גודל גופן

תוצאות חיפוש

רעיה צור

מנחה לכתיבה יצירתית טיפולית וקורס שילוב אומנויות

קצת עליי

תפקיד

מנחה

גיל

68

מזל

קשת

מנחה במכללה

13 שנים

ניסיון בתחום

25 שנים

כמה מילים ממני

החיבור הרגשי שלי לערוצי הדמיון והיצירה העניק לי מאז ומתמיד חוויה של הנאה ובמקביל כוחות להתמודדות ולריפוי. בנעורי אהבתי במיוחד את הכתיבה והקריאה, עם השנים התווספו לאהבתי החיבור למוסיקה, לתנועה, לדרמה וליצירה.
במהלך חיי למדתי  והעשרתי את עצמי במסלולי לימוד, בקורסים ותוכניות העשרה שונות, כולן נגעו בתחומי האומנויות.  לאחר התמקצעות בהנחיית קבוצות, התחלתי לשלב בהנחיה עבודה עם אמנויות שונות . משנפתחה לראשונה בארץ התוכנית של:  "תואר שני בבית ספר לטיפול באמנויות" באוניברסיטת חיפה, הזדרזתי להירשם. הייתי כבר קרובה למחצית חיי השנייה אך ליבי משך אותי לשם, הן מתוך קול פנימי שביקש התפתחות ויצירתיות, הן מתוך שאיפה להתמקצע ביעוד לטפול באמצעות כלים מרגשים יצירתיים.
למדתי  במסלול "דרמה תרפיה ", הכולל עבודה עם כל הכלים ההשלכתיים בדרכי הגנה והרחקה, כלים כמו : דרמה, קלפים מטפוריים . יצירה. כתיבה מוסיקה תנועה .
ככל שלימדתי ,הנחיתי וטיפלתי באמצעות אמנויות, התחברתי יותר לכוח הטמון בהם בהעלאה מהלא מודע תכנים פנימיים, וכך להטיב את חיי הנפש, בדרכים עקיפות יצירתיות ומוגנות.  המשכתי ולמדתי את הפסיכותרפיה של יונג  ששמה דגש על עבודה עם  אמנות, סמלים, סימבולים וארכיטיפיים  ובכך מעלה תכני נפש עמוקים לעבודה טיפולית .
שנים רבות אני עוסקת  ומשלבת אמנויות , בהוראה במכללות ובאוניברסיטה, בהנחיה קבוצתית ובטיפול פרטני. שוב ושוב, אני נוכחת בהתרגשות, בכוח ובפוטנציאל הטמון בעבודה המשלבת אמנויות שונות. לכן אני אוהבת, מחוברת ומלמדת בתשוקה ובאמונה את הקורס של "הנחיה בשילוב אמנויות".
עבודה משלבת אמנויות מעניקה הזדמנות לכל אחד ואחת, להביע ולהביא את המיטב שבו את נטיית ליבו היצירתית, ובמקביל להתנסות באמנויות אחרות  וכך לראות את העצמי מזוויות נוספות .
ההתנסות בקורס היא חווייתית ומשמעותית, המשתתפים פוגשים עצמם במפגש אקספרסיבי אישי וקבוצתי. השילוב והגיוון של האומנויות יחד עם העבודה בקבוצה מזמין חוויה חדשה, מעלה עולמות וכוחות יצירה. כך מתרחשת  עבודה מעמיקה אישית לצד למידה מקצועית של הנחיה של שילוב אמנויות.
כמו שאני חווה הנאה התרגשות ושליחות, בהוראת  הקורס,  כך  משתתפי הקורס בהתנסות שלהם בפרקטיקום בשילוב אמנויות מספרים על חוויה מעצימה אישית ומקצועית, על רכישת בטחון ותחושת מסוגלות בהנחיה וביצירת משמעות וחיזוק פנימי של משתתפים שלהם . בכל קורס,  אני נפעמת מהדרך בה שילוב אומנויות מאפשר למשתתפים.ות  לצאת מן השגרה  ומהמטבעות השחוקות וליצור דיאלוג יצירתי לבניית  שפה פנימית  יצירתית ומצמיחה.

