מכללת כרכור | דמיון מודרך, אני מזמינה אתכם להתבונן בחייכם ולשאול את עצמכם את השאלות

מאת:
נורית שני,
מטפלת רב תחומית

את המסע שלי וההיכרות שלי עם דמיון מודרך, התחלתי מתוך מצוקה. החיים אילצו אותי לעצור, להתבונן ולטפל בעצמי. מתוך המקום שהגיע לקצה, נאלצתי לעצור, לשאול את השאלות ולא היה לי אז מישהו אחר לפנות אליו, מלבד אלוהים ועצמי.פיתחתי אז עבור עצמי, שיטה של שאלת שאלות וקבלת תשובות. שיטה, שבה אני כותבת את השאלות ביד ימין ומקבלת את התשובות בכתיבה ביד שמאל. טכניקה זו איפשרה לי לגעת בכל תחום בחיי, לשאול שאלות את גופי, את רגשותיי, את דפוסי ההתנהגות שלי, את האירועים שבהם נתקלתי. שיטה זו אפשרה לי לגעת בכל דבר בתוך עצמי ולקבל תשובות עבור כל דבר. לא ידעתי אז, שכבר הרבה שנים משתמשים בטכניקה הזאת בהרבה מקומות.
דמיון מודרך בא אלי, הומצא לי, התגלה לי והוא מתגלה כל יום מחדש…

דמיון מודרך והתת מודע

אני מבינה כל יום יותר, שבתת המודע שלי, נמצאת כל אמונה וכל מחשבה שאי פעם חשבתי על עצמי ועל העולם. אם אמצא את הדרך להגיע ולפגוש אמונות אלה, אוכל להתבונן בהן, לחקור אותן, לראות אם עדיין הן משרתות אותי, לשנות אותן אם ארצה וליצור לעצמי רגע הווה חדש על פי בחירתי.

תת המודע, כפי שאני חווה אותו, נמצא בכל אחד ואחד מתאי גופנו. כאילו התא בונה את עצמו סביב אמונה, סביב מחשבה, סביב חוויה או מסקנה. ככל שאלה משמעותיות יותר, כך יותר תאים נבנים סביבן וכך יותר ויותר הן מנהלות את חיינו. (זאת לא אנטומיה, זאת מטאפורה). על פיהן תיקבע מידת פתיחותנו לחזור ולהתנסות, לחזור ולחוות, כן או לא להיפתח לאהבה, כן או לא לשאול את השאלות או להסתפק במה שהוטבע בנו.

יותר ויותר, תוך כדי המפגש שלי עם דמיון מודרך, אני מבינה שאינני מוגבלת ביכולת הגילוי שלי את עצמי ואינני מוגבלת ביכולות הריפוי שלי את עצמי. יותר ויותר אני מגלה שהתשובות קיימות בתוכי אם רק אדע איך לשאול את השאלה.

דמיון מודרך הוא התחום האוסף בתוכו את מגוון הטכניקות המאפשרות לנו לשאול את השאלות, לחדור לרמת התא הפיסי, המנטלי, הנפשי או הרוחני, כדי להבין מה מניע את התא הזה מבפנים והאם תנועה זו תורמת להתפתחותנו, לבריאותנו, לחיוניותנו, לשמחת החיים שלנו, או מעכבת אותן.

דמיון מודרך, לשאול שאלות

אני מזמינה אתכם להתבונן בחייכם ולשאול את עצמכם את השאלות.

אני ואתם היינו פעם ילדים פתוחים לעולם, חיים את הרגע, כל רגע מחדש, הטומן בתוכו מאה אחוז פוטנציאל ואפשרויות בלתי מוגבלות.
היינו פתוחים לכל התנסות ובתמימותנו גם פתוחים לכל הרעיונות, הדעות, האמונות והחוקים, שאינם בהכרח שייכים אלינו, אלא הומטרו עלינו כל חיינו מהורינו, מורינו, כלי התקשורת והסביבה.
בד”כ היו אלה רעיונות, דעות , אמונות וחוקים שאינם משאירים הרבה מקום לסימני שאלה, אינם משאירים מקום לאני הטבעי ולחוויה האישית הטבעית שיש לכל אחד ואחד מאתנו. אינם משאירים מקום להתבוננות עמוקה שמביאה בסופו של דבר לתשובות מתוכנו, ומאפשרת לנו לנווט את חיינו בדרך מיוחדת לנו , טבעית לנו.

