גודל גופן

תוצאות חיפוש

דינה בר אושר מוסקו

דינה בר אושר מוסקו

מנחה להכשרת מטפלים בפרחי באך , הכשרת מטפלים בקלפים טיפוליים השלכתיים ולהכשרת יועצים בפרסנולוגיה
דינה בר אושר מוסקו

קצת עליי

תפקיד

מנחה

מזל

שור

מנחה במכללה

10 שנים

ניסיון בתחום

17 שנים

כמה מילים ממני

במסע חיי היו כמה תחנות בהן נאלצתי לבחור, כאשר תמיד נכח הקול הפנימי שלי לצד ויחד עם קולות נוספים ביניהם ערכים ואמונות. השילוב הזה של הקשבה פנימית עמוקה, הוביל אותי לתהליכי קבלת החלטות אוטנתיות שעיצבו את דמותי, גם כמנחה. גדלתי בירושלים, למדתי תואר בהנדסה, ולמרות זאת התמחיתי בעולמות האבחון והאימון, לרבות יעוץ ארגוני. עם השנים הבנתי שיש בי יכולות וכמיהה "לגעת" באנשים ומשם גם הגעתי לעולם הטיפול דרך למידה של הפילוסופיה של דר אדוארד באך. עד היום אני לומדת ומתפתחת בגישות פסיכותרפיסטיות מגוונות, לצד קליניקה בה אני מלווה אנשים ע"פ עקרונות גישה זו: באנו לעשות כאן מסע, לחיות מתוך יעוד ומשמעות אישית, נכונו לנו אתגרים והתמודדויות שהן בשבילנו ולא "קורים לנו" והאחריות על דרך ההתמודדות והתוצאה טמונה גם בבחירות שלנו. לאורך השנים מתחדדת לי ההבנה הזו שהציר של פחד ואהבה הוא הכח המניע וכי אכן "אדם נידון לחופש הבחירה" (זאן פול סארטר). למעשה אנו בונים את חיינו בעצמנו. הלימודים במכללה הם המנוע שמזין את הרחבת התודעה להוביל את הבחירות והשינויים לאותה משמעות אינדבידואלית: לחיות את החיים בהנאה שבהנעה ולא מתוך נמנום ו/חוסר אותנטיות.

שאלו אותי שאלה

תעודות

המלצות

דיתי קיסר
 • מחזור ()
 • קורס פרחי באך
לריסה בינדר
לריסה ביידר
 • מחזור ()
 • קורס פרחי באך

אחד הקורסים הראשונים כאשר נפלה החלטתי ללמוד מסלול נטורופתיה היה קורס פרחי באך. חשבתי לעצמי, איזה יופי עוד כלי לארסנל הכלים שלי למטפלת העתידית מאוד... לא חשבתי שמפגש עם דינה המרצה של הקורס, עם דר' באך היקר ייקחו אותי למפגש עם עצמי. חשבתי לי, באתי ללמוד ידע, כלים. לא ידעתי שבאתי גם לחוות, להעמיק, להרחיב בתוכי את הידע רגשי ורוחני, אשר מלווה אותי לאורך הדרך. דינה בידע רב וחיבור מדויק עם חמלה אין סופית, ידעה בדיוק מה אני הולכת לעבור אצלה בשיעורים והייתה שם בשבילי זמינה, מחבקת ומעודדת תמיד. כל הפסדה של באתי ללמוד עוד כלי, התפרקה והאגו לא משרת יחד עמה. אכן היה כואב, היא מדהים ועדיין אני בתהליכי התבוננות פנימית עם יכולת לצאת מתוך הבועה של עצמי ולראות מהצד. אין ספק שהרחבתי לי גוף ידע, אמונה בעצמי, בחיבור לאין סופי החכם והיודע ואני חלק ממנו. שיעורים עם דינה ודר' באך נתנו לי את העוגן ואת האמונה בעצמי, לאט לאט נבנתה הדרך אל עצמי, אל הבית שבתוכי.. עם כל שיעור רציתי עוד, לכן לא הספיק לי קורס 1 לקחתי עוד אחד פרחי באך בהרחבה. קורס עם דינה של פרחי באך משנה חיים ללא שום ספק נקודה. אני משתמשת היום בשפה, בתובנות, בשיח הרגשי אשר למדתי, זה פותח ומרחיב הבנה, מעלה מודעות. בעניי כל מי שבא לחוויה ארצית הוא גיבור, בלי יוצא מן הכלל, אבל לא כל אחד מאפשר לעצמו לחוות את העוצמות החיים לצורך הגדילה וההתפתחות. רק אם הייתי יודעת שהשינוי שחל בי בעקבות הלימודים ייתן לי כזאת מהות והתרחבות בחיים, הייתי עושה אותו עוד פני 20 שנה, יחד עם זה אני מבינה שכל תהליך בזמן ובמקום שלו. ממליצה בחום לכל מי שיודע בידיעה פנימית שהחיים הם הדרך ולמידה היא המהות. תודה רבה לדינה יקרה ולדר' באך האהוב על לריסה החדשה, מחייכת וצוחקת לא מתוך המסיכה להראות כלפי החוץ שהכל בסדר, אלה מתוך השמחה אמיתית והודיה עמוקה על שיעורי ולמידה מתוך המואר והנכון.