שאלו אותי שאלה

תעודות

המלצות

פזית עמר
 • מחזור (2019)
 • קורס ביבליותרפיה

לא להאמין אבל עברו כבר שנתיים מאז שנתתי לעצמי את המתנה הזאת. גם אם תעירו אותי באמצע הלילה יהיה קשה לעצור אותי מלשפוך את כל החוויה העוצמתית הזאת. וכן, ברור שאפשר לתאר אותה במילים (בכל זאת בקורס כתיבה טיפולית עסקינן..) אבל תכל'ס - פשוט לכו ותרגישו את זה ב live ! אני הוספתי לעצמי לסל המגדנות כלי טיפולי שאני מאמצת ומחבקת באהבה ואין עונג צרוף יותר מזה לראות ולהרגיש אותו מיושם בפרקטיקה. ולגבי המנחה של הקורס (שאגב עד היום נשמר איתה הקשר) נראה לי ששום מילה לא תוכל באמת לתאר את מי שהיא ומה שהיא. היא באמת ופשוט אחת יחידה נדירה ומיוחדת !!! את השאר פשוט לכו ותגלו בעצמכם..

דגנית שדה
 • מחזור (2022)
 • קורס ביבליותרפיה

מהרהורי הלב.. כתיבה עבורי היא אמצעי נוסף להביע מידע, הוראות, תיאורים. תמיד שנדרשים לכתיבת ברכות, דרשות, נאומים ופרידות ידוע שאני הכתובת. כשבחרתי להירשם לקורס הייתי סקפטית ולא תיארתי לעצמי לאיזה מסע מרתק לתוך הנפש ההשתתפות תוביל אותי מבחינת היכולת לשוחח עם עצמי, להתבונן עמוק בנפש פנימה ולכתוב. בתחילת הקורס התקשיתי לשחרר את הכתיבה מהרציונל ולכתוב באופן אינטואיטיבי, ללא ביקורת וללא בקרה. לאט לאט התחלתי לשחרר ולהיות מועצמת ומוערכת מחברי הקבוצה שנתנו משובים מקדמים ומחזקים. הרגשתי כיצד אני נפתחת ממפגש למפגש, מחכה בציפייה למוצא פיהם של החברים. לא דמיינתי שניתן לקיים קורס שכזה בזום ולהרגיש כל כך קרובים, למרות המרחק הפיזי. היה ברור לי שאת הפרקטיקום אעשה על קבוצת תלמידים שניתנה לי הזכות להגיע לנימי הנפש ולאפשר להם מפגש קבוצתי אינטימי עם עצמם ועם חבריהם. כמה אושר היה לשוטט בתוך הנפש, לפגוש חוויות, להראות נוכחות ולהתעצם. ניקיון לנפש. עברתי מסע מטורף של התבוננות עצמית , הקשבה, איפוק, שיתוף והעצמה. מגוון הנושאים והטקסטים שלהם נחשפנו במהלך המפגשים יצרו עושר בלתי נדלה והזמנה לכתיבה ולהתבוננות. ניכר שהשיעורים תוכננו תוך מתן שיקול דעת לכל פעילות שהוצעה לנו. כל המילים הטובות והמפרגנות לרעיה ולאסיסטנטיות על הרגישות, ההכלה, היכולת לראות את הצרכים של כל משתתף, הזמינות , המגוון , ההומור והקלילות מול הקשיים והדמעות. זכיתי לקחת חלק בקורס מעשיר ומצמיח ואני מודה לעצמי על התעוזה וההתמדה. יבורכו כל העמלים והמשתתפים. מי ייתן ונלמד על עצמנו , נכיר ונתעצם. שנעביר את התורה ליקרים לנו ונדע רק טוב.. פרחים צבעוניים לכולם.

