fbpx

רפלקסולגיה כתומכת בתהליך של שינוי

לימודי רפלקסולוגיה – קורס רפלקסולוגיה | רפלקסולגיה כתומכת בתהליך של שינוי

שינוי.
תהליך בו אובייקט עובר ממצב מסוים למצב אחר, שינוי של התפתחות, של גדילה וצמיחה. מעבר ממצב אחד למצב אחר, שינוי במצב תודעתי, בצורה הפיסית. ניתן לדמות את התהליך להתגלמותם של פרפרים, הפוטנציאל להפוך פרפר טמון כבר בזחל.
החיים הם תהליך של שינוי. השינויים מתרחשים ברובד הפיזי, הרגשי והרוחני. מטרת האדם היא לשחרר את הפוטנציאל שטמון בו ולאפשר לנשמה שלו לגדול ולצמוח כשלכל אחד ואחת מאתנו שמורה הזכות להתפתח ולהשתנות. עבור חלקנו מדובר בתהליך פשוט, לחלקנו מורכב. בכל מקרה תהליך של שינוי דורש השקעה של אנרגיה, בעיקר משום הרצון לשמר את הקיים. זאת כנראה הסיבה שלא כולנו מממשים את היכולת והפוטנציאל הגלום בנו, בשל חוסר היכולת להשתנות. לרוב, אלו דפוסים של פחד המונעים מאתנו את היכולת להתקדם ולהתפתח.

רפלקסולוגיה – מחיקת דפוסים קיימים

רפלקסולוגיה מתייחסת לשלב העוברי בהקשר של שינוי.
תהליך של שינוי מתייחס בראש ובראשונה למחיקת דפוסים קיימים, על היכולת להתגבר על הפחד ולהשתנות.
ברמה הרוחנית, התהוות ילד היא שאיפה של הרוח להתהוות ולהתגשם במטרה ללמוד ולהתנסות, כאשר הנשמה היא הבוחרת את הגוף הגשמי באמצעותו תעבור את השינוי שלה. הנשמה לא יכולה לעבור את ההתנסויות רק במימד הרוח, היא חייבת להשתלב בגשמי.
אין גוף רע או טוב, הבחירה היא ברמת הקארמה, הגורל. לנשמה יש מסגרת כללית של היכן היא תעבור את השיעור, אך לכל אדם קיימת בחירה של הדרך דרכה יעבור את השינוי.

בשלב המקדים להפריה, הנשמה בוחרת את ההורים.
בשלב ההפריה, בו מתרחש החיבור בין הביצית לזרע, הנשמה מתגלגלת לפן הגשמי.
רגע ההפריה מיוצג בנקודה C1 על עמוד השדרה.  בכף הרגל ניתן למצוא את הנקודות מרגע ההפריה ועד ללידה כאשר הלידה מיוצגת בעצם הזנב. עמוד השדרה מייצג את זכרונות הנשמה. כל מה שעובר על האמא הוא בעל השפעה על העובר, כל הרגשות והפחדים, "מוטבע" על עמוד השדרה של העובר. כל הפוטנציאל להתפתחות נמצא כבר בתא הראשוני המופרה: פוטנציאל פיזי, רגשי וגנטי. בתשעת חודשי ההיריון העובר צריך תנאים שיאפשרו לו לגדול ולהתפתח. מטרת השינוי הינה לשחרר אותנו מאותן חסימות שנטבעו בנו  בשלב העוברי. בטיפול רפלקסולוגיה אנו מטפלים באדם, כשהמטרה היא לפתוח את החסימות שהוא צבר.

רפלקסולוגיה – שחרור "חורים שחורים"

טיפול רפלקסולוגיה פותח על ידי נטורופת בשם רוברט סנט ג'ון שראה בכפות הרגלים את הצעד הראשון לשינוי ולכן התמקד בהן בעבודתו.  סנט ג'ון טען שהרבה פעמים קשה לנו לעבור תהליכים בחיים, בגלל אותן חסימות מתקופת העוברות, שמעכבות ומדכאות את האדם.  . הוא טען שיש מעין "חורים שחורים" לאורך עמוד השדרה שהם החסימות ואם נשחרר אותם נוכל לעבור שינויים רבים שהיו תקועים.
טיפול רפלקסולוגיה מאפשר לגוף לעשות את שלו. כמטפלים, אנו לא מנסים לפרש למטופל את התגובות שלו, אלא רק לוודא שאכן יש השפעה של הטיפול על האדם כמכלול.
 
בטיפול רפלקסולגיה, האזור בו מטפלים בהקשר זה נמצא בבוהן מעל C1 ועד לצ'אקרת הכתר. זהו אזור שנמצא מחוץ לזמן ולחומר המדבר על רוחניות, אינטלקט, מיסטיקה.  הרבה פעמים אם הייתה בעיה בשלב ההיריון (הריון בכפייה, הפריה חוץ גופית(  האדם הבוגר עשוי להרגיש לא רצוי, הרגשה שהגיע לעולם בטעות. יתכן ויתהוו בעיות הקשורות לביטחון העצמי. ילד שנוצר בהפריית מבחנה – יכול לחוות קושי במימוש רעיונות, בהוצאה לפועל משום הקושי לעבור ממימד הרוח למימד הגשמיאו גם תרגום לא נכון של המציאות, נטייה לפנטזיה.

רפלקסולוגיה עושה הקבלה בין תקופות חיים:
רגע ההפריה הוא רגע הלידה
אחרי ההפריה מגיעה תקופת הינקות, תקופה מזורזת בה הילד מתבגר רגשית ופיזית בקצב גדילה מהיר.
תקופת טרום הלידה מקבילה לבגרות/זקנה – אין גדילה פיזית, יש התפתחות נפשית, זהו שלב של עשיה.
שלב הלידה מקביל למוות
טיפול רפלקסולוגיה מציף חוויות שהנשמה עברה. במקרים רבים המטופל חווה בזמן הטיפול או לאחריו כל מיני חוויות שעברו על אימו בזמן ההריון. מטופלים חווים ריאקציות ביחס ישיר לחוויות ולאופי שלהן, למשל:
חנק, שיעול – אנשים שחבל הטבור נכרך סביבם במהלך הלידה
טיקים ברגל, זרמים בגוף, עקצוצים.
צבעים בעיניים
תחושת קלילות
גרד בכל הגוף
יש אנשים שחווים את הלידה ממש

טיפול רפלקסולגיה התומך ברצון לשינוי אינו מתאים:
לאנשים ירודים מנטאלית, מדוכאים משום שהטיפול יכול להציף רגשית.
אנשים ירודים מבחינה פיזית
קשישים
אנשים "מרחפים" מידי, מומלץ לדאוג לקרקע קודם עם כמה טיפולי אדמה.

טיפול רפלקסולוגיה התומך בתהליך של שינוי הינו מאוד מעייף ומומלץ לאנשים עם הרבה אדמה, תקיעות וכבדות. אנשים שמרגישים שהדברים לא זזים להם בחיים.ה טיפול מתאים למטפלים שמרגישים שהטיפול לא מתקדם. לאנשים שחוו לידה קשה, שלא היו רצויים. מדובר בטיפול שלא מאפשר לאדם לשלוט על המוח שלו. לכן חשוב להסביר למטופל שעושים טיפול שונה שמטרתו לשחרר חסימות ומנחים אותו להגיד אם משהו לא נוח.

לימודי רפלקסולוגיה, מכללת כרכור:
קורס רפלקסולוגיה המציע מסע על פני כפות הרגליים לנבכי הגוף והנפש פנימה, שער לעולמו של המטופל בכלי טיפולי רב עוצמה תוך דגש על ביסוס הקשר בין המטופל לשורשיו וחיזוק בטחונו הפיזי והרגשי וכן נלמדות מפות שונות של כפות הרגליים יחד עם דרכי התבוננות, אבחון וטיפול.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן