fbpx

מה הקשר בין תקשור ואהבה?

   
לימודי תקשור, לימודי תקשור במרכז, קורס תקשור בצפון, קורס תקשור מומלץ, כמה עולה קורס תקשור, קורס תקשור אישי, קורס תקשור עם מלאכים, סדנת תקשור, תקשור לימודים,

מאת:
ד”ר אבישג פלוסי, מטפלת גוף-נפש ומנחה ‘תקשור וחיבור למודעות על’, מרכזת את מגמת התקשור במכללה, מטפלת בכירה בהילינג ופרחי באך, מנחה אימפרוביזציה בתנועה וכתיבה טיפולית, בעלת תואר Ph.D. בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל (טכניון).

בשבוע שעבר נגמרה לה עוד שנה משמעותית בכיתת תקשור, וזהו בדיוק הזמן להרגיש ולהכיר באהבה שהייתה והתעצמה.
בשיעור השמיני בקורס תקשור אנו פוגשים את תדר האהבה ללא תנאי. רובנו, לצערי, מכירים באופן ברור בעיקר אהבה בתנאי. כילדים (פעוטות) אהבה זורמת בנו בחופשיות, ואנחנו מרגישים אומניפוטנטים, הכל יכולים. יש בנו פתיחות לקבל ואנחנו מתפתחים בצורה מהירה מאוד… עם הזמן אנחנו לומדים במפגש עם הסביבה שיש תנאים ליכולת שלנו להרגיש אהבה ונוצרים בנו דפוסים מחשבתיים, רגשיים והתנהגותיים בכל הקשור לאהבה ויחסים. אבל האמת היא שהאהבה ללא תנאי לא הלכה לשום מקום, היא נמצאת כל הזמן, מעצם היותנו. בשיעור אנו מביאים את הדברים לידי פרקטיקה. כך לדוגמא נבדוק איך אנחנו תופסים אהבה, מה המודל של יחסי אהבה שהפנמנו בשנותינו הראשונות לחיים, אנו בודקים היכן בחיים ובמערכות יחסים אנו חשים כלואים ומוגבלים, היכן אנו שמים לעצמנו תנאים ואיך קרה ששכחנו שהכל אפשרי. השיעור מפגיש אותנו עם תדר מתוקשר של אהבה ללא תנאי, כך שניתן להרגיש, לחוות את התדר בצורה בלתי אמצעית, לצרוב את החוויה בזיכרון התאי שלנו ולהשתמש בו כשיש צורך בריפוי ובכלל. אני שומעת לא מעט תגובות כמו "מעולם לא חוויתי אהבה ללא תנאי", "אני לא יודע מה זאת אהבה ללא תנאי", "אין לי מושג איך להרגיש אהבה ללא תנאי"… התדר מזכיר לנו את החוויה שמוכרת וטבעית לנו ורק נשכחה. 

תקשור: מהי באמת אהבה ללא תנאי?

האם מדובר באהבה זוגית? אימהית?
יקומית?
לאהבה רבדים רבים, היא לא רק תחושה או מצב רגשי. לשמחתנו יש לנו לב שמרגיש אהבה (ואף מתמיר כל רגש לאהבה), ויש לנו ידיים שיכולות לתת ולקבל אהבה. ואנחנו יודעים "לעשות אהבה", ובמעשה אוהבים ברור לנו אף יותר כי יש עומקים שונים לאהבה, ובעיקר, שאין סוף לה.
איך אהבה ותקשור קשורים?
בתקשור אנו חוברים להדרכות שנמצאות בנו/איתנו, חוברים אל האור שבתוכנו על כל חלקיו, פוגשים את עצמנו בדרך האינטימית ביותר, מתמזגים עם האני הפנימי לתוך "מקום" בו אין זמן, בו הכל נמצא ואיננו בו זמנית.
בחיבור הזה, שקשה לתאר במילים אלא חייבים לחוות על מנת לדעת אותו, נולד החדש. הבריאה הבנויה משיקופים ומראות, מאפשרת לנו לראות, בהתבוננות עליה, את מהותנו. היא מראה לנו איך באהבה, ה- 1 וה- 2 מתמזגים ב- ה' הקיים ויוצרים ה', השם החדש והמפותח (פתוח) יותר. אהבה הינה הכוח שמאפשר בריאה, ובכך, היא הכל יכול.
כידוע לנו חיים חדשים לא נוצרים בהכרח מאהבה…ואם אהבה היא כוח בורא, כנראה שהיא לא רק כוח "אוהב" במובן הסנטימנטלי שאנחנו מכירים במושגי היום יום.
האחד הוא האלוהות, האור, הידע, שאנחנו חוברים אליו בתקשור. השניים הם האלוהות והשתקפותה, כי בעולם זה נדרש שני לי ונדרש קשר על מנת להכיר באור ולהכילו. אני מיכל או כלי של אור.
כמה אור מוכל בכם? האם האור קורן אל הסובבים לכם או שהוא מוסתר בפנים, רחוק מהסביבה ואפילו מכם?
יכולת הכלה, זה שם המשחק כשאנחנו צועדים בדרך רוחנית. טכנית אני אולי יכולה לחבור לכל הידע שבעולם, אך ללא יכולת הכלה, או בשפתנו "רגש גבוה", ידע זה לא יגרום לי לא להתעלות ולא להתפתחות. זה כמו לתת תשובות לאדם בשפה שהוא לא מבין (חוויה מוכרת לכולנו).
האהבה מכוונת אותנו לקראת ההכלה הנדרשת, ואנו מרגישים ועדים לכוחה של האהבה כשאנחנו חווים את ההתמרה/יצירה של החדש, כשאור והכלה מתקיימים בנו יחדיו, הכלי מתרחב ונכנס עוד אור, ומתגלה חלק חדש שהיה נסתר.
אז התקשור מתעצם ומתפתח בזכות האהבה, כמו החיים עצמם. אהבה היא הכוח המקדם.