יעל שחר
 • מחזור ()
 • Creative Arts Therapies – שילוב אמנויות בטיפול והנחיה

"השיתופים שלי בהתחלה לא היו לגמרי חשופים אך עם הזמן יותר ויותר נפתחתי וכך גם עוד משתתפות בקורס. אני חושבת שלמנחה יש תפקיד מאוד חשוב בעניין של הפתיחות ותודות לרעיה אכן נפתחנו בהדרגתיות והצלחנו לשתף תכנים עמוקים וכואבים, שמחים ומפחידים.. אני מרגישה שעברתי דרך מאוד משמעותית בקורס אם זה בפן האישי, אני בתוך עצמי,. למדתי להתבונן בתחושות שעולות בי, מחשבות שלי. מבלי לשפוט אותם פשוט לקבל אותם. בפן הקבוצתי- למדתי את עצמי בתוך קבוצה, היחסים שנוצרים, קשרים חדשים, פתיחות, אני מרגישה שעם הזמן שעבר ונהיינו קבוצה מגובשת ופתוחה, הצלחתי להביא את עצמי באותנטיות מבלי לפחד. אני זוכרת שאחד השיעורים האחרונים התבקשנו לצייר את הקבוצה שלנו ואני ציירתי אותנו כמו עץ עם מלא פרחים בכל מיני צבעים. אני מרגישה שכל אחת ואחת מאיתנו התפתחה בצורה שלה, בצבע שלה אך כולנו אחד- ממש כמו העץ. יש משהו שמחבר בין כולנו. לסיכום אני מרגישה שעברתי דרך של צמיחה משותפת תוך כדיי העמקה לעצמי ולרגשותיי, לעבר שלי ולכל מה שמרכיב את האישיות שלי. רעיה יקרה, אהובה אחת, לך אני רוצה לומר תודה ענקית, שאת זאת את, שהבאת את עצמך בכזו אותנטיות ונתת לנו דוגמא למופת ובזכותך נוצרה לנו קבוצה מדהימה, מרחב בטוח ושמח. אוהבת אותך ושיהיה לנו בהצלחה בהמשך. מקווה שנתראה ."

איריס גור
 • מחזור (2022)
 • קורס ביבליותרפיה

למכללת כרכור שלום אני מבקשת לומר תודה למנחה רעיה צור, בקורס הנחיית כתיבה יצירתית - טיפולית. היתה לי חוויה מיוחדת, תהליך התפתחותי נפלא מקצועי ואישי ואין לי ספק שזה בזכות המנחה. דרך בניית הקורס, התכנים, הכלים, ההנחייה. הרמה הגבוהה האישית והמקצועית של רעיה באופן ההתייחסות לתכנית הקורס וביחס למשתתפות אינה מובנית מאליה. רעיה ממשיכה ללוות את כל המשתתפות , לפני ואחרי המפגשים , לאחר סיום הקורס מתוך דאגה ויחס אישי ויחד עם זאת לא מוותרת על המקצועיות בדרישות. תודה על האפשרות לחוות את הקורס ואת המרצה. חג אורים שמח

סנאית בן געש
 • מחזור (2022)
 • קורס ביבליותרפיה

הקורס העניק לי תובנות משמעותיות מאד, לגבי הנחיית קבוצות כלים מגוונים ויצירתיים להנחיה באמצעות כתיבה לנשמה ובו- זמנית אפשר לי לעבור תהליך פנימי משמעותי מאד, של עיבוד חוויות רגשיות, חיבור ליצירתיות שבתוכי, לכוחות ולחוזקות - בכדי ליצור באהבה את חיי ולהעניק את מתנותיי לעולם  תודה רבה על קורס נפלא!!!!!!!

שרי ברטי פרסמן
 • מחזור ()
 • Creative Arts Therapies – שילוב אמנויות בטיפול והנחיה

הקורס שילוב אמנויות ,הפגיש אותי עם עצמי . דרך שיטות הטיפול השונות איתן נפגשתי באמצעות רעיה, זכיתי להעמיק בהיכרות עם חלקים בתוכי ולהביא יותר ממני החוצה לעולם. זו הייתה שנת לימודים חווייתית שלא אשכח ...

מיכל בינהיים
 • מחזור (2023)
 • קורס ביבליותרפיה

חברים, מתחשק לי לשתף אתכם בחוויה מדהימה שעברתי השנה, בקורס כתיבה טיפולית "לנשמה", במכללת כרכור. הקורס הועבר על-ידי רעיה צור, שהיא מרצה בחסד עליון, ולמדנו בו להנחות קבוצות בכתיבה רגשית, מהבטן. לא תאמינו אבל רוב הקורס הועבר בזום והיו רק כמה מפגשים פרונטליים - במכללה, שבהם בין השאר הנחנו אנחנו את עמיתנו וזו הייתה חוויה מרגשת במיוחד - לדעתי דווקא בגלל שרוב הקורס היה בזום. הפתיחות שהגענו אליה הייתה מדהימה ואפילו כתבתי וסיפרתי שם דברים שבחיים לא סיפרתי לאיש. זה נבע מהאווירה שרעיה השרתה, שהובילה אחריה ביטחון מוחלט בה ובאמון הקבוצה. ולקינוח, בזכות הפרקטיקום שהעברתי, כחלק ממטלות הקורס, גיליתי שאני יכולה לעסוק בהנחיה בעצמי, ובהצלחה רבה מאוד, ושוב - תחושת ההצלחה הזו שלי, נבעה מן העידוד והתמיכה של המרצה רעיה ועוזרותיה המדהימות גם הן. בקיצור, אם אתם בעלי נטייה כלשהי לכתיבה, קריאה, או בכלל "לאהבת המילה", ומתחשק לכם לפתח את העניין ואולי גם להתפתח ולהעביר סדנאות בתחום, או, אולי אתם מטפלים מכל סוג - לכו ללמוד לקורס הזה עם רעיה והוסיפו לכם כלי מדהים לארגז הכלים שלכם ❤️🧡💛💚💙💜

מסיימי קורס הנחיית כתיבה טיפולית 2022
 • מחזור (2022)
 • קורס ביבליותרפיה

רעיה יקרה! יש מנחים רגישים ששמים לב להכל ולכולם. חשוב להם שתצמח בתנאים הכי מטיבים שאפשר. יש מנחים כריזמטיים שלא חשוב על מה ידברו - הם מרתקים ומעניינים. יש מנחים מלאים כרימון, עשירים בידע רב. יש מנחים יסודיים שעושים הכל למען הסדר הטוב ורווחת התלמידים ויש מנחים קלילים וכיפיים. ואנחנו אשרינו מה טוב חלקינו שזכינו למנחה שיש בה הכל מכל וכל!!! רעיה יקרה, יש לך לב אקסטרא אקסטרא לארג' שעוטף ומחבק באהבה את הכל ואת כולנו. את רגישה וקשובה לכל אחד גם כשאנחנו מכווצים במשבצות קטנטנות במסך. לכל אורך הדרך את יודעת לתת יד וגם לאפשר ולעודד את דרכינו שלנו.את מרתקת! הידע שלך פנומנלי בתחום המקצועי ובכלל. עם טונות של כריזמה, התלהבות, זיק שובבי בעיניים ומאור פנים סחפת אותנו כל שבוע לשלש וחצי שעות קסומות ( ועוד בזום!!!!). יש בך את התמהיל המושלם של עומק, רצינות, יסודיות יחד עם קלילות והומור נפלא. תודה לך על סדנא סופר מקצועית, עשירה, מגוונת, מרתקת, מלמדת, מצמיחה, מעצימה ומרפאה. תודה לך ועליך!!! מברכים אותך בעוד שנים רבות של עשיה ברוכה בבריאות איתנה, אהבה ושמחה. באהבה ובהערכה רבה

הקורסים שאני מלמד

לפגישת ייעוץ והכוונה אישית