fbpx

פירות השמש – לימודי סביבה וקיימות

  
מכללת כרכור | פירות השמש, דקלה זיסמן מתארת איך יוצרים חיים אקולוגים

מאת:
דקלה זיסמן, B.Sc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ו-M.Sc. בהנדסת ביו רפואה. לאחר שנים של עבודה בהיי-טק, החליטה להתמקד בתחום הסביבה והקיימות ולמדה קורסים בתחומי: פרמקלצ’ר, טיהור מים, טיהור אוויר, מיגוון ביולוגי. הובלה של פרויקטים מגוונים בתחום של סביבה, חברה כלכלה: מחזור בבסיסי חיל אויר, הקמת גינות ירק, פרויקטים להתייעלות באנרגיה להפחתת צריכת חשמל, מים ופסולת ברשויות מקומיות ומפעלים, ליווי יזמים לייעול מיזמים בתחומים של שילוב סביבה חברה עם כלכלה, כחלק מתכנית סווייצ’מד מטעם האיחוד האירופי. דקלה נבחרה לייצג את ישראל בפרויקט הגלובלי שנקרא C40 CITIES – 40 ערים מכל העולם שחברו להן יחד מתוך מטרה משותפת ועולמית לייצר עתיד בריא ומקיים יותר. הערים החברות בפרויקט מתחייבות לשורה של צעדים אקולוגים ומקיימים בארצות שלהן לצמצום הזיהום הסביבתי.
מרכזת התכנית להכשרת יועצים לאקולוגיה מקיימת במכללת כרכור.

תמיד חלמנו על שטח אדמה שאפשר ללכת בה יחפים, לגעת באדמה, לקטוף מפירות העצים וללקט מגינת הירק ופרחי הבר.
בשנתיים האחרונות החלטנו להעז וללכת על ההרפתקה . חיפשנו בכל הארץ ובסוף מצאנו את עצמנו במרחבים האינסופיים ברמת הגולן והבנו שזה המקום. 

מול מרחבי הרמה, מעיינות וטבע עוצמתי החורף והקיץ קשים, האנשים עובדי אדמה ותחושת הראשוניות פה חזקה. 

השנה התחלנו בבניית מבנה מגורים למשפחתנו ולמתנדבים מחומרים טבעיים – עץ ואדמה.
המשק החקלאי הסובב אותנו נמצא בחיתוליו אך החזון הוא לעבד אותו בשיטה הביודינמית, שיכלול גינת ירק גדולה ועצי פרי, לצריכה עצמית ולחברים. נתמקד בעצים מקומיים חזקים ועוד הרבה ניסיונות וחידושים. 
את החקלאות הביודינאמית פגשתי במקרה דרך מיזם של עמותת "אקופיס". שם פגשתי קהילה מקסימה שלומדת ועוסקת בתחום. מיד הבנתי שזה הכיוון שלי. הצטרפתי לכוחות הביודינמים בישראל.

בעברנו, בן זוגי הוא קיבוצניק שעולם החקלאות והעבודה בשטח ובידיים לא זרה לו ומאוד אהובה עליו. אני אומנם גדלתי בקריות אך תמיד היתה לי זיקה גדולה לטבע ולאדמה. עברנו הרבה מקומות בארץ ובעולם. תמיד הרגשתי שחסרה לי עבודת האדמה והמרחב הפתוח. כך הגענו לרמת הגולן, והדלתות נפתחו בפנינו. לאחר מאמץ והתמדה מצאנו את המשק הזה והתאהבנו.

אנחנו חיים כשנה ברמה ומשלבים עבודת כפיים עם העבודות הקודמות שלנו.
בן זוגי עובד בצבא לסירוגין עם בניית הבית במו ידיו, בעזרת שניים-שלושה חברים. אני משלבת עבודה חקלאית אצלנו במשק, בעזרת מתנדבים מכל העולם עם עבודתי כיועצת בנושאי התייעלות באנרגיה לבתים, מבנים, מפעלים ורשויות, ומרצה על אקולוגיה מעשית במכללת כרכור.

החזון העתידי שלנו הוא לקיים בית ומשק לדוגמה לחיים אקולוגיים. המקום ישמש כמרכז הדגמה לחיים פשוטים מלאי שפע, ערכים ונתינה.

מאחר ולנו, במכללת כרכור,
ברור שבחירת התמחות מקצועית היא החלטה חשובה, שההשלכות שלה על העתיד עצומה, בחרנו להזמין אתכם לפגישת ייעוץ בת כשעה, חינם!
הטבה כזאת לא ניתן למצוא בקלות  במכללות אחרות, אז בלי היסוסים מיותרים, התקשרו כבר עכשיו 072-3924690
אנחנו מחכים לכם. הקריירה החדשה שלכם כבר כאן!

נהניתם מהמאמר?
אנחנו מזמינים אתכם להתעמק במאמרים ובתכנים שלנו.

מתעניינים בלימודים בתחום המגוון של לימודי רפואה טבעית?
קראו עוד:

לימודי נטורופתיה |  לימודי תזונה טבעית |  פסיכותרפיה לימודים

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן