"ואהבת לרעך כמוך" ויוגה

 

 

מאת:
תמר מרנין.
עוסקת בהוראת יוגה, תרפיה ביוגה ובהעברת קורסים שונים בתחום היוגה למעלה משלושים שנה. מעבירה קורסים להכשרת מורים ליוגה למעלה מעשור וקורס מורי יוגה – קורס מורים ליוגה במכללת כרכור. מהתלמידים הוותיקים של א.ג מוהן ואינדרה מוהן מקימי ארגון סווסטה יוגה ואיור וודה ומכהנת כיו"ר ארגון מורי היוגה בישראל.

מאחורי המילה יוגה יכולים לעמוד תרגול, הלך רוח או דרך ללכת בה.
כשמנסים להסביר על רגל אחת מהי יוגה האוהבים ציטטות יאמרו "יוגה היא עצירת גלי התודעה" כלומר הפסקת המחשבות, כך היוגה מוגדרת.
אבל זה לא כל כך ברור ולא כל כך אפשרי.

מה הכוונה בלעצור את המחשבות? מה זה נותן לי? ואיך עושים זאת?
כולם מכירים מקרים בחיים שהכל מסתדר כקסם. אמרנו את מה שהיה צריך לומר במקום הנכון ובזמן הנכון, הגוף מרגיש קליל ואיזה שמחה ממלאת אותנו, הרגשנו רוחב לב כלפי כל מי שהיה בסביבתינו, תחושה של להיות על הגל. וכל דבר שנעשה לא יגרור אחריו שום unfinish business כזה או אחר. בעבורי תרגול היוגה מנסה להביא אותי למקום זה.
מקום זה עפ"ר מלווה בשקט יחסי ברצף המחשבות.

יוגה טיפולית לימודים – דיאלוג בין פנים וחוץ

כמו כל דרך רוחנית אחרת היוגה מציעה כלים רבים איך להיות בטוב, איך לשמור על הטוב, איך להגיע לטוב.
מצד אחד היוגה מוגדרת כעבודה פנימית ביני לבין עצמי – אם אדאג לעצמי השאר כבר יסתדר, מצד שני מילת המפתח ביוגה היא אי-אלימות. לראות איך אני מנסה לשמור בכפוף להיגיון הבריא על מחשבותיי, דברי ומעשי כך שלא יפגעו באף אחד בשום צורה ואופן.
הדיאלוג הזה בין הפנים והחוץ הוא כמו שני הצדדים של אותו מטבע. והוא מאוד מזכיר את האמרה הידוע ואהבת לרעך כמוך. מצד אחד זה מאוד מובן, כל אחד אוהב את עצמו, ואיזה עולם יפה היה לו היינו אוהבים את הסביבה באותו אופן שבו אנו אוהבים את עצמנו.

יוגה טיפולית לימודים – תרגיל מטלטל

מצד שני הייתי רוצה להתייחס לתרגיל מטלטל בו אנו מתחברים לרגש של אהבה (לטבע, לאדם או לכל דבר אחר) ומאפשרים לעצמנו לחוש את הרגש ברמה הגופנית. אנשים רבים חוו קושי כשנתבקשו להפנות החוויה הגופנית של רוחב לב ואהבה כלפי עצמם. לא פשוט לחבק את עצמך, לא לשפוט את עצמנו ולהתייחס לעצמך כמו שהיית מתייחס לילד אהוב באהבה וסלחנות.
ואהבת לרעך כמוך – ואהבת עצמך כרעך מי ייתן ונוכל להחזיק בשני צידי המקל ופשוט לאהוב.

רוצה להתמחות במקצוע שבאמת משנה לאנשים את החיים?
קורס מורי יוגה – קורס מורים ליוגה, במכללת כרכור היא המקום בשבילך.
זה הזמן להתקשר ל 072-3924690 ולעשות צעד גדול לקראת מקצוע מתגמל ומעשיר.

יוגה טיפולית לימודים

יוגה טיפולית לימודים