולם הסוסים. קרן לימדה אותי גישה טיפולית מקצועית ומרתקת, באווירה נעימה, המותאמת לכל סיטואציה באשר היא. דגשים רבים וירידה לפרטים אשר הביאו אותי ביחד עם המטופל למקום של הצלחה והישג. את המודל לשיעור טיפולי למדתי מצפייה על קרן במהלך שיעורים, החוויה מלווה אותי בכל פעם שאני ניגשת לשיעור רכיבה טיפולית.
קרן בעלת ניסיון רב וידע נרחב בהדרכה טיפולית, מזהה כל מטופל ואת השפה שלו.
הייתה לי חוויה נפלאה ומאתגרת ללמוד בהדרכתה של קרן, ומקווה שגם לכם תהיה ההזדמנות.
בברכה
מורן קדושי.

השנה סיימתי את שנתי ה-9 במכללת כרכור.
הגעתי למכללה לאחר משבר קשה בו איבדתי את בן זוגי. הייתי בת 32, אבודה, אם ל-3 בנים קטנים.
אט אט ובתמיכה מלאה אספתי את שברי חיי שהגיעו לשיא עם פטירתו של בן זוגי אך החלו עוד בימי ילדותי. הייתי עמוסת רגשות, קשיים, אך עם המון רצון לעשות משהו אחר עם חיי, ללמוד, להתפתח ולהתגבר על המכשולים. ידעתי שיש לי עבודה רבה ודרך ארוכה. הייתי צריכה לתמוך ולחזק את שלושת בניי המקסימים גם כאשר הייתי מפורקת לגמרי.
במכללה עברתי, ועדיין אני עוברת, תהליכי צמיחה שהחלו במסע אל העבר, העמקה אל תוך נפשי, רכישת כלים להתמודדות יומיומית בנוסף על לימודים והכשרה כמטפלת בתחומים השונים.
למדתי פרחי באך למרפא בכיר, דמיון מודרך, טרנספורמציה, הילינג, השנה סיימתי את השנה השלישית במסלול פסיכותרפיה גופנית הוליסטית.
כבר בכניסה לשער המכללה, טמונה הבטחה לחוויה אחרת, נעימה. במפגש עם בנות המשרד חוויתי קבלה אינסופית, תמיד חיוך, מילה טובה והרגשת ברוכה הבאה, את אהובה ורצויה. כל אלה אינם מובנים מאליהם ואני מודה עליהם בכל מפגש.
שנה לפני הגעתי למכללת כרכור למדתי פרחי באך במוסד אחר. הלימודים התקיימו במבנה גבוה, כיתה צנועה בישיבה פרונטלית ונערכו בהכתבת הדברים. התחברתי מאד לחומר אך רוח לא הייתה שם. כשרצינו לשתות קפה, עלינו לגג וקנינו אותו במזנון. לא היה מקום לשבת, להנות מהווי המקום. לא היה מקום ליחס אישי או מקום לתהליכי נפש עמוקים. למדתי שם ואפילו נהניתי, אך כשהגעתי למכללה המיוחדת שלנו, מצאתי את ההבדלים. מצאתי בית רוחני בנוסף לביתי באור עקיבא.
המכללה, צוות המורים היוו משענת אמיתית עבורי. הכשירו אותי לחיים כאישה, אמא, חברה ובעיקר אדם. אני יכולה לחלק את חיי לתקופה שלפני הלימודים במכללה ולחיי שבתוך המכללה שהפכה להיות חלק נכבד וחשוב בחיי. זה אינו רק מקום בו אני לומדת על מנת לרכוש מקצוע, זה בית על כל המשתמע מכך.
במהלך שנותי במכללה, השתתפתי כמטופלת בסטאג'ים שונים: טיפולי מגע- רפלקסולוגיה, שיאצו, עיסוי. טיפולי מודעות – פרחי באך, דמיון מודרך, טרנספורמציה. את הסטאג' העבירו מטפלים שסיימו את שנת הלימודים שלהם. בכל טיפול עברתי תהליכים עמוקים, תהליכי העצמה והתפתחות. בסופו של כל טיפול בירכתי את מזלי הטוב בהיותי בת למשפחת המכללה. אני ממש חשה גאוות יחידה.
השנה הציעו סטאג' של בוגרי הרכיבה הטיפולית. רשמתי את שני בניי – יאם בן 15, ויותם בן 11 לטיפול בן 24 מפגשים. החוויה הייתה מדהימה והתוצאות לא פחות. תגובות הגיעו מביה"ס ומהסביבה ובעיקר ניכרו שינויים בבית. שוב חשתי ברת מזל..
בחודש שעבר חגגתי 41. בשנה הבאה אתחיל את שנת הלימודים ה-10 (!) במכללה. שנה רביעית במסלול פסיכותרפיה.
ומה אעשה כשאהיה גדולה? מי ייתן ואצטרף לצוות המכללה שעושה עבודת קודש.
כאשר אני ממליצה למישהו להירשם למכללה אני אומרת תמיד שזו המתנה הכי טובה שתוכל לתת לעצמך.
זו המתנה הכי טובה שנתתי לעצמי, לילדי ולמשפחתי. אני מודה על כך בכל יום ומכבדת את המסע הלא פשוט שלי שבזכותו הגעתי למקום שהלב נכון בו ♥

כתבה סיגלית פר : מטפלת בפסיכותראפיה גופנית הוליסטית

כיצד לימודי התזונה שינו את חיי?

