fbpx
עקרונות ה-CBT ומיינדפולנס למטפלים/ות, מכללת כרכור, תעשו לעצמכם עתיד חדש
עקרונות ה-CBT ומיינדפולנס למטפלים/ות, מכללת כרכור, תעשו לעצמכם עתיד חדש

עקרונות ה-CBT ומיינדפולנס למטפלים/ות

במסע שלנו, כמטפלים, אנו נושאים איתנו לכל מקום שאנו הולכים את ארגז הכלים הפרטי שלנו. יש בו את כל היכולות, התובנות, חכמת החיים והניסיון שאספנו לאורך השנים. הם אלה שמגדירים אותנו ומעצבים את הדרך שלנו. ככל שההתפתחות האישית והמקצועית שלך גדלה ומעמיקה כך היא מאפשרת לנו השגת רווחה, העצמה ובריאות. זאת ההזדמנות להעשיר ולהרחיב את ארגז הכלים שלך בטיפול בסוגיות של חרדה, סטרס, הימנעות ודיכאון. קורס עקרונות ה-CBT ומיינדפולנס למטפלים/ות יקנה לך כלים יישומים ואפקטיבים שיהיה ניתן להתחיל לעבוד איתם בקליניקה כבר מהשיעור הראשון.

במסע שלנו, כמטפלים, אנו נושאים איתנו לכל מקום שאנו הולכים את ארגז הכלים הפרטי שלנו. יש בו את כל היכולות, התובנות, חכמת החיים והניסיון שאספנו לאורך השנים. הם אלה שמגדירים אותנו ומעצבים את הדרך שלנו. 

ככל שההתפתחות האישית והמקצועית שלך גדלה ומעמיקה כך היא מאפשרת לנו השגת רווחה, העצמה ובריאות. זאת ההזדמנות להעשיר ולהרחיב את ארגז הכלים שלך בטיפול בסוגיות של חרדה, סטרס, הימנעות ודיכאון. קורס עקרונות ה-CBT ומיינדפולנס למטפלים/ות יקנה לך כלים יישומים ואפקטיבים שיהיה ניתן להתחיל לעבוד איתם בקליניקה כבר מהשיעור הראשון.

זה הזמן לצאת לדרך חדשה ולהעז לעשות את הצעד שרצית לעשות כבר הרבה זמן.

פגישת ייעוץ חינם! השאירו פרטים לתיאום פגישה >>

  לימודי CBT ומיינדפולנס – הדומה והשונה

  גישת מיינדפולנס בטיפול וגישת ה-CBT שייכות שתיהן לגל השלישי בתרפיה המודרנית. שתי הגישות, מיינדפולנס וה-CBT , שמות דגש על ה”כאן ועכשיו”, שמות דגש על הכוחות, החוזקות והיופי הטמונים בנו, ולא על החולשות והחסרונות; על זיהוי וחשיפת הטוב, טיפוחו והעצמתו, ולא על הצורך לתקן. ריפוי יבוא דרך מודעות. דרך תשומת לב אמיתית ומציאותית לכל המרכיבים של החוויה הרגעית. יכולת הטיפול מתקיימת בנפרד ובמקביל בכל שלושת הרמות – רגשית, קוגניטיבית וגופנית.

  מיינדפולנס הפך בשנים האחרונות לכלי טיפולי מרכזי בשיטות תרפיה מודרניות רבות. מיינדפולנס הוא תרגול של תשומת-לב לא שיפוטית לגוף, לרגשות ולמחשבות שלנו. התרגול הלא-שיפוטי מאפשר לנו להכיר את תבניות התגובה האוטומטיות שלנו ומפתח יכולת בחירה וחופש. בהקשר של סבל פסיכולוגי, והפרעות פסיכולוגיות, גישת מיינדפולנס טוענת כי על אף שסבל נפשי, לפחות במידה מסוימת, הינו בלתי נמנע, ישנם מנגנונים אשר מעצימים אותו, ואותם יש לעצור. המנגנונים האלה – הם למעשה המחשבות שלנו. כל מה שעושה לנו טוב, בדיוק כמו שכל מה שעושה לנו לא טוב – נמצא במחשבות שלנו. בממד הקוגניטיבי. כשנלמד איך להיות קשובים למחשבות שלנו, נוכל לתעל אותן ולהתמקד באלו שמקדמות אותנו ומיטיבות עימנו.

