fbpx

NLP – חשיבה, שפה והתנהגות

N.L.P  היא שיטה המאפשרת לאנשים לייצר שינוי ולהצליח!

הרעיון העומד בבסיס השיטה מאפשר לשכפל הצלחות אנושיות. הצלחה אנושית יכולה לבוא לידי ביטוי בהתנהגות, בחשיבה וברגשות. כך בעצם על ידי דיגום הצלחות של אנשים מצליחים, נוכל לשחזר הצלחות אצל אנשים אחרים. השיטה מתמקדת בתקשורת תוך אישית ובינאישית, מה שמאפשר את יצירת ההצלחות בחיים.

N.L.P הן ראשי תיבות של Neuro Linguistic Programming

 

מאת עינת זיו  -יועצת ארגונית (M.A),

NLP Certified Trainer & Master Practitioner, מכשירה מנחי NLP לשינוי אישי ולהובלת אחרים להצלחה בחיים. נציגתו הרשמית בארץ של ד"ר ריצ'רד בנדלר ממציא השיטה. מאמנת בכירה (MCIL) וחברה בלשכת המאמנים. מכשירה מאמנים למעלה מעשר שנים.

NLP22
האות N – מייצגת את המילה  NEURO  משמעותה בעברית ניורולוגיהמדובר על תהליכי החשיבה. הדרך שבה משתמשים בחושים כדי לקלוט את מה שקורה בסביבה. אנחנו קולטים את הסביבה שלנו על ידי החושים שלנו, הראיה, השמיעה, התחישה, טעם וריח. התת מודע שלנו מתרגם את הגרויים הנקלטים על ידי החושים לחוויה העוברת עיבוד במוח. חשובה ההבנה כי כל אחד מאיתנו יוצר אצלו בתת מודע מפה ייחודית לו, הקשורה לאופן עיבוד המידע שלו את הגרויים השונים. ובעוד שלכל אחד מאינו מתפתחת תודעה עצמאית ושונה מהאחרים אנו מבינים את עוצמת הקושי שבתקשורת. הכרות עם הניורולוגיה מאפשרת לנו לתקשר טוב יותר עם אחרים. האות L – מייצגת את המילה  LINGUISTIC משמעותה בעברית שפה.מדובר על המילים שלך. הדרך שבה אתה משתמש בשפה, במילים, והדרך שבה היא משפיעה עליך ועל הסביבה שלך. כבר אמרו חכמים שחיים ומוות ביד הלשון, וכך גם אנו מבינים את העוצמה שיש לנו על ידי שימוש בשפה. השימוש במילים מעביר מסרים, השימוש בתבניות בהן אנו בונים את המשפט מאפשר תקשורת עם התת מודע. בNLP אנו יכולים להבין לעומק את נפש האדם על ידי הקשבה מדוקדקת לשפה ולהבניית המשפטים. כך גם אנו יכולים להבנות נכון יותר את השפה שלנו במטרה להעביר מסרים נכונים בתקשורת שלנו עם אחרים למטרות שונות. האות P – מייצגת את המילה PROGRAMMING משמעותה בעברית תכנותמדובר על ההתנהגות שלך. הדרך שבה אתה מארגן את הרעיונות והמעשים שלך, ומייצר תוצאות מודעות ובלתי מודעות. כולנו בני אדם ולכולנו תבניות הכוללות חשיבה, התנהגות ורגש. ההבדל ביננו הוא התוכן. ב- N.L.P  שמים דגש על התכנות שחוזר על עצמו אצל הפרט ואצל בני האדם בכלל. אצלנו ב- N.L.P  אומרים שאם יש לאדם מסויים אסטרטגייה שעובדת, ניתן לשכפל אותה לבני אדם אחרים. תבניות ההתנהגות והחשיבה מאפשרות לאנשים להצליח בחייהם על ידי התגברות על חסמים התנהגותיים ומחשבתיים. NLPיסטים ממשיכים ומפתחים עוד ועוד אסטרטגיות של הצלחה הנשענות על הצלחות אנושיות הקיימות. לסיום אני רוצה לספר לכם סיפור על ילד אחד שרצה מאוד להבין מה זה N.L.P. הוא ניגש לאמא שלו ושאל אותה: "אמא את מדברת כל הזמן על NLP ואני עוד לא הצלחתי להבין מה זה. את יכולה להסביר לי?ענתה לו האם: "זה נכון שאני מדברת על NLP וההצלחות של זה כל הזמן, אני חושבת שאני מבינה למה אתה עוד לא הבנת, אז כדי להסביר לך  אני מבקשת שתתקשר לסבתא ותשאל אותה מה שלומה?"התקשר הילד לסבתא שלו ושאל אותה לשלומה. החלה הסבתא מספרת לו שיש לה כאבי פרקים, והגב כבר לא כמו פעם, ולפעמים ממש עצוב לה שככה היא מוגבלת בחיים…חזר הילד אל אימו ואמר לה: "התקשרתי לשאול בשלומה של סבתא היא עצובה ומרגישה מוגבלת בחיים"אמרה לו אימו: "כן, אני מבינה" והוסיפה " עכשיו תתקשר אליה שוב ובקש ממנה שתספר לך על הטיול שעשינו לחו"ל בשנה שעברה."התקשר הילד לסבתא וביקש שתספר לו על הטיול שערכו בשנה שעברה, אז החלה הסבתא לספר על הנופים היפים שראתה, ועל עוצמת התענוג שהיה לה לטייל עם בני המשפחה, על חוויית הקניה המשותפת וארוחות הערב הנהדרות והמשמחות שערכו ביחד. היא המשיכה ותארה עוד ועוד מהחוויות שבטיול המשותף, וציינה שהיא מאוד שמחה בחלקה ומאושרת על הטוב שיש לה בחיים.חזר הילד אל אימו ואמר לה: "התקשרתי לסבתא שוב."שאלה האם: "ואיך היא מרגישה?"ענה לה הילד: " שמחה ומאושרת על הטוב שיש לה בחיים.אמרה האם: "זה N.L.P!" אני עינת זיו N.L.P Trainer מזמינה אתכם ללמוד NLP ולחולל את חייכם להצלחה שאתם רוצים עבור עצמכם כמו גם לרכוש כלי ומיומנויות שיאפשרו לכם להוביל אחרים להצלחה בחייהם. 

העולם זקוק לכם כעת יותר מתמיד.

בחירתכם ללמוד להיות מטפלים, מאמנים, מאבחנים ויועצים – דווקא בעת הזו, היא בחירה נכונה, נבונה, מרגשת ומחוברת.

החלה ההרשמה המוקדמת ללימודי אביב 2021

לימודי רפואה משלימה במכללת כרכור -מחליטים, נרשמים וחוסכים! (בתוקף עד סוף  ינואר)

גם בימים בהם ישנו איסור על קבלת קהל במכללה – ניתן להירשם מרחוק בתשלום מקוון

    הנני לאשר קבלת דיוור לפי חוק הבזק

    גלילה לראש העמוד
    דילוג לתוכן