היכן אתחיל?
נולדתי וגדלתי במשפחה מדהימה, תומכת, שופעת חום, אהבה ונתינה אינסופית. אך יחד עם זאת משפחה וותיקה, שבה יש הרבה "צריך". אני קוראת לאלה – "צריכים": צריך לעשות כך, צריך להיות כזו, צריך ללמוד מקצוע מכובד, צריך וצריך וצריך. ואני – השתדלתי למלא את כל מכסת ה"צריכים" משך כל חיי, ואף העברתי את המשנה הסדורה הזו לילדי.
במסגרת ה"צריכים" למדתי לימודי משפטים באוניברסיטה, ושרתתי את האומה במקצוע זה במשך 20 שנה. לא, איני יכולה לומר שסבלתי, איני יכולה לומר שלא היה לי סיפוק מן העבודה ומהמקצוע, אך באותה נשימה – יכולה אני לומר כי כבר לאחר מספר שנים במקצוע – חשתי שמשהו לא לגמרי מסתדר לי, לא לגמרי נותן לי את השלם, ולא ידעתי לשים את האצבע על הגורם לכך.
במסגרת האילוצים – המשכתי בעיסוקי כעורכת דין, השתדלתי לעשות חיל, השתדלתי להוציא ממשרדי לקוחות מרוצים ומחייכים, ויש לומר במעט צניעות כי בדרך כלל גם הצלחתי.
אך משהו לא היה שלם עבורי.
והנה, יום אחד, בעידודו הרב של בעלי – החלטתי לעשות מעשה, ולקחת בתחילה יום חופש אחד בשבוע על מנת לבחון את עצמי, את רצונותי, את מאוויי הכמוסים ואלה שאינם כמוסים, ובמסגרת זו – נרשמתי ללימודי פרחי באך במכללה ההוליסטית בכרכור.
היתה זו שנה מדהימה עבורי, בה למדתי המון על עצמי, למדתי להכיר במי שאני ובמי שאני לא, למדתי להודות (גם אם היה לי קשה לעתים) במי שאני ובמי שאני לא, ובעיקר למדתי לקבל את עצמי ואת סביבתי. וזו היתה רק ההתחלה..
במשך מספר חודשים ניסיתי לחשוב מה יהיה הצעד הבא שלי, במה חושקת נפשי ולאן מועדות פני, ונותרתי מתוסכלת.
עד שיום אחד, לאחר שיחת חולין עם חברותי לכיתת פרחי באך – חשתי דלת נפתחת עבורי,חשתי פתאום כמיהה שכמוה לא חשתי זה יובלות, ובאותו היום גמלה בלבי ההחלטה – אני מתכוונת ללמוד "תזונה" בשנה הבאה.
משם התגלגלו העניינים די מהר. נרשמתי ללימודי תזונה במכללה לרפואה משלימה – מכללת כרכור.
בחיי שמצאתי את עצמי. חשתי שמצאתי את ייעודי בחיים.
אני נהנית מן הלימודים, מליקוט האינפורמציה, מהחווייה היומיומית, מהעשרת עולמי, מחברי לספסל הלימודים, משינוי אורח חיי, מן המזון החדש שגופי לומד להכיר, מן השפה החדשה שלמדתי לדבר בה.
והורי האהובים, כנראה מביטים בי מלמעלה, מחייכים, נהנים, תומכים כרגיל, ושמחים בשמחתי…
ואם לסכם הכל במלה אחת – "אאוריקה"!!!

וכשאני יושבת וחושבת היכן הייתי לפני שנתיים ימים בלבד, והיכן אני נמצאת היום – אני רואה מרחק של שנות אור, שהצלחתי לעבור אותו בשנתיים בלבד, ועוד היד נטויה.
בבית בו גדלתי היה תמיד אוכל טעים. אבל ממש טעים!!!! עם המון סימני קריאה!!!! ארוחות מושקעות ודשנות, מאכלים מאוד יצירתיים, אבל – מעולם לא שאלתי. מעולם לא עצרתי לרגע. מעולם לא חקרתי – מה כוללים רכיבי המזון שאכלתי? האם הם טובים לי? האם רחמנא לצלן – מזיקים?
כל זאת עד שהתחלתי את לימודי התזונה במכללה.
הצורך שלי לשאול את השאלות האלה, הצורך שלי בידע ואינפורמציה, והצורך שלי להזין את גופי ברכיבים המתאימים לו – גברו על הכל, גברו על התשוקה למזון זה או אחר, גברו אפילו על ההרגלים, והביאו אותי למקום שונה.
מאז שהתחלתי את לימודי התזונה, כמעט בכל יום אני מנסה, אני מתנסה.
הכנסתי לביתי מוצרים שמעולם לא ככבו במדפי המקרר שלי או בארונות המטבח, מוצרים אחרים שלא ידעתי על קיומם, וכאלה שלא נחשפתי אליהם מעולם בעבר.
ולגלות לכם? אני פשוט נהנית מכל רגע.
נכון. אני – נהנית ברמות עילאיות. בני ביתי – מי יותר ומי פחות. אבל – גם הם מתרגלים.
כבר שמעתי מבני ביתי את האימרה – "אמא, מרוב בריאות – אנחנו נמות"!!!
וכבר צוחק איתי בעלי האהוב, שעם כל כך הרבה בריאות – אנחנו נאחר להגיע לגן עדן!!!
והאמת? אני בשלי. וכאשר אני בטוחה ושלמה עם דרכי – גם האחרים מצטרפים למסע אט אט.
התחלתי להנביט נבטים שמוצאם מכל סוגי הגרגרים האפשריים – וגיליתי שלא רק שיש בהם תכולה אדירה של טוב, אלא שהם גם כל כך טעימים, מוסיפים ומשדרגים כל ארוחה.
התחלתי להכין את הגרנולה שאני כל כך אוהבת במו ידי, והתוצאה – מדהימה!!!!!אני מכינה כמויות ענקיות של "הדבר הזה", והן מתחסלות ע"י כל בני הבית.
העשרתי את מתכוני הסלטים והמאכלים האחרים שאני מכינה לערב שבת, ואפילו שיניתי מן הקצה אל הקצה את בקבוקי השמן המככבים במטבח ביתי. לא עוד שמנים מזוככים חסרי איכות, אלא אך ורק שמנים "טובים ועשירים" (שמן זית, שמן אבוקדו וכיו"ב).
את הפחמימות הריקות – החלפתי כמובן באלו המלאות, ומאז אין אצלי אורז לבן אלא רק אורז מלא לסוגיו השונים. אין אצלי קמח לבן אלא קמח מלא. אין אצלי פסטה "רגילה" אלא רק כזו העשויה מקמח מלא.
וכשהראש חושב בריאות – החיך מתיישר לימין ונהנה מכל ביס!!!!
אפילו מוצרי החלב, שלא הייתי מוכנה קודם לסלקם מביתי – "הסכימו" כמעט כולם בסופו של דבר להישאר על מדפי המרכולים.
התחילו לככב אצלי מוצרים כמו: טופו, סייטן, מיסו, פטריות שיטאקי, מיץ עשב שעורה, שמרי בירה… – כאלה שלא ידעתי על קיומם….
ואפילו – אגוזי ברזיל ומלך, גרעיני דלעת וחמניה ועוד כהנה וכהנה מוצרים שלא העזתי לצרפם לרשימת המכולת שלי, כדי שלא "אשמין" חלילה – מצאו מהר את מקומם בתפריט היומי שלי ושל בני ביתי.
והתוצאה – אחרי שנים של "האבסת הגוף" במרכיבים לא לו – הגוף שלי מודה לי בוקר בוקר (ועל כך אני מקווה שאין צורך להרחיב)… מגיב אלי כמו שמעולם לא הגיב…. מאשר לי שטוב לו ושאני דואגת לו כמו ש"צריך"… סוף סוף מרגישה שאני עושה את ה"צריך" הנכון..

בתיאבון!!!!!!!

שמש, דשא, ארוחת בוקר עשירה …
הזוללים: הכיתה לתזונה טבעית, המכללה בכרכור.
הארוחה: באדיבות תורני השבוע מן הכיתה.
גוני, שמגיע לכאן בכל יום שישי לבילוי של למידת עיסוי שנה א' אומר לי:
"פתאום אני מבין שמה שבשבילי הוא בילוי של פעם בשבוע והנאה, יש אנשים כמוך
שחווים שלוש או ארבע פעמים בשבוע, איך זה בשבילך"?
ואני, שכמעט מסיימת בימים אלו את לימודי התזונה שלי ומטפלת כבר בקליניקה
נפלאה משלי אחרי לימודי: רפלקסולוגיה, צמחי מרפא, תזונה, הילינג ועוד …
עונה: "זה כמו שאתה בא לגליל לאיזה צימר מדהים ואומר – וואו ! ונהנה מסוף השבוע,
לעומתי, שאני כבר ממש גרה שם ב"גליל הזה" בבית אבן מקסים וכבר לא עם וואו
והתלהבות רגעית, אלא עם שקט פנימי, התנועעות אחרת והנוף מוטמע ואור קורן מבפנים".

שנה לאחר מכן אני נזכרת בדיאלוג בשמחה וממליצה בחום. והנה אני כאן בשבילכם, אם תרצו להתייעץ ולשמוע עוד קצת…

יעל בן ראובן

שלום רב!

שמי אסף, בן 41, סטודנט לנטורופתיה שנה ב'. בשנת 2011 לאחר שהות של 7 שנים במדינה זרה, חזרתי ארצה בשלהי חודש אפריל.
מצבי הפיזי והנפשי היה די ירוד… ברמת תת משקל, בקושי עומד על רגלי, לאחר 14 שנים למודות סבל בינהן מאבק כפול במחלת הסרטן.
פגשתי את גיל-את כאשר עדיין לא היה ידוע לי המוסד בו אלמד…
לא ידעתי שמפגש זה יוביל אותי למסע שישנה את חיי! לא הגעתי למוסד אלא לבית.
בעזרתכם האדיבה של שרית, לאה, אורנה, יהלי ושאר חברי צוות המרצים.
בעזרתם של מזכירות המכללה וכמובן מעל הכל חברי לספסל הלימודים שהפכו למשםחה חמה ואוהבת.
המכללה מעניקה אווירה חמה של בית. הקורסים במכללה שאותם למדתי עד כה: תזונה, צמחי מרפא, פרחי באך, רפלקסולוגיה והילינג, הינם קורסים משני חיים שיובילו לחוויה מאלפת ומעבר תהליכי בניה לחיים טובים יותר, חיים של בריאות, אהבה והמון אהבה.

נכונה לי עדיין דרך ארוכה אך ללא ספק מופלאה…

אז מה יש במכללה הזאת שהיא כ"כ מיוחדת?
או!! טוב ששאלתם!
בשבילי מעבר למקצועיות ולהעמקה בחומרים הנלמדים זה העובדה שהרגשתי בבית.
בית תומך ומעצים
בית שמחייך אלייך
בית שנמצא בהתפתחות מתמדת
בית שמקבל אותך בזרועות פתוחות
בית שנותן לך קרקע מזינה
בית שבו הכרתי את האנשים ששינו את חיי וניתבו אותי אל האמת הפנימית שלי.

אז זה בדיוק, בדיוק זה מה שכל כך מיוחד פה
במקום המקסים הזה שנקרא מכללת כרכור

מיה חזות, בוגרת המסלול לנטורופתיה, מנחה בקורס נומרולוגיה פסיכודינאמית במכללת כרכור

הגעתי לשיעור הראשון שלי בכימיה, סתורת שיער ומחשבות, היישר לתוך הטבלה המחזורית, שלא ידעתי אפילו איך נכון לאחוז בה. חברי למחזור הלימודים כבר נכנסו לעובי הקורה ואני, באיחור אופנתי של 6 שיעורים בערך, ניסיתי להשלים את מה שהם כבר ידעו.

האמת היא שכלל לא שקלתי לעסוק בתחום. רק חלמתי שאת כתבותי יעטרו המלים: לימור עברון גילת-נטורופתית.
בליבי אמרתי – מי מטורף למשמש כפות רגליים של אנשים זרים, לצאת עם מטופל, למסע של דמיון מודרך או לקחת אחריות כה כבדה על בריאות של אנשים. זה היה רחוק ממני שנות אור.

והנה אני שנה רביעית, מסלול נטורופתיה, רפלקסולוגית בכירה, שנייה מלהיות הרבליסטית קלינית, יודעת, רוצה ומחכה להתנפל על הקליניקה לכשאסיים את כל מחויבותי.

בעיני, מצוינותה של המכללה היא בבחירת המורים שבה.
לאה אלון, מרכזת מסלול נטורופתיה, אישיות ססגונית, מעוררת השראה, אחראית עד כאב ובעלת ידע ברמות שקשה להשיג, לימדה אותי את התשוקה שטמונה בעזרה לאנשים, את כובד הראש והמיקוד שהינם הכרחיים במקצוע היפיפה הזה.

רבקה אהרוני שלימדה אותי רפלקסולוגיה וצמחי מרפא, הינה נהר שופע של ידע ברבדים עמוקים ומשמעותיים. כל שאלה, בכל תחום נענתה על ידה בסבר פנים ובסבלנות אין קץ. ההתלהבות שלה, דבקה גם בנו, התלמידים, להעמיק, להיות יסודיים, היקפיים וקשובים למטופלינו.

ואי אפשר לשכוח את רני שטורם, המורה לרפואה סינית שהפך את עולם הרפואה המסובך הזה לנגיש, פרקטי וניתן ליישום עבורנו.

פניה למורים, גם תקופה ארוכה לאחר סיום הקורסים, נענתה בשפע של רצון לעזור, להפוך אותנו למטפלים מקצועיים, משופעי כלים וקשובים בכל הרמות, אל האנשים אותם אנו אמורים לפגוש בקליניקה המתהווה שלנו. גם בעיות אישיות שלי, כמו גם של חבריי, מצאו את דרכן אל חלק מהמורים ובמפורש היה מענה רציני, מכיל ותומך לסוגיות השונות.
אני מאושרת על בחירתי להגיע וללמוד במכללה הספציפית הזאת. פגשתי אנשים ומורים שאני משוכנעת שהקשר עימם, יישמר לעוד שנים ארוכות.

הנשמה שלי, נפתחה ברמות, שלא תמיד פשוט לי לפגוש אותן, אך אני אסירת תודה על ההזדמנות והדרך שהלימודים אפשרו לי.

לימור עברון גילת, בוגרת המסלול לנטורופתיה

בימים אלו- בהם הכל מהיר ומיידי, חשוב לזכור שבשביל להגיע לרוח – יש להשיג קרקע יציבה ופורייה.

בשיעורי פסיכופתולוגיה משיגים את הדבר הזה בדיוק – ידע שימושי ובסיסי שחשיבותו עצומה לכל מטפל באשר הוא.
זוהי שנתי השנייה עם מירב ואני יכולה לספר על עצמי שחיכיתי לרגע בו תתחיל השנה הנוכחית.. חיכיתי שאוכל לקבל עוד ידע ושהקרקע תייצב את כל המידע שכבר נאסף בקורסים השונים.
התכנים הללו הינם תכני חובה לכל מטפל ברפואה המשלימה ובכלל, ובשילוב עם הנחייתה של מירב הם מקבלים את התוקף הראוי להם.
מירב הינה מרצה מהשורה הראשונה עם סבלנות אין קץ וגישה חיובית לכל סטודנט. בקורס מקבלים מענה לכל שאלה, בין אם באופן אישי ובין אם בהרצאה הפרונטלית.
ממליצה מכל הלב!

לאחר עבודת מודעות בלימודי "דמיון מודרך" ובלימודי "פרחי באך" לימודי ההילינג הכניסו רכות ואהבה לחיי.
אהבה עצמית, אהבת אדם וטבע ורצון להמשיך ולהתפתח רוחנית יום יום.
אין דרך חזרה, יש רק המשך המסע המופלא של חיי.
כל פעם מחדש אני נפגשת עם קבוצת אנשים שאני מתאהבת בכל נפש ונפש במעגל שכולם ההשתקפות שלי ובמרכז מנחה שהוא סמל לאהבה, קבלה ורכות.
אני מרגישה שקפצתי בעדינות קפיצה קוונטית לכיוון שלוות הנפש שלי – רוצים גם?

הדר ויתקין

גילבר היקר,
פתחנו את שנת הלימודים במכללת כרכור, אתה כמדריך/מרצה ואני כתלמידתך.
שאלתך שהופנתה אלי הייתה בעצם: "מהן ציפיותייך מהקורס?"
תשובתי הייתה: "אין לי ציפיות, כי ציפיות יש על כריות, הסיבה שאני נמצאת בכיתת הלימוד הזו, היא לפתח יכולות, ללמוד ממך/ דרכך/ איתך את כל שניתן ולצאת מהלימודים הכי טובה שיכולה להיות".

כתלמידת המכללה זו השנה השלישית, אני מודה ומתוודה שחווית הלימוד איתך מאתגרת, מרתקת ומיוחדת במינה.
תודה רבה, ושמחה מאוד לשבת, ללמוד, להקשיב, להפנים, לשאול שאלות כדי להבין ולדעת ובכך לקבל את הכלים הכי טובים שיש כדי להיות מטפלת ואדם יותר טוב 🙂 "

אביבה רגב

"מודעות על – גילבר,
בדרך שלנו, בה אנחנו מעזים להיזכר שאנחנו מטפלים, אנחנו פוגשים מורים.
כל מורה והשלב שבו אנו נמצאים, כל מורה והרובד שהוא מביא איתו.
המנחה שהיה ניו-אייג'י מתלהב, היהלום שלא הצלחנו לזהות עד הסוף, המורה שלימדה אותנו לאהוב וזה שלימד על האומץ לראות.
והאמצע – בו אין מורה פיזי אלא רק הרוחני מביניהם.

גילבר הופיע בחיי בשלב של כמיהה עמוקה להתחדשות ולחיבור עמוק לידוע שכבר קיים.
זה שלב שאין בו צורך במילים.
וכשמגיעות המילים, הן מדויקות, מוכרות.
וכל מילה נוספת שבאה להסביר…מרחיקה מהמהות.
זו המתנה, והאמנות של גילבר.
פשטות מהולה בענווה, חוכמה ואהבה גדולה.
מאסטר.

תודה,
מיקה פרייזר."

"אמנם אני בתחילת דרכי במכללה,
אך יכולה לומר שהקורס "חיבור למודעות על" הוא המפתיע והמשמח אותי ביותר.
במהלך חיי רכשתי כלים שונים לעבודת מודעות, כאן נחשפתי לכלים חדשים לחלוטין ושונים.
אני מרגישה שהבנתי את החיים מתחדדת ושמשהו מאוד מהותי בתוכי הולך ומתעצב כבר בשלב מוקדם זה של הלימוד, עד כדי תחושת "מעשה קסם".
ממליצה בחום!"

נועה טבילה

"שמי מיקי ואני משתתפת בקורס: תקשור למודעות על בהנחייתו של גילבר רובננקו-דיין.

גילבר מעביר את החומר שאופן מרתק ומאתגר כאחד. החומר מספק קרקע פורייה למחשבה ולעשייה חדשה. גילבר מחדד עבורי את נושא: האחריות שלנו לעצמנו וביחסנו אל האחר.

היכולת להפוך נושא שנתפס כ"רוחני" לעבודה הלכה למעשה היא המשמעותית בעייני.

פרט למנחה ולחומר הנלמד יש את מימד הקבוצה. מתקיים מפגש של קבוצת אנשים מגוונת. איש איש על עולמו ונקודת מבטו הייחודית. "התיבול" שמוסיפים הטיפוסים השונים בקבוצה מעשיר ויוצר עניין נוסף."

שלום. בסיום שנה א' אני ממליץ בחום ובלב שלם על לימודי אקו-תרפיה אצל טל ! לכל למי שמחובר לטבע ורוצה ללמוד על הריפוי, והכוחות הקיימים בו. הלימוד היה חוויתי, מעניין, כייפי, יצירתי ומדויק, ועודד התפתחות תודעתית רוחנית ונפשית, אצלי ואצל חברי המעגל. הנוכחות של טל עצמו דוגמא לרגישות בלי סוף ומורה לחיים במלא מובן המילה. קשה לתמצת חוויות כמו הסווט-לודג' , אינטנסיב במדבר וטקסים שיצרנו בייחד, אך זה משפיע ומחזק בצורה עמוקה. בעיקר נותן אומץ ובטחון ללכת בדרך החיים מהמקום של הלב. אמון בטבע והדהוד שלו לעצמך למטופלים ולעולם.

היה באמת מדהים.. מחכה כבר לשנה ב'..

השנה הזו הייתה עוצמתית ומרחיבת אופקים, מלאה בחוויית למידה של כל החושים יחד-

לראות בעיניים חדשות את העולם סביבי, לגעת בטבע בדרכים חדשות ומפתיעות ולאפשר לו גם לגעת בי. למדתי על מהות ההקשבה האמתית והכנה לאדם אחר, לצורך האמתי שלו ולמשאלת ליבו הנסתרת. אפילו התנסיתי בלהריח ולטעום מהסביבה ולתת לחוויה החושית המלאה למלא אותי בהערכה לטבע, לאדם ולחיבור העמוק שקיים ביניהם.

