fbpx

טיפול בצלוליט בעזרת ארומותרפיה

מכללת כרכור | טיפול בצלוליט בעזרת ארומותרפיה, כל מה שרצית לדעת

ההערכה היא שהצלוליט נגרם כתוצאה משינויים הורמונליים, אשר נובעים גם מהריונות, גם מלקיחת אמצעי מניעה, עישון וגם משתיית קפה מרובה ומשקאות דיאט ואלכוהול. מחקרים אוניברסיטאיים הראו שרעלנים שונים שנקלטים ע”י הגוף, אם מזיהום האוויר, ריסוס על פירות וירקות או ממזונות שלא הצליחו להתעכל כראוי, מתווספים לשכבות הצלוליט.

ארומתרפיה וטיפול בצלוליט

לתאי הצלוליט יש מבנים של חלות קולגן בדומה לחלות דבש, אשר מחזיקים את תאי הצלוליט ונחשבים למחסום מרכזי המונע את הסרת הצלוליט.ככל שתאי הצלוליט ישנים יותר, כך קירותיהם נעשים עבים יותר.

הצלוליט נראה במישוש כגושים , עור רופס וגם עור תפוז. לפעמים כואב כשנוגעים בצלוליט, כי הוא לוחץ על עצבים שנמצאים בסביבה. כאשר לוחצים באצבע על העור, העור נשאר צהוב.

חוץ מהבעיה האסטתית, הצלוליט יכול להפוך לצלוליטיס, שהיא כבר מצב דלקתי.
הצלוליט יכול להופיע באזור הברכיים,ירכיים,בטן,ישבן,זרועות.
כדי לפרק צלוליט – צריך שם הרבה חמצן (נשימה), חומרים שיפרקו את המעטפת ושיפור של חילוף החומרים-יש לנתב את השומן דרך העיסוי אל מקום השייך למערכת הלימפתית- מערכת הפינוי של הגוף.

הימנעו ככל האפשר ממצבי לחץ. כאשר הגוף נכנס ללחץ, הוא עלול לשמר משאבים כגון שומן, במקום להרחיק אותו.
התעמלות חזקה כגון ריצה לא משפיעה כי היא יוצרת לחץ ואנחנו זקוקים לתת-לחץ. הליכה, רכיבה על אופניים-כן טובים. כמו כן: שחיית חזה, ריקודים.

אבל העיקר הוא השינוי- הימנעות מכל ההרגלים שלנו כאשר אנו צורכים את הגורמים לצלוליט, כאמור לעיל. כדי לעשות שינוי צריך בשלות, אנרגיה, זמן (כי זה תהליך), והזדמנות !

ארומתרפיה וצלוליט, דרכי טיפול

שמנים אתריים גם נקראים דם החיים של הצמח – הם נעים בחופשיות בין רקמות ובין תאים, מעבירים חלקים חיוניים לתוך התאים וחלקי פסולת אל מחוצה להם.

כאשר אנו משתמשים בשמנים אתריים תפקודם בגוף יהיה זהה – החדרת חמצן לתוך התאים וסילוק פסולת מהם והלאה.
השמנים : הליקריסום, קרדמון (הל) מוציאים מתכות כבדות מהגוף למשל הרעלת כספית מחיסון או מסתימה בשן.שמן אשכולית מפרק שומנים בדם ומסלק רעלים.

כמו כן, לחימר כוח ספיגה רב באמצעותו הוא סופח רעלים בגוף ומנטרל אותם. הכוונה לשימוש בחימר בשתייה (יש להקפיד שהחימר יהיה מאיכות טובה). בליעה יומיומית של סיבי ציטוזן – מניעים את חילוף החומרים בגוף וסופחים שומנים במערכת העיכול.