  לימודי CBT מתרכזים בתרפיה קוגניטיבית-התנהגותית, המתבססת על ההנחה שניתן לפתור בעיות באמצעות טיפול במחשבות המכשילות של אדם (שינוי קוגניטיבי) ובאמצעות טיפול בדפוסי הפעולה שלו (שינוי התנהגותי). המטרה של טיפול CBT היא לאתר את המחשבות וההתנהגויות שגורמות לאדם להימנע או לקפוא במצב של חרדה, לסבול מאובססיות, להסגר כתוצאה מדיכאון וכן הלאה, ולהחליף אותן במחשבות ומעשים בריאים ופרודוקטיביים יותר. שינויים באורח החיים בעקבות מניפולציות התנהגותיות שמשפיעות על המצב הרגשי והנפשי של המטופל.

  גישת מיינדפולנס בטיפול וגישת ה-CBT שייכות שתיהן לגל השלישי בתרפיה המודרנית. שתי הגישות, מיינדפולנס וה-CBT , שמות דגש על ה”כאן ועכשיו”, שמות דגש על הכוחות, החוזקות והיופי הטמונים בנו, ולא על החולשות והחסרונות; על זיהוי וחשיפת הטוב, טיפוחו והעצמתו, ולא על הצורך לתקן. ריפוי יבוא דרך מודעות. דרך תשומת לב אמיתית ומציאותית לכל המרכיבים של החוויה הרגעית. יכולת הטיפול מתקיימת בנפרד ובמקביל בכל שלושת הרמות – רגשית, קוגניטיבית וגופנית.

  מיינדפולנס הפך בשנים האחרונות לכלי טיפולי מרכזי בשיטות תרפיה מודרניות רבות. מיינדפולנס הוא תרגול של תשומת-לב לא שיפוטית לגוף, לרגשות ולמחשבות שלנו. התרגול הלא-שיפוטי מאפשר לנו להכיר את תבניות התגובה האוטומטיות שלנו ומפתח יכולת בחירה וחופש. בהקשר של סבל פסיכולוגי, והפרעות פסיכולוגיות, גישת המיינדפולנס טוענת כי על אף שסבל נפשי, לפחות במידה מסוימת, הינו בלתי נמנע, ישנם מנגנונים אשר מעצימים אותו, ואותם יש לעצור. המנגנונים האלה – הם למעשה המחשבות שלנו. כל מה שעושה לנו טוב, בדיוק כמו שכל מה שעושה לנו לא טוב – נמצא במחשבות שלנו. בממד הקוגניטיבי. כשנלמד איך להיות קשובים למחשבות שלנו, נוכל לתעל אותן ולהתמקד באלו שמקדמות אותנו ומיטיבות עימנו.

  CBT היא תרפיה קוגניטיבית-התנהגותית, המתבססת על ההנחה שניתן לפתור בעיות באמצעות טיפול במחשבות המכשילות של אדם (שינוי קוגניטיבי) ובאמצעות טיפול בדפוסי הפעולה שלו (שינוי התנהגותי). המטרה של טיפול CBT היא לאתר את המחשבות וההתנהגויות שגורמות לאדם להימנע או לקפוא במצב של חרדה, לסבול מאובססיות, להסגר כתוצאה מדיכאון וכן הלאה, ולהחליף אותן במחשבות ומעשים בריאים ופרודוקטיביים יותר. שינויים באורח החיים בעקבות מניפולציות התנהגותיות שמשפיעות על המצב הרגשי והנפשי של המטופל.

  לימודי CBT ועקרונות המיינדפולנס - על תכנית הלימודים

  מטרת הקורס היא להקנות למטפלות/ים המשתתפות/ים בקורס כלים מעשיים לטיפול בגישת המיינדפולנס ובגישת ה-CBT, תוך שילוב של לימוד דידקטי ותיאוריה יחד עם תרגולים חווייתיים; להקנות ולפתח מיומנויות אישיות ומקצועיות דרך היכרות מעמיקה עם שתי הגישות.

  הקורס פתוח לקהל המטפלים, מכל סוג שהוא, בדגש על עבודה טיפולית בקליניקה באמצעות ה’שפה’ ודרך ‘המשקפיים’ של המיינדפולנס וה- CBT.

  הלימוד בקורס הוא בעיקר חוויתי-התנסותי. הקורס יקנה כלים יישומים ואפקטיביים שיהיה אפשר להתחיל ליישם בעבודה עם מטופלים/ות בקליניקה כבר מהשיעור הראשון. יהיה דגש על פיתוח מיומנויות מיינדפולנס באמצעות תרגול אישי – כי אנחנו יכולים “להעביר הלאה” רק מה שכבר “שלנו”. הקורס יכלול חלק תיאורטי, המסביר את האפקט של מיינדפולנס לטיפול בדיכאון, חרדות, סטרס וויסות רגשי. השיעורים יכללו הרצאות פרונטליות בשילוב עם תרגילים חווייתיים והתנסויות כדי לאפשר למשתתפות/ים ללמוד בצורה חווייתית, להפנים וליישם את הכלים הנלמדים בעבודתם/ן הטיפולית.