במסגרת השנה הראשונה של לימודי אקותרפיה התנסינו בתהליכים קבוצתיים ואישיים של מודעות, צומת לב וחקירה עצמית ולמדנו על עצמינו בסיס של טיפול קבוצתי והעברת תהליכים בטבע. נוצרה בקבוצה קרבה ופתיחות כנים וחברות אמיצה שנתנה לכל אחד תחושה של 'ביחד' מאוד גדול. מפגש שהוא גם עמוק וממלא וגם מאוד כיף ומהנה.

כל שבוע רק חיכינו ליום שישי שיגיע ואפילו יזמנו מפגשים משותפים מחוץ למסגרת הכיתתית.

אני מאוד ממליץ לכל מי שאוהב טבע ומעוניין ללמוד ולהעמיק על הקשר הטיפולי שיכול להיווצר בין האדם-המטפל-והסביבה הטבעית.

בנוסף, אני חייב להגיד מילה טובה על טל פנר, שהוא מנחה קבוצות בחסד, אדם טוב ומורה בכל רמ"ח איבריו כפי שמעולם לא פגשתי, אני מקווה להמשיך ללמוד ולעבוד לצידו בשנים הבאות.

רציתי לשתף משהו מחווייתי האישית עם התייחסות לתהליך שעברתי השנה וספציפית למפגש הפרידה בים.

גם אחרי שנפרדנו המעגל עוד חלק מהחיים שלי. יש לי זיכרונות מהמפגשים שמהדהדים לחיי בהווה ומאפשרים לי הרבה מאוד ריפוי.

בתחילת השנה הייתי במצב תודעתי מאוד לא רגוע, הישיבה במעגל פתיחה הביאה עמה המון סקרנות והתרגשות לגבי מה שצופן לו העתיד והתהליך שנעבור.

ההסכמה שלי להביא את עצמי למעגל לא הייתה מובנת מאליה עבורי. הרגשתי קצת מוזר.אך לא היה לי ספק שאני במקום הנכון. גיליתי איך הנוכחות טומנת בתוכה ריפוי בעזרתה של תשומת הלב.למדתי איך הנכונות להבעה מביאה אתה דיוק כנה של שיקוף פנימי.

הרבה מאוד סדר נעשה בתוכי כשלמדתי לתת לכל דבר את כבודו ואת מקומו הראוי.

ההקשבה לקולות המעגל עודדה אותי להקשבה אמתית לקולות הפנימיים שלי.

העבודה עם הכלים השונים, ההתנסות והחוויה, גרמה לי להבין שלהיות בן אדם זו הרפתקה מרתקת, שהפוטנציאל של החיים רק מחכה להגשמה והתממשות, שריפוי הוא בעצם מצב תודעתי שבו קסמים-נסים-ונפלאות קיימים זה לצד זה.

המפגש בים היה נקודת שיא. כולנו כבר מכירים זה את זה והיה תדר מאוד משפחתי וביתי. התחושה שהייתה בי אז היא שצמחתי. היה רגע שממש חוויתי את הילד שהייתי. תובנה חזקה היא שכדי לצמוח ולגדול צריך קרקע יציבה ואדמה פוריה, סביבה תומכת אהבה ללא תנאי, אמונה בחיים, והרבה אור.

המלצותיי על לימודי קראטיב ארט תראפי וקלפים טיפוליים

קורס טיפול בקלפים מטפוריים: בקורס זה עברתי חוויה של התבוננות פנימית והעמקת ההתבוננות באחר. עברתי מסע אישי וקבוצתי שבו ניתנה לי הזדמנות לחשוף, לשתף, לבדוק, לתת ולקבל. דרך הלימוד מאפשרת הרבה שיח, דיאלוג מעשיר, ויוצרת קרבה מיוחדת בין חברי הקבוצה.דרך העבודה עם הקלפים ממיסה חומות הגנה, פותחת עולמות ומעשירה את המשתתף בקבוצה בתובנות חדשות ובאפשרות להסתכל בכמה אופנים ומכמה זוויות על סיטואציות רגשיות.בקורס למדתי גם לטפל והתנסיתי בעשרה מפגשים בהם טיפלתי באמצעות הקלפים. בטיפול הבנתי כמה עוצמה טמונה בעבודה עם הקלפים וכמה הכלי הזה מעניין, מאתגר, מהנה ומחזק.התחום שבו אני מתפתחת הוא הנחיית קבוצות, ולדעתי השימוש בקלפים מטפוריים בהנחיה מאפשר למנחה להגיע הרבה יותר רחוק והרבה יותר עמוק והופך את ההנחיה למורכבת, מהנה, מעניינת ומקרבת.רעיה העבירה את הקורס בהרבה מחשבה, השקעה, יסודיות ותשומת לב גם לתהליך הלימוד וגם לתהליכים האישיים. היא תרמה לנו המון מתוך הידע והניסיון הרב שלה וכמובן מאישיותה החמה והאכפתית.

אני מאד ממליצה על הקורס לאנשי מקצוע מתחום הטיפול וההנחיה וכמו כן לכל מי שמעוניין להעשיר את עולמו ולהתפתח.

קורס שילוב אמנויות: בקורס זה רכשתי כלים נוספים להנחיית קבוצות מעבר לקלפים הטיפוליים. זהו קורס בו נלמדות שיטות מגוונות מתחומי הכתיבה, הדרמה, הציור והפיסול שיכולות לשמש בהנחיה, בטיפול ובהדרכה. בקורס זה גם נוצרו קשרים בינאישיים מאד חזקים ומשמעותיים כתוצאה מהעבודה המשותפת. התנסינו בטכניקות מעניינות בהם עלו נושאים מתוך עולמנו הפנימי והחיצוני. קורס זה גם מאפשר למשתתפים להנחות את הקבוצה ולתרום לה מתוך ניסיונם ואישיותם בנושאים הקרובים לליבם. למדנו רבות גם מרעיה וגם אחד מהשני.זהו קורס שמשלים ומתחבר לקורס הטיפול בקלפים מטפוריים שכן שני הקורסים נוגעים בעולם הדמיון והיצירתיות, בקורס קלפים –מטפוריים – הקלף ככלי השלכתי מרחיב ומרגש ומתנסים בטיפול , ובקורס שילוב האמנויות מרחיבים את עולם הדמיון לאמנויות של דרמה כתיבה ביבליותרפיה ואמנות ואף מתנסים בהנחיה בשטח , בכך שמרחיבים ומגבירים את החוויה והמקצועיות . בשני הקורסים עוסקים בהשלכה ומטפורות המסייעים לדובב ולהביע עולם פנימי לא מודע. מטפל באמצעות כלים מטפוריים: קלפים ואומנויות -מביא סל מלא יצירתיות וכלים מגוונים לעבודה של טיפול יעוץ חינוך והנחיה. למידה של שתי התחומים מאד משלימה מרחיבה ומעמיקה.