חן גזית נאור
 • מחזור ()
 • קורס פרחי באך

בחרתי ללמוד פרחי באך ב עם דינה אחרי ששמעתי מכמה סטודנטיות שאין סיכוי שלא לעבור תהליך אישי התפתחותי במהלך הקורס. ללמוד להכיר חלקים בעצמי דרך התמציות שונות זו חוויה שאני ממליצה עליה בחום לכל מטפלת בפרחי באך. להבין את השכבות , ההגנות, ההתנהלות המודעת והלא מודעת בקליניקה ובחיים בכלל. פרחי באך מלווים ותומכים את הטיפול בשיח בצורה מותאמת ונהדרת. אחד הכלים המשמעותיים ביותר בארגז הכלים שלי

אילנית משקוצן
אילנית משקאוצן
 • מחזור ()
 • לימודי פרסונולוגיה

שמי אילנית, ואני רוצה להמליץ מאוד על קורס פרסנולוגיה שהשתתפתי בו בהנחיית דינה בר אור. נושא הקורס בעיניי מתאים לכל האנשים, עוזר בתקשורת יום יומית ובמודעות עצמית, על פי הבעות, סימנים וצורות פנים שונות. מעבר לכך, היות ואני עוסקת במשאבי אנוש הנושא מסייע לי בתקשורת עם עובדים, מועמדים, חברים לעבודה ושיפר משמעותית את היכולות והמקצועיות שלי להבין את האישיות שלי. חייבת לומר שהמרצה דינה העבירה את הקורס באופן מרתק, פעם בשבוע במשך 3 שעות, באווירה נעימה, הכל נעצר, לימודים בקבוצה קטנה ומגובשת, חיכינו לשמוע עוד ועוד ולא שמנו לב איך הזמן עובר. מקסים, מרתק, מעשיר ומשאיר רצון לעוד.

אלכס אריעם
 • מחזור (2023)
 • לימודי קלפים טיפוליים מטאפוריים

זה-עתה סיימתי קורס שנתי של תאוריה ותרגול לקלפי הבעה\השלכה טיפוליים\מטאפוריים במכללת כרכור, בהובלתה של דינה מוסקו. הקורס הייחודי הזה מהווה חוויה טיפולית-עצמית ומקצועית מעמיקה, ומהווה כלי טיפולי מדהים נוסף (כמו יצירה בארגז חול, במים ובאומנות) למטפלות\ים בילדים ומתבגרים, החל מכיתה ג' ואילך, הבשלים לביטוי מטאפורי. דינה מדהימה בכישוריה הטיפוליים וההדרכתיים כאחד. היא הצליחה להעביר לנו תכנים תאורטיים בדרכה המיוחדת (למרות, שאת רוב התכנים למדנו כבר במסגרות קודמות) ולהפעיל אותנו בקבוצות קטנות. היא מקורית, מרתקת, עניינית, ממקדת, תומכת, מכילה ואפילו תיאטרלית-בהומור קליל. במהלך הקורס תרגלנו ערכות קלפים רבות ותכנים טיפוליים שונים, שעזרו לנו להבין טוב יותר את עצמנו. בברכת המשך הצלחות - אלכס

איריס טלר
 • מחזור (2023)
 • לימודי קלפים טיפוליים מטאפוריים

רוצה להמליץ בחום על הקורס ״קלפים השלכתיים״ עם המרצה דינה בר אושר מוסקו. קורס מלמד ומעצים. המרצה, דינה, בעלת ידע רב ועצום, עוסקת בתחומי הטיפול השונים משך שנים רבות, מעבירה את החומר הנלמד בקורס בצורה מקצועית, מעניינת וחוויתית, תוך שהיא רואה כל אחד ואחת בהיותה רגישה ובעלת יכולת נתינה אין סופית. התכנים המועברים על ידי דינה במהלך הקורס, מרתקים ומרחיבי אופקים. קורס שהוא חובה לכל אחד ואחת. קורס מעשיר, קורס שהוא חוויה אמיתית. ממליצה מכל הלב, איריס.

לפגישת ייעוץ והכוונה אישית