  במסגרת הקורס תינתן גם האפשרות להביא case study  למטרת יישום ואינטגרציה של הכלים שנלמד.

  לימודי CBT - תעודה והסמכה

  למסיימים בהצלחה את הקורס, תוענק ‘תעודת השתלמות מקצועית למטפלים בקורס עקרונות ה- CBT ומיינדפולנס’ מטעם מכללת כרכור

  זה הזמן לצאת לדרך חדשה ולהעז לעשות את הצעד שרצית לעשות כבר הרבה זמן.

  פגישת ייעוץ חינם! השאירו פרטים לתיאום פגישה >>

   לימודי CBT - נושאי הלימוד והיקף הלימודים

   • יישומי המיינדפולנס וה- CBT – מיינדפולנס לגוף, לרגשות ולמחשבות
   • לימוד ותרגול של כלים טיפוליים – כמו למשל – עיוותי חשיבה, שאלות הפרכה (הדיאלוג הסוקראטי), מודל אפר”ת, ABCDE
   • אמונות ליבה וסנקרות
   • התמודדות עם כעס ותסכול – שפת הצרכים והרגשות

   80 שעות אקדמיות
   20 מפגשים, פעם בשבוע

   למה ללמוד במכללת כרכור?

   • חווית לימודים באווירה אינטימית
   • לימודים בכיתות קטנות ויחס אישי חם
   • קורס המקנה צמיחה והתפתחות אישית
   • לימודים מעמיקים ומקיפים
   • התנסות מעשית רחבה
   • מנחה מקצועית מהשורה הראשונה
   • הרחבת ארגז הכלים לטיפול ואימון
   • התמחות במגוון כלים לטיפול 
   • למידת תהליך אימון קצר, ממוקד ויעיל

   לימודי CBT - צוות המנחים

   מאמרים שיכולים לעניין אותך

   מכללת כרכור | מחשבות על מיינדפולנס וחינוך מאת: רויטל ורד - טבע

   מחשבות על מיינדפולנס וחינוך

   מאת: רויטל ורד – טבעממקימות תנועת חינוך. הדור הבא ומיוזמות כיתה רב-פעמית מתמחה בקידום ובניית אתרי וורדפרס  בעברית נקרא ה- מיינדפולנס, מודעות קשובה ומהותו תרגול

   קרא עוד »
   קורס מיינדפולנס עם סנדיה בר-קמה במכללת כרכור, לחיים מלאים יותר

   תרגול מיינדפולנס לחמלה עצמית

   מאת:סנדיה בר-קמה, מתרגלת ולומדת את הדהרמה למעלה משלושים שנה. מורה לדהרמה ומיינדפולנס, ללימוד ותרגול בודהיזם ומדיטציית ויפאסנה, מלמדת בריטריטים, בסדנאות ובקבוצות. חייתה 7 שנים חיי

   קרא עוד »
   לימודי נטורופתיה – רפואה בדרך הטבע

   מיינדפולנס > מאמרים

   מיינדפולנס > מאמרים לימודי מיינדפולנס, מדיטציה ופסיכולוגיה בודהיסטית ביסודה של הפסיכולוגיה הבודהיסטית עומד סיום הסבל האנושי: היעדר שיפוטיות, מפגש צלול ובהיר עם התודעה ועם הדברים

   קרא עוד »
   דרכים לפתח מיינדפולס בחיי היומיום, מאת סנדיה בר-קמה, מכללת כרכור

   כמה דרכים לפתח מיינדפולנס בחיי היומיום

   מאת:סנדיה בר-קמהמורה לדהרמה ומיינדפולנס, ללימוד ותרגול בודהיזם ומדיטציית ויפאסנה, מלמדת בריטריטים, בסדנאות ובקבוצותמנחת הקורס מיינדפולנס, מדיטציה ופסיכולוגיה בודהיסטית “אנשים אומרים שאין להם זמן למדיטציה, זה לא

   קרא עוד »

   אירועים במכללת כרכור

   לימודי אביב

   לימודי אביב 2021 העולם זקוק לכם כעת יותר מתמיד. בחירתכם ללמוד להיות מטפלים, מאמנים, מאבחנים ויועצים,דווקא בעת הזו, היא בחירה נכונה, נבונה, מרגשת ומחוברת. אנו מאמינים שתשומת

   קרא עוד »

   תלמידים שצפו בעמוד זה, התעניינו גם בקורסים נוספים

   פגישת ייעוץ חינם! השאירו פרטים לתיאום פגישה >>

    לצפייה בקורסים ותכניות לימודים נוספות במכללת כרכור

    תכניות רב שנתיות

    קורסים

    גלילה לראש העמוד
    דילוג לתוכן