מתוך בליל האינפורמציות אנו יוצאים לחיים כדי ליצור זוגיות , כדי ליצור מערך כלכלי, כדי להתמודד עם התפתחותינו הפיסית, הנפשית והרוחנית. נעשה ככל יכולתנו ואז נגלה לרוב שאין לנו את הכלים, אנחנו נכשלים, חוזרים על טעויות שוב ושוב, יוצרים עבור עצמנו מצבי סבל.

משהו בתוכנו אומר שיש דרך אחרת, אך משום מה נראית דרך זו בלתי נגישה עבורינו.
אנו מגיעים לתחושת ריקנות נפשית ורוחנית ואיננו מוצאים מנוח.
אף אחד לא סיפר לנו שעל אף שננסה ונשתדל, מה שמניע את חיינו בהווה, היא אותה מחשבה קדמונית, אמונה קדמונית על עצמנו, התנסות קדומה, תפישה קדומה שהוטבעה בנו בעברנו ושהסכמנו לה.

אף אחד לא נתן לנו את הכלים להכיר מחשבה זו ואף אחד לא סיפר לנו שעד שלא נגיע אליה, עד שלא נהיה מודעים לה, נוכל לבחור אם כן או לא לשנות אותה ואף נשנה אותה בפועל, נמשיך לשחזר את עברנו בהווה. לדוגמא: אם אמונתי הקדומה על עצמי היא שאינני ראויה לאהבה, לא משנה כמה אשתדל,
עד שלא אעקור אמונה זו ואשנה אותה, אמשיך ליצור ולברוא בחיי מערכות יחסים ואירועים שיאשרו אמונה זו על עצמי.

בדרך נס, ברגע שאשנה אמונה זו, נסיבות חיי ישקפו זאת מיד.

דמיון מודרך כתחום, מכיל בתוכו אינסוף טכניקות, אינסוף אפשרויות להמציא את עצמנו ואינסוף גישות לגשת לתת המודע…..

והרי הראשיות שבהן:
א. טכניקות המדיטציה – מגוון הטכניקות שנועדו לשכלל את יכולתנו לשבת בשקט, להקשיב ולהתבונן לתוך עצמנו ולקבל את התשובות מתוך הדממה.
ב. הטכניקות העוסקות בהנחיה דרך סמלים ומטאפורות העוקפים את המודע ומפגישים את המודע אותנו עם עצמנו בחוייה חדשה. גישה זו דורשת מהמטפל בדמיון מודרך להיות בקיא בפרטים, בסמלים וביכולת הפענוח שלהם.
ג. הגישה המלמדת לגשת אל תאי תת המודע שלנו, הפיסיים, המנטלים, הרגשיים והרוחניים, לשאול את השאלות, כך שההדרכה תוכל לבוא מתוכנו.
ד. הגישה המלמדת תכנות מחדש של כל תא בגוף דרך חשיבה חיובית וגישה חיובית
ועוד ועוד…..

לכל שיטה האיכויות שלה, כל השיטות נפלאות, כולן מביאות לתובנות ולריפוי.
אני מאחלת לכולנו, להתנסות בעצמיותנו המפוארת ביותר וליצור עוד ועוד תאי תת מודע ריקים שבהם נוכל לברוא את עצמנו כפי שאלהים מצפה מאיתנו – להיות גדולים

מאחר ולנו, במכללת כרכור,
ברור שבחירת התמחות מקצועית היא החלטה חשובה, שההשלכות שלה על העתיד עצומה, בחרנו להזמין אתכם לפגישת ייעוץ בת כשעה, חינם!
הטבה כזאת לא ניתן למצוא בקלות  במכללות אחרות, אז בלי היסוסים מיותרים, התקשרו כבר עכשיו 072-3924690
אנחנו מחכים לכם. הקריירה החדשה שלכם כבר כאן!

נהניתם מהמאמר?
אנחנו מזמינים אתכם להתעמק במאמרים ובתכנים שלנו.

מתעניינים בלימודים בתחום המגוון של לימודי רפואה טבעית?
קראו עוד:

לימודי נטורופתיה |  לימודי תזונה טבעית |  פסיכותרפיה לימודים