אז מה ניתן לעשות כדי להיפטר מצלוליט? ארבעת כללי הזהב:
1. כלל ראשון, להימנע ככל האפשר ממצבי לחץ. כאשר הגוף נכנס ללחץ, הוא עלול לשמר משאבים כגון שומן, במקום להרחיק אותו.
2. התעמלות חזקה כגון ריצה לא משפיעה כי היא יוצרת לחץ ואנחנו זקוקים לתת-לחץ. הליכה ורכיבה על אופניים-כן טובים. כמו כן: שחיית חזה וריקודים.
3. השינוי הוא הכרחי – הימנעות מכל ההרגלים אשר תורמים להתפתחות צלוליט. (עישון, קפה משקאות דיאט, אלכוהול, רעלנים מהסביבה).
4. טיפול בשמנים אתריים: שמנים אתריים למעשה מחדירים חמצן לתוך התאים ומסלקים פסולת שהצטברה בגוף. השמנים: הליקריסום, קרדמון (הל) מוציאים מתכות כבדות מהגוף למשל הרעלת כספית מחיסון או מסתימה בשן. שמן אשכולית מפרק שומנים בדם ומסלק רעלים.
כמו כן, לחימר כוח ספיגה רב באמצעותו הוא סופח רעלים בגוף ומנטרל אותם. הכוונה לשימוש בחימר בשתייה (יש להקפיד שהחימר יהיה מאיכות טובה). בליעה יומיומית של סיבי ציטוזן – מניעים את חילוף החומרים בגוף וסופחים שומנים במערכת העיכול.

ארומתרפיה וצלוליט, מתכון

המתכון שלנו לעיסוי יומיומי באזורי הצלוליט:
תערובת של : רוזמרין, ברוש, שומר, פטשולי, לימון, אשכולית, ג’וניפר, הל, בזיליקום ואורגנו – על בסיס שמן צמחי/ג’ל.
את העיסוי אפשר לעשות בעזרת ספוג קשה או מברשת צפופה, כאשר הכיוון הוא לעבר בלוטות הלימפה בכדי לעודד פינוי של הפסולת באמצעותן. מריחת השמנים ללא עיסוי גם כן אפקטיבית מאחר והשמנים חודרים למחזור הדם ועושים את עבודתם

קצר ולעניין:
לטיפול בצלוליט, מומלץ להשתמש בשמנים אתריים, הימנעות ממצבי לחץ והרגלים שתומכים בהתפתחות הצלוליט כגון: קפה, אלכוהול, עישון ומשקאות דיאט. ובעיקר: החלטה לבצע שינוי.
שיהיה בהצלחה
צוות המכללה

מאחר ולנו, במכללת כרכור,
ברור שבחירת התמחות מקצועית היא החלטה חשובה, שההשלכות שלה על העתיד עצומה, בחרנו להזמין אתכם לפגישת ייעוץ בת כשעה, חינם!
הטבה כזאת לא ניתן למצוא בקלות  במכללות אחרות, אז בלי היסוסים מיותרים, התקשרו כבר עכשיו 072-3924690
אנחנו מחכים לכם. הקריירה החדשה שלכם כבר כאן!

נהניתם מהמאמר?
אנחנו מזמינים אתכם להתעמק במאמרים ובתכנים שלנו.

מתעניינים בלימודים בתחום המגוון של לימודי רפואה טבעית?
קראו עוד:

לימודי נטורופתיה |  לימודי תזונה טבעית |  פסיכותרפיה לימודים

העולם זקוק לכם כעת יותר מתמיד.

בחירתכם ללמוד להיות מטפלים, מאמנים, מאבחנים ויועצים – דווקא בעת הזו, היא בחירה נכונה, נבונה, מרגשת ומחוברת.

החלה ההרשמה המוקדמת ללימודי אביב 2021

לימודי רפואה משלימה במכללת כרכור -מחליטים, נרשמים וחוסכים! (בתוקף עד סוף  ינואר)

גם בימים בהם ישנו איסור על קבלת קהל במכללה – ניתן להירשם מרחוק בתשלום מקוון

    הנני לאשר קבלת דיוור לפי חוק הבזק

    גלילה לראש העמוד
    דילוג לתוכן