תקשור + אהבה = כח

אהבה היא הכוח המקדם.
ההדרכות משתנות ומתאימות עצמן לרמה התודעתית המתחדשת כל הזמן. כך למשל אני מתקשרת הדרכות שונות מתקופה לתקופה, בהתאם אלי ולאנשים שאני פוגשת, שכולם משפיעים עלי ומושפעים ממני. בהמשך לתקשורים עם הנפטרים שלי, עם מלאכים, עם קריון, עם אל אלינוס, ועוד..כיום אני מתקשרת קבוצה של 13 ישויות שלהן קראתי בשם הכולל "תבונה". לפי "תבונה",
"אהבה היא כוח שקיים, בלתי תלוי, שדרכו נוצרת אחדות מחודשת של חלקים נפרדים. הוא פועל בהקשבה לתבונתו של האור הגדול (תודעת הכל – שכולל גם אור וגם חושך). ישנה אהבה בכל דבר. כלומר יש אהבה גם בחיים וגם במוות, כי יש אהבה בפעימה. אהבה מזהה את טובתו הגבוהה של האור הגדול, רואה אחדות, שומרת על אחדות ומקדמת את האחדות בתהליך של הפרדה לאינסוף חלקים שונים ומשלימים, בכל אחד מהם קיים האחד ודבק מאחד, האהבה. יש באהבה דבק (דבקות) וחופש בו זמנית. החופש נמצא באינסוף הפוטנציאלים הקיימים והדבק ביניהם יוצר סדר מתפתח ומתרחב.
יש בכם אהבה מעצם היותכם. אהבה היא כוח שמושך את הקטבים לאחדות. אפשר לתאר זאת כאותו כוח בין שני מגנטים, שמושכים אחד את השני, והם בסופו של דבר יחברו…תוכלו להפריד ביניהם בכוח, אבל עם הזמן תתעייפו ותסכימו להם להיפגש, כי זהו המהלך הטבעי של הדברים…
כשאתם תופסים אהבה בצורתה הדו-ממדית, אתם רואים פחד מול אהבה כשני כוחות מנוגדים. אך ברובד העמוק יותר של הדברים, אהבה מתקיימת כך או כך. אינה תלויה. היא תקדם את האור הגדול ויהי מה. הכלי יתרחב בסופו של דבר, כי לשם כך באתם. השאלה היא איך תבחרו לחוות את ההתרחבות הזאת, וכמה תרצו להיות שותפים פעילים בה. אהבה נמצאת בכל תא ותא בגופכם, אך בליבכם פעולתה נעשית לכם ברורה, כפי שאתם רואים בכל תא ותא בגופכם, אבל העיניים הן האיבר בו מתגשמת מהות הראייה ודרכן מתממשת איכות רוחנית של ראייה. אז ניתן לכם כלי להרגיש. וישנם הרבה רגשות…אך אם תשימו לב, בשהייה ברגש זה או אחר, מתגלה תמיד אהבה, והכל בשירות לה. כשהכלי מכיל את הקטבים, האהבה גלויה לכם לרגע ויוצרת מיד פוטנציאל להתרחבות נוספת."
אותי מרגיע לדעת שאהבה פשוט נמצאת, ודרכה מופעל כל תיאטרון הזה, שלפעמים נראה מכאן כתיאטרון האבסורד. כשאנחנו לומדים לתקשר ולראות את התהליך שהאהבה יוצרת עבורנו, אנחנו יכולים לחוות את התהליך דרך העיניים שלה, ואנו מגלים כי אין פה אבסורד כלל, הכל באמת רק אוהב.

כולנו רוצים לקום בבוקר עם חיוך, עם תחושת משמעות, הגשמה וייעוד.

הדרך לשם מתחילה כאן!

כל כך מרגש לראות את הטרנספורמציה העמוקה שמתרחשת תוך מספר מפגשים בתהליך הכשרה מקצועית, העמקה וצמיחה אישית, שיאפשר לך לחיות חיים מדויקים ומלאים יותר.

בנוסף להתפתחות אישית, עמוקה ומהותית, ברמה המקצועית ביותר, צפויה לך קריירה מרגשת ומתפתחת שתיקח אותך אל השינוי והמשמעות שחיפשת.

זה הזמן לעשות את הצעד שרצית לעשות כבר הרבה זמן.

מפרגנים לראשונים שירשמו בתקופת ההרשמה המוקדמת במחירים אטרקטיביים.

בתוקף עד ה-5.7.22

    הנני לאשר קבלת דיוור לפי חוק הבזק

    השארת תגובה

    חייבים להתחבר כדי להגיב.

    גלילה לראש העמוד
    דילוג לתוכן