מאת: דינה בר אשר מוסקו
פרסנולוגית מוסמכת, מומחית בתחום האבחון והאימון.
בעלת ניסיון של שלושה עשורים באבחון, אימון וייעוץ קריירה לחברות וארגונים.
מאמנת מוסמכת מטעם משרד הביטחון.
מנחת הקורס לפרסונולגיה, מכללת כרכור 

חכמת הפנים עתיקת היומין מוכיחה שקמטים הם לא רק ענין של גיל או גנטיקה, אלא הם תוצאה של הפנימיות שלנו (כמו כל שאר תווי הפנים).

כל אחד ואחת מכם יכול להתבונן בבני משפחתו ו/או מכריו ולראות הבדלים במרקם העור, הברק, סוגי הקמטים, עומקם והכמות שלהם.

לימודי פרסונולוגיה – ממה נובע הבדל זה?

לפי הפרסנולוגיה קמטי הבעה כשמם כן הם – אלו קמטים שנוצרים כתוצאה מהבעות חוזרות ושכיחות שלנו ביום יום. לכל אדם ואדם יש דפוסי חשיבה והתנהגות שונים היוצרים אצלו פרשנות ותגובות שונות ביחס לכל סיטואציה בחיינו. אותן תגובות, מובילות להבעות פנים בתדירות מסוימת, וכמובן במימיקה ייחודית – הם אלו שיוצרים את קמטי ההבעה ואת השוני בנראות העור של כל אחד ואחת מאתנו. 

אמחיש לכם באופן הבא: כאשר יש בנו תחושת שמחה, הפתעה, חוסר שביעות רצון סלידה, גועל או כל רגש אחר אנו נבטא אותו מיד גם בפנינו בלי כל שליטה שלנו. ברגע שאדם נמצא בתחושות הללו באופן שכיח הרי שזו מימיקה שתטבע בפניו ותראה דפוסי חשיבה והתנהלות שלו בחיים. למשל: אדם שכל הזמן דואג, חושב פסימית הרי נראה את זה במנח שפתיו, בגבות ובעוד קמטים ברחבי הפנים. ולראיה, ניתן להתבונן בתמונות מטה של שתי דמויות ציבוריות בפעלו "במגרש" זהה, ולמרות פער הגילאים ביניהם ניתן לראות כי קמטים הם לא רק ענין של גיל…

לימודי פרסונולוגיה, מכללת כרכור: קמטים... עניין של גיל או גנטיקה?

שמעון פרס ז"ל נפטר בגיל 93 – מרקם עור בהיר, מואר, צבע חיוני ויחסית לגילו מעט מאוד קמטים כאשר רובם קמטים המעידים על הצלחה ויכולת הנהגה.

ולעומתו יוסי שריד ז"ל נפטר בגיל 75 (כמעט 20 שנה צעיר יותר), ולמרות זאת ניכר לכל עין (ולאו דוקא של פרסונולוגית כמוני), כי פניו חרושי קמטים ומלאי חתחתים המעידים על אופי ודפוסי התנהלות נוקשים, על תפיסת עולם שונה לגבי "המלחמות" אותן ניהל במגרש הפוליטי ועל התמודדות שונה עם קשיים בחייו.

שתי הדמויות הנ"ל היו פעילות וניסו להשפיע על חיינו במדינת ישראל באותם תנאים, אך כל אחד מהם בחר בדרך שונה על מנת לנסות להטמיע את תפיסותיו בעולמנו. וזה כאמור ניכר היטב במראה פניהם.

לימודי פרסונולוגיה, מכללת כרכור: קמטים... עניין של גיל או גנטיקה?

ומה הטיפ? אם אתם רוצים עור פנים בהיר, מואר וחלק כל שעליכם לעשות הוא לשנות את דפוסי החשיבה וההתנהלות שלכם בחייכם ולהיות יותר נדיבים, אופטימיים, מלאי חמלה ואהבה – התוצאה מובטחת… מוזמנים לבדוק אותי

פרסונולוגיה, לימוד קריאת תווי פנים – מכללת כרכור: מטרת הקורס היא להעניק לסטודנטים ארגז כלים עמוק ומקצועי המעניק אפשרות להתבונן בעבר ובהווה וליצור עתיד המותאם להווייתו, מטרותיו ורצונותיו של האדם.
החומר נלמד באמצעות אמצעי המחשה ויזואליים, עבודה קבוצתית ותרגולים עם דגש על התפתחות והנאה, שילוב הומור ופרקטיקה להגברת המוטיבציה הלימודית והטמעת החומר.
אווירת הלימודים מכילה ומצמיחה, העבודה בתחום האבחון אינה פולשנית ומוכוונת לצורך הבנת האדם שמולנו ומקסום אפקטיביות התקשורת שלנו מולו ובכך ליצור תקשורת מקרבת עם אותו אדם.