השתתפותי בקורס קריאטיב ארט היה למסגרת שחיזקה ופיתחה את האישיות שלי,
הלימוד ע"י התנסות בחומר מילא אותי בתובנות, ולימד אותי להקשיב!!!

בעצם הקורס היה ל"קבוצה תומכת" מבחינתי. חוויה שמעבר ללימוד מעשי שכלי!!!
אני קיבלתי והגעתי ליותר מודעות עצמית, נפתחתי התבגרתי והתעצמתי !!
הקורס נתן לי ראיה נרחבת על החיים ,אנשים ורגשות וחיבור של כל אלו ביחד!!

אני ממליצה בחום רב ובשיא הספונטניות לכל אדם לעבור את חווית הלימודים הזאת!!
בהצלחה ושנה נפלאה, אודליה.

אני סטודנט לנטורופתיה שנה שלישית וגמרתי שנה שעברה את הקורס "creative art therapies".

הקורס היה מאוד חוויתי, מעשיר ומגוון, היו הרבה רגעים מיוחדים של התעלות לי ולחברי ללימודים ומשהו מאוד מיוחד שקשה להסביר במילים קרה לנו בתור קבוצה.

עברתי בקורס תהליכים מאוד עוצמתיים וקיבלתי מגוון רחב של כלים בתור מטפל שמשביחים ללא ספק את היכולת להעמיק, להרחיב וחשוב עוד יותר כלים כאלה שפותחים דלתות אצל מטופלים שקשה להגיע למקומות חשובים שאינם נגישים ולעבוד עם קבוצות אנשים בטיפול.

אני מאוד ממליץ על הקורס לכל מטפל שרוצה להתרחב וכמובן גם לכל תם רוצה לעבור לחוויה מעצימה להתפתחות אישית.

בברכה דוד גארי

עידו דולב – שילוב אמנויות:

אומרים שהדבר הראשון שצריך לשחרר כדי לגדול ולהתפתח זו המחשבה שכבר יודעים כל מה שאפשר. אני מנחה קבוצות בטבע ובאתגר מזה תקופה ארוכה, על קורס שילוב אומנויות שמעתי רבות והגעתי אליו מתוך מחשבה שהוא יכול לקדם אותי מקצועית.

הקורס הראה לי שכמו כל דבר בחיים זה לא רק ה- "מה" שעושים אלא בעיקר ה- "איך".

הקורס השנתי של רעיה צור במכללת כרכור, הפגיש אותי עם אנשים מדהימים, שכמוני חיפשו את השביל המיוחד שלהם דרך היצירתיות שקיימת בכל אחד מאיתנו.

העושר והגיוון ההנחייתי, ההשקעה של רעיה בכל אחד מאיתנו וכן גם יכולת ההכלה והרגישות שלה היו מקצועיים ומעוררי השראה.

מצאתי את עצמי חוזר מהמפגשים כשמחשבות ורגשות עדיין מהדהדות בתוכי, גורמות לי להסתכל על לבטים ועניינים לא פתורים בצורה חדשה ובאור אחר.

בראייה לאחור קיבלתי מהקורס כלים רבים (יותר ממה שחשבתי) מתחום הדרמה, הביבליותרפיה והאומנות הפלסטית וכן את הביטחון להשתמש בהם. עם זאת, הדבר העוצמתי ביותר (וגם הפחות צפוי) שקיבלתי מהקורס, היה המסע והגילוי של רבדים חדשים בעצמי.

רעיה,
מחמם את הלב לקרוא כל דבר ממך, מחזיר אותי לימי הקורס המדהים שעברתי אתך – מאיר, מטלטל ומעורר חוויות עמוקות של חפירה וחתירה לאמת וניקיון פנימי – ויצירת כוחות מחדשים לעבודה, נתינה ולחיים בכלל. וכל זה – בעזרת קלפים ו ב ה נ ח י י ת ך. התרומה של רעיה בהובלת והצלחת הקורס היא ברורה ומוחלטת.

אני משתמשת בחוויות מהקורס – בעבודתי כעו״ס עם אנשים – ובחיי. ורעיה ? לכל מי שחושש להיפתח ולהיחשף בפני עצמו – או בפני הזולת, רעיה נמצאת בשבילו גם ללא בקשתו, בקורס ואחרי שעות הקורס, 7/24 !!

קורס הקלפים עם רעיה מומלץ וחובה למי שרוצה לשפר ולהעשיר את עצמו ואת כישוריו האישיים, החברתיים והמקצועיים !!

סליחה שלא יכולתי להגיד הכול במילה אחת – וכתבתי כל כך הרבה ועדיין לא הצלחתי לאמור מספיק. יש מקום שהמילים נעלמות

רעיה מנחת קורס קלפים טיפוליים היא מדריכה/מחנכת/מטפלת/אישה -מ ו פ ל א ה !!!!

היא מביאה איתה לכיתה (בנוסף למזוודה מלאה קלפי קסמים) את כל ישותה:
את האנרגיות, החום, האיכפתיות, האיכות האנושית, הידע המתחדש כל הזמן והחמלה
את היכולת הווירטואוזית לנהל ולהוביל שיעור מורכב בצורה שניראית פשוטה, מובנת ומלהיבה.

רעיה – היא האדם שאיתו נכון ומתאים להפוך ממטופל – למטפל

אני ממליצה על כל קורס שהיא מעבירה – בחום !!

אורית, קלפים מכללת כרכור
יוני 2013

שמי רינת ואני מטפלת בשיאצו ודיקור סיני.

בזמן לימודי השיאצו נחשפתי לפילוסופיה סינית ולתזונה סינית עם המנחה רני שטורם. מאד אהבתי את צורת הלימוד שלו. לפני כשנה, נפתח קורס לדיקור סיני במכללה, וכשראיתי שהמורה הוא רני- מיד ידעתי שזה יהיה הקורס הבא שאלמד. רני לימד אותי במשך השנה המון דברים חדשים בתחום, נתן לי ביטחון ועזר לי בהמון מובנים להבין את הרפואה הסינית יותר לעומק. כל הידע שצברתי בלימודי השיאצו התעצמו והתבהרו. אני ממליצה בחום לכל מי שלומד שיאצו ללמוד אצל רני קורס דיקור סיני, לא תתאכזבו.

אם לימודי רפואה הוליסטית והתפתחות אישית הם שני דברים שברצונך להשיג, המכללה לרפואה הוליסטית בכרכור היא המקום בשבילך.
המדריכים המקצועיים ביותר בשילוב של המקצועות החשובים ביותר מקנים את הכלים להם זקוק כל מטפל לעתיד, וכל זה באווירה נעימה ונינוחה לה תורמים צוות המכללה והמיקום המיוחד.

