fbpx

סביבה, חברה, כלכלה ומה שבניהם. פרויקט גמר 2020

  
מכללת כרכור | סביבה, חברה, כלכלה ומה שבניהם. פרויקט גמר 2020

פרויקטי הגמר של התכנית להכשרת יועצי סביבה וקיימות הם מיזמים שכוללים 3 היבטים: סביבה, חברה וכלכלה. 
למשל פרויקט שישלב נטיעת עצים (סביבה) בתנאי שהוא משלב קהילה (חברה) ושיקול כספי בר ביצוע (כלכלי). כל אחד בחר נושא הקרוב ללבו, או שנגיש לו לביצוע או חזון שהוא רוצה לקדם. בתמיכה ולווי אישי ומקצועי של דקלה לאורך כל הדרך. הקבוצה של הסטודנטים עובדת בשיתוף, סיעור מוחות, הפעלת קשרים.

הילה מסיקה - מחסן החלפות ציוד ויד שניה בבת חפר

הילה עובדת ואמא לבנות, הגיעה מתוך סקרנות לקורס. התאהבה בתחום ונרשמה. מטרתה היתה לעשות שינוי סביבתי אצלה בבית, להעלות מודעות וללמוד איך אפשר לשפר את הסביבה הקרובה שלה והבריאות. הילה לאורך כל הדרך, עבדה בחן על כל נושא. עם המון מוטיבציה וחיוך. היכולות שלה יצרו את האפשרות לחבר בין הקהילה לתחום הסביבתי ולהקים מרכז בו יש החלפת ציוד של כלי עבודה, בגדים ואביזרים שונים. מקום מגוריה נרתמו לפרויקט, פינו לצורך כך מחסן תוך שילוב שהנוער והקהילה הצליחה הילה להקים פרויקט מרשים עם שפעה ארוכת טווח.

מכללת כרכור | סביבה, חברה, כלכלה ומה שבניהם. פרויקט גמר 2020

נאג'מה - גן  ילדים ירוק - יער - ללא רעלים - ובדרך לגן מאופס אנרגיה

נאג’מה היא אמא וגננת מוסמכת עם תואר שני. היא מובילה פרויקט ייחודי בגן בברטעאה. הגן מתפקד כגן אקולוגי, יציאה שבועית ליער, גידול ירקות ופירות בחצר, שימוש בחומרים ממוחזרים ליצירה, אפס פסולת בתוך הגן, ימי הולדת עם אוכל בריא ומודעות סביבתית, שיתוף הורים ועבודה מתמשכת מסירות ועקביות בכל הנושאים הסביבתיים שקשורים לחינוך ובריאות.

נאג’מה היא גנננת מאד מיוחדת. בעלת ידע רחב בתחום הסביבתי ותשוקה עזה להמשיך ללמוד ולהפתחת. היא יכולה להוות דוגמא לכל גננת שרוצה לקדם גן אקולוגי וללוות צוותי הרואה לחינוך סביבתי 

מכללת כרכור | סביבה, חברה, כלכלה ומה שבניהם. פרויקט גמר 2020

צחיק פרוכטר - מערך מחזור בקיבוץ מזרע

צחיק גדל וחי שנים בקיבוץ מזרע. הוא מגיע מתחום הנדסת מכונות. היה לו רעיון להקים מערך מחזור משמעותי לכל הההסעדה של הקיבוץ. זוהי משימה מורכבת מאד פיזית וחינוכית. עם משמעות ערכית גבוהה והשפעה על קהל רחב ל אנשים מאחר והמסעדה מאכילה את תושבי הקיבוץ אך פתוחה לקהל הרחב ומארחת המון אנשים כל יום. מערך המחזור כלל בתוכו הפרדה לפסולת אורגנית, פסולת של נייר, פלסטיק ושימוש בכלים רב פעמיים. פרויקט מרשים שיתבסס הוא יהווה דוגמא למסעדות וקיבוצים אחרים

מכללת כרכור | סביבה, חברה, כלכלה ומה שבניהם. פרויקט גמר 2020

איילה טל - שימוש בכלים רב פעמיים בקהילת חוקוק

איילה היא אמא, מטפלת ברפואה סינית פעילה סביבתית ואקטיביסטית רצינית. היא מקדמת בקהילת חוקוק בה היה חיה – את כל התחום של האקולוגיה והסביבה. בין מאמציה השנה החליטה לקחת על עצמה פרויקט לביטול השימוש בכלים חד פעמיים בארועים קהילתיים ומעבר לכלים רב פעמיים. היא הקימה מערך שלם ותושבים אכפתיים. צלחה כבר 2 ארועים, הסיקה מסקנות ועשתה מיקצה שיפורים . פרויקט משמעותי לכל ילד שגדל תחת הזילות של הכלים החד פעמיים – קבל נקודת מבט אחרת שאל איך ארוע אמור לקרות. מעורר השראה.

מכללת כרכור | סביבה, חברה, כלכלה ומה שבניהם. פרויקט גמר 2020

עדי בינום - מרפאת פלא - מרפאת שניים ירוקה

עדי היא אמא ואשת עסקים ויזמות. היא החליטה לעשות שינוי מקצועי ולהתמחות בעסקים סביבתיים. את הפרויקט היא החלה במיגוון רחב של רעיונות יציריים ובסוף חליטה לקחת מרפאת שיניים של ילדים ולהפוך אותה למרפאה ירוקה. המשמעות התבטאה בהכנסת החוץ לתוך המרפאה, הפחתת שימוש במיזוג, הקפדה על תקינות וניקוי ציוד החשמל במבנה, החלפת המתנות שהילדים מקבלים בסיום הטיפול לעציצים, הפחתת שימוש בכוסות חד פעמיים, שימוש בחומרים אקולוגיים לנקיון והעלאת מודעות. פרויקט ייחודי ויצירתי.

מכללת כרכור | סביבה, חברה, כלכלה ומה שבניהם. פרויקט גמר 2020

העולם זקוק לכם כעת יותר מתמיד.

בחירתכם ללמוד להיות מטפלים, מאמנים, מאבחנים ויועצים – דווקא בעת הזו, היא בחירה נכונה, נבונה, מרגשת ומחוברת.

החלה ההרשמה המוקדמת ללימודי אביב 2021

מחליטים, נרשמים וחוסכים! (בתוקף עד סוף ינואר)

גם בימים בהם ישנו איסור על קבלת קהל במכללה – ניתן להירשם מרחוק בתשלום מקוון

    הנני לאשר קבלת דיוור לפי חוק הבזק

    השארת תגובה

    חייבים להתחבר כדי להגיב.

    גלילה לראש העמוד
    דילוג לתוכן