או
מה האדם הקדמון יכול ללמד אותנו על איך להמיר תסכול במערכות יחסים לקרבה וסיפוק.

מכללת כרכור | נשים גברים והבלגן שביניהם #1, מאת: מיכל צרפתי.

מאת:
מיכל צרפתי,
פסיכותרפיסטית בגישה הוליסטית, מסייעת לנשים להעלות בטחון עצמי, לבטא את עצמן באופן מלא וחופשי וליצור לעצמן את הזוגית שהן מבקשות עבורן. מאפשרת בשיטת העבודה לפי ביירון קייטי, ומנחה קבוצות בטבע.

בסדרת המאמרים שלפניכם התנסחתי בלשון נקבה, אך הרעיונות שבו בעליי ערך רב גם לגברים שמעוניינים להבין את עצמם ואת התקשורת שלהם עם נשים.

הקדמה קצרה
האם קרה לך פעם שרצית לדבר עם גבר קרוב אלייך כמו למשל בן זוג, אבא או בן, ותוך כדי שיחה הוא אמר משהו שממש לא התאים לך לשמוע, ואת הגבת בכעס או עלבון?
אולי זה הזכיר לך מחשבות שיש לך על כל הגברים,
למשל שגברים הם לא רגישים מספיק? או שהם חסרי טקט?

מחשבות מכלילות ותורת האבולוציה

לרבות מאתנו יש מחשבות מכלילות על בני המין השני שמבוססות על ניסיון עבר ועל התפיסות הרווחות בחברה שלנו, והמחשבות הללו גורמות לנו הרבה פעמים תסכול גדול.
התפיסות וההכללות הללו פוגעת בנו ומחבלות במערכות היחסים שלנו.
לכן אני מציעה לכן הלך חשיבה חדש שמבוסס על השאלות הבאות:

האם יכול להיות שגברים ונשים הם בסדר כמו שהם?
האם יכול להיות אין צורך לשנות אף אחד?

האם יתכן שיש שוני באופן החשיבה וההתנהגות של גברים ושל נשים?

ואם יש שוני כזה האם אפשרי שהוא ייצור מערכות יחסים הרמוניות ומספקות יותר בין נשים לגברים?

נשים וגברים ומה שביניהם

הרעיון שיש הבדל מחשבתי, תקשורתי ותפיסתי בין נשים וגברים עשוי אולי לעורר אצל חלקכן התנגדות, אך כל הכתוב במאמר זה איננו נוגד כלל את השאיפה להזדמנות שווה לנשים להשתלב בחברה לקחת חלק בקורס מקצועי לנשים ולהגשים את עצמן.
אולי דווקא ההבנה שיש הבדלים באופן החשיבה והתקשורת בין המינים תוכל לתמוך בשוויון הזדמנויות. גם אם עולה בך התנגדות אני מציעה לקרוא את הכתוב בסקרנות ולבדוק אם הרעיונות שאביא כאן עשויים לסייע לך באופן כלשהו.

מכיוון שהרעיונות מובאים כאן בקיצור הם יכולים להתפרש כהכללות, וחשוב לציין שכל התנהגות ודרך חשיבה שמוצגת כאן יכולה במקרים שונים להתקיים הן אצל גברים והן אצל נשים.

ליצירת קשר: 054-2184548

בפייסבוק: מיכל צרפתי – רואה אותך, ליווי ותמיכה בדרך לעוצמה שבך.