תמיר כהן, בוגר לימודי רפלקסולוגיה

המכללה עבורי היא ראשית המקום שבו צמחתי אישית ומקצועית והיום הצמיחה המקצועית מאפשרת לי לעסוק ולהתפרנס בתחום. זהו בית, מקום בו קיבלתי כלים לחיים, חום, אהבה ותמיכה ברגעים לא פשוטים בחיי, מהתלמידים, מהמנחים והצוות כולו.

שרית אהרון

שמי ניסים אטל, תלמיד שנה א' בכיתת עיסוי בהדרכת הילה ותומר המדריכים.
בתקופת הלימודים התרשמתי מהגישה של המדריכים שנתנו לי תשומת לב יותר מאשר לאחרים עקב היותי תלמיד עיוור.
מאחר שהמדריכה הילה לקחה אותי גם כניסיון לעמוד באתגר להעביר לי את כל החומר בנלמד בכיתה כמו לכול תלמיד ולפי מבחן התוצאה,
אפשר לראות שהבנתי את חומר הלימוד למרות שלא האמנתי בעצמי.

מודה אני לכם ומוקיר את תודתי שוב על תשומת הלב שקיבלתי מכם.
כולי תקווה שיהיו לכם בעתיד הלא רחוק תלמידים כמוני או בעלי מוגבלויות אחרים.

בהצלחה ותודה,
ניסים אטל

בשבילי הדבר החשוב ביותר בתור מטפל היא המקצועיות.
מהרגע הראשון שנכנסתי למכללה ופגשתי את הצוות הבנתי שאני במקום הנכון.
בזכות המכללה צמחתי, גדלתי והגעתי למי שאני היום – מטפל מקצועי, מסור ואחראי.
בזכות הצוות ובמיוחד הילה אני מטפל בקליניקה רפואית שיקומית ועוזר לאנשים רגיש.

תודה רבה לכולכם,
רועי גבאי

בשבילי המכללה היא האנשים שבתוכה.
אנשים שעם השנים הפכו מזרים, לחברים, למשפחה, לאהובים.
אנשים שעזרו לי לגלות בתוכי את עצמי ואת היכולות שלי ואפשרו לי לחזק ולשפר את הטוב שבי.
להיות שייך לקבוצה איכותית שכזו של מטפלים בהווה ובעתיד בשבילי זה גם הרבה יותר מחוויה וזכות – בשבילי זו דרך חיים.

אראל מרום

המכללה ההוליסטית בכרכור – מקום שיש בו כל מה שחיפשתי במכללה – מקום נעים ללמוד בו. איך שנכנסתי למקום הרגשתי כמו בקיבוץ – המדשאות, הספסלים, הכיתות בשמות של עצים, הבנות הנחמדות ומסבירות הפנים שיושבות במזכירות וכמובן הלימודים. למדתי עיסוי עם מורה מדהימה, הדרישות הלימודיות ברמה מאוד גבוהה וכך צריך להיות למי שרוצה לימודי תעודה ולא רק חוויה. אני ממליצה בחום על המכללה, גם על החוויה האישית והרגשית העמוקה וגם על הידע המקצועי ברמה גבוהה שמקנים שם.

אילנה סמגורה, מטפלת בעיסוי הוליסטי

כמה מילים על חווית הלימוד של ארומתרפיה ועיסוי רפואי ורקמות עמוק…
קשה יהיה לדחוס בכמה מילים את החוויה הענקית אותה חוויתי במכללה. לאה המורה לארומתרפיה, העבירה לא רק את הידע העצום שהיא אוגרת בתוכה כי אם גם את התפיסה ההוליסטית והגישה הכל כך אנושית שבה. לאה סחפה את כל הכיתה בחוויית למידה יוצאת דופן, שאני בטוח כי נחקקה בלב כולנו. כיום אני עוסק בקליניקה גם בתחום הארומתרפיה, ולעיתים מזומנות קולה הנעים של לאה מהדהד בראשי ונותן את עצותיו החכמות.

הילה המורה לעיסוי, עימה למדתי שנתיים מרתקות של עיסוי רפואי ועיסוי רקמות עמוק, בו למדתי על עולם שלם של גופנפש. הילה באישיותה הדומיננטית, החזיקה את הכיתה מרותקת לחומר התיאורטי והמעשי כאחד. על כל שאלה שעלתה נמצאה תשובה ברורה ונהירה ובסבלנות אין קץ ניתנה לנו ההזדמנות להעמיק בידע העצום של תחום העיסוי.

הלימודים במכללה היוו עבורי חווית חיים אדירה.
תודה שוב על הכל,
בברכה,
בני קציר רכז היחידה הרפואית טכנודע – גבעת אולגה 

"בנובמבר 09' התחלתי את שנה א' של לימודי שיאצו במכללת כרכור.

לא היה לי יותר מדי מושג למה אני נכנס, לא ממש ידעתי מהו השיאצו או בכלל למה לצפות.

כמה שבועות קודם לכן נפגשתי עם אורלי, המורה, ביום פתוח שהוקדש להכרות ראשונה עם המקצועות השונים שנלמדים במכללה, והיה לי הרושם שזה יהיה מעניין, בכל מקרה, לאחר שבחרתי ללמוד במסלול נטורופתיה, נתבקשתי לבחור באחד ממקצועות המגע שמוצעים, ולא הרגשתי שלימודי רפלקסולוגיה או עיסוי הם בדיוק "אני".

אז נעשתה בחירה.

היום, כשאני מתבונן לאחור על שלוש השנים האחרונות (שבהם הקדשתי בכל שבוע 5 שעות לימוד בכיתה ולא מעט שעות תרגול נוספות), אני מבין את המשמעות האדירה שהבחירה הזו עשתה, ועדיין עושה על חיי.
בתחילה, הדבר שהכי בולט בלימודים היא השונות בשפה – זה ממש סינית, במלוא מובן המילה, ובשביל להבין את השפה הזו, על כל התיאורים השונים של זרימת אנרגיה, שינויי אקלים פנימיים, יסודות הטבע שמהם האדם בנוי וכיוצא בזה, היה צריך ממש להפסיק לחשוב בשפה השגורה, לקחת צעד החוצה וללמוד את כל המושגים האלה כאילו מעיניים ואוזניים חדשות. עיניים ואוזניים שרואות ושומעות את גוף האדם ואת עולם הטבע כרשת אחת גדולה – שמקיפה ומכילה את הכול ושפועמת – בתנועה, בחיות, בחיים!

הרפואה הסינית שעליה מבוסס השיאצו היא תורה שמקיפה כל אספקט בחייו של אדם – ובענייני בריאות, אינה משאירה אף אבן במקומה. כל רובד בבריאותו של האדם נחקר לעומק – בהסתמך על אלפי שנות מחקר ועל מאות מיליוני מטופלים שהניבו רישום מדוקדק של כללים וחוקיות מקיפה, שמנחה את המטפל ברפואה הסינית להבנה של המטופל שעומד ( או שוכב ) מולו למציאת דרך הטיפול הכי מתאימה לאותו אדם על מנת לעזור לו להגיע לאיזון פנימי ובכך – לבריאות.

כל ההתחלות קשות, אמנם יש כאן אמת, אך הבונוס הגדול בלימודי השיאצו – הוא השיאצו עצמו!

בכל שיעור זכיתי יחד עם התלמידים האחרים לקבל ולתת מגע. מגע עמוק וכנה, מגע שממלא אותך, שמזכיר לך שהגוף נמצא ונוכח, שמחדיר את הנשימה לעומק הבטן ומזכיר כמה כיף להיות חי בתוך גוף אנושי!

בכל שיעור יצאתי קצת יותר רפוי ונינוח, מעט יותר קל רגליים, טיפה פחות דואג ממערבולות החיים. כזה הוא כוחו של המגע.

"לימודי השיאצו במכללת כרכור היו חלק משמעותי בתפנית עמוקה בחיי. אחרי 15 שנות עבודה במגזר העסקי, ללא כל קשר למגע או ריפוי, לקחתי שנת מנוחה ונרשמתי לקורס בודד במכללה- שיאצו מעשי, בהנחייתה של אורלי. אחרי השנה הראשונה באה שנה שנייה ואחריה שלישית…בלי כוונה מראש אבל בידיעה פנימית שזה הדבר הנכון. היום קשה להכיל את המרחק שעשיתי, כמה ברכה, כמה ביטחון ושקט פנימי נולדו והתגברו בי בזכות השיאצו.

אורלי היא מקצוענית ומורה נדירה. האסיסטנטים היו למתנה, הצוות העניק ליווי חם וידעני שהכיל מצבים מורכבים לאורך השנים. הכיתה הייתה ועודנה לי כמו אחים. הידע שנצבר (והוא מרחיק הרבה מעבר לטכניקות בשיאצו, ועובדות ברפואה סינית) ילווה אותי כל חיי ומתבטא בכל. יחסיי עם המשפחה (גם המורחבת), האומץ לגעת בסביבה, באנשים, לתת ולקבל מגע, הידיעה הפנימית שמצאתי את היעוד שלי, וגם, שהכל משתנה כל הזמן. שיאצו הוא בעיני הרבה מעבר לריפוי והקלה באמצעות מגע. זו פילוסופיה, תפיסת עולם שאין לה גבולות והיא נוגעת לכל.

מומלץ בחום למי שיש לו מושג כמה מעט מושג יש לו. מתנה אמיתית."

"למדתי במכללת כרכור שיאצו במשך 3 שנים.כיום אני אסיסטנטית בשנה ב' של תלמידי שיאצו.

כדור שני של ניצולי שואה גדלתי עם הרבה דאגה ואחריות.הורי לא חסכו ממני כמעט דבר.הדבר היחיד שהיה לי חסר הוא המגע.

במסגרת הלימודים למדתי מהי חשיבות המגע.עד כמה הוא מיטיב, מנחם, מרפא ואנושי.

אני מרגישה, והקרובים לי מעידים שבשנים האחרונות חל בי שינוי לטובה ביחסי לסובבים אותי.יותר חיבוקים, יותר חום ורוך, יותר מגע, יותר נינוחות ורוגע.אני זוקפת את השינוי במפגש שלי עם לימודי שיאצו, במורה אורלי שלימדה אותי מגע מהו ובחבריי ללימודים שעטפו אותי בהרבה חום ואהבה."

יוני ישראל.

"למקומות ששוה להגיע אליהם, אין קיצור דרך".

"שיאצו עבורי הינו כלי מגע המאפשר היפתחות מוחלטת, מאפשר לראות אדם, כפי שהוא.

מאפשר לגעת במובן, בכל מובן שהוא, כדי לאפשר לשינוי להתרחש.

לאחר 3 שנים לימודים ו-6 שנות אסיסטנציה, המפגש האינטימי עם עצמך, עם מטופלים, תלמידים ומורים מסייע לי בכל היבט בחיי: במערכות יחסים, בקליניקה, בבחירות שאני עושה ובעושר בלתי נדלה של תובנות.

במשעול המתפתל שלי פזורים מורים בעלי מצבור של כלים, שיטות ובעיקר נשמה יתרה, אשר בזכותם נחשפתי לעולם המגע, הפשטות והמורכבות של הרפואה הסינית…"

לורי נוימן.

"לפני קצת יותר מחמש שנים הייתי לקראת סיום תואר ראשון במדעי המחשב וניהול, עבדתי בחברת היי טק בתל אביב וביתי הבכורה הייתה בת חצי שנה. אחרי שנים רבות של לימודים וחוסר סיפוק בתחום, הרגשתי שחשוב לי ללמוד משהו שירגיש לי טוב, שייתן לי סיפוק. היה חשש…מדובר בשינוי.
ידעתי שאני רוצה ללמוד משהו מתחום המגע.אחרי לא מעט התחבטויות והמלצה מחברה טובה שלי על לימודי שיאצו – גם היא למדה אצל אורלי (עלתה בי מחשבה שאולי כדאי ללמוד במקום מוכר יותר באזור ת"א אבל המכללה בכרכור הייתה מפתה יותר – ואני לא מצטער).

החלטתי ( בתמיכתה של אשתי) לעזוב את התואר הראשון ולפנות ללימודי שיאצו. הלימודים התחילו כחוויה נחמדה עם אנשים מדהימים מהסביבה. לא חשבתי שאלמד 3 שנים, אך עם הזמן פשוט נסחפתי בחומר שריתק אותי. הבנתי שיש פה משהו. המגע, הראייה הסינית, ההדרכה והלימוד של אורלי והחברים החדשים אתגרו אותי ללמוד בתחום חדש שלא הכרתי, להתחיל בדרך חדשה ולמעשה לשנות פנים רבות בחיי. נהניתי מהנושאים המדהימים שגיליתי ובעיקר מההתנסות המעשית במגע כבר מהשיעור הראשון. בשנים האחרונות כמטפל אני חווה את העצמה של הטיפול. עוד בתקופת הלימודים, גם כשהייתי מגיע עייף מהעבודה, מקפיד לא להפסיד שיעור – ובסופו חוזר עם אנרגיות מטורפות הביתה (ועושה ספונג'ה ב-11 בלילה), מאושר.

גם היום אחרי טיפול אני מלא ושלם, האנרגיה מתחדשת בי להמשיך את היום, מתוך התחושה שנתתי מעצמי והצלחתי להקל על האחר.כל יום לפני שהילדים שלי הולכים לישון הם מבקשים ממני שיאצו.כל אחד אוהב טיפול אחר.מה עוד אפשר לבקש?!

גם לכם אני ממליץ.לכו תלמדו שיאצו.יש שם עולם חבוי שישנה לטובה את חייכם."

מתן אוסטרובסקי

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן