7 מקצועות הרפואה המשלימה שיכבשו את שוק העבודה בשנת 2020 - מכללת כרכור

כשמדברים על עתיד עולם התעסוקה והקריירה,
אפשר לדבר על עתיד רצוי, כזה שניתן להסיק עליו על פי מה שאנו מכירים היום, על פי מה שסביר להניח שיקרה.
אולם,
כשמתבוננים על הקצב בו דברים משתנים,
על המהירות בה דברים מתפתחים,
הגיוני יותר, לקחת את כל הידע הזה באופן מוגבל ולדבר על עתיד אפשרי.

חוקרי תרבות רבים מסכימים שכנראה מה שיאפיין את העשורים הבאים בתולדות האנושות וכדור הארץ יהיה אוכלוסייה מזדקנת ופחות ילדים.
זה מה שעושים חידושים רפואיים, ואיכות חיים משופרת –
מאריכים את תוחלת החיים .
סביר להניח שנראה יותר רובוטים ומכונות משוכללות שימלאו את מקום כוח האדם האנושי.
ודי בטוח שחידושים בדרכי תעבורה ותקשורת יגדילו פערים כלכליים וחברתיים.
אך מה זה אומר לנו על מקצועות העתיד?
על ההכשרה וההתמקצעות שיצטרך לעבור אדם ממוצע?

ניתן להסיק שאנשי העתיד יצטרכו לרכוש לעצמם כישורים רב תחומיים, כאלה המשלבים יחד טכנולוגיה מתקדמת, כישורים פיזיים ויכולות רוחניות.
יכולות כמו גמישות וסתגלנות וכישורים כמו עבודת צוות וחשיבה מקורית יעזרו בסביבה שהולכת ומעריכה יותר ויותר טכניקות של סיעור מוחין וחשיבה צוותית.

בהנחה שמגמה שמורגשת כבר היום תתחזק,
והפתיחות והמודעות לתחום הרפואה הטבעית רק תגדל, הן בשל ההבנה העמוקה שהגוף, הנפש והרוח אחד הם,
והן בשל התחזקות התחושה שלרפואה המערבית אין תשובות חד משמעיות למצבים שהופכים שכיחים יותר ויותר הנובעים מאורח החיים הכאוטי של האדם המודרני –
יותר ויותר אנשים יפנו למציאת תשובות אצל הרפואה הטבעית.
זאת שקיימת כבר אלפי שנים.
מומלץ להסתכל לעתיד בעיניים ולבחור כבר היום בתחום לקריירה מלאת אתגר ועניין.

אנחנו, במכללת כרכור,
שמאחורינו למעלה מחמש עשרה שנים של עיסוק מתמיד בתחום, על כל היבטיו בחרנו את 7 מקצועות הרפואה המשלימה שיכבשו את שוק העבודה בשנת 2020:

פסיכותרפיה גופנית הוליסטית

אחד התחומים המרתקים בלימודי רפואה משלימה הוא  – פסיכותרפיה גופנית הוליסטית, תחום טיפולי מרתק המשלב בין תהליכי טיפול וורבאליים והקשבה, מגע ונשימה, תנועה ויצירה, התבוננות ממוקדת וזרימה, עבודה אנרגטית ועבודת גוף, עבודה רגשית והתפתחות אישית.
תחום זה מתאים לאנשים שאוהבים לאצור בתוכם ידע רב וטכניקות טיפול מגוונות.

נטורופתיה

נטורופתיה, תחום חשוב עד מאוד המערב מגוון שיטות אלטרנטיביות לאבחון ולטיפול.
הכשרתו של הנטורופת כמטפל רב תחומי ברפואה הטבעית מאפשרת לו לאבחן את המטופל ולהתאים לו תכנית אישית ומקיפה.
תחום זה מתאים לאנשים שמאמינים שהגוף מסוגל לרפא את עצמו, יש רק לעודד את המנגנונים הטבעיים שלו לפעול לאיזון ולריפוי.

הרבליסט קליני

תחום מרגש המשתמש בצמחי מרפא לצרכי ריפוי ואיזון, תחום קיים ומוכר בתרבויות רבות, הודות להשפעתם הישירה של החומרים הפעילים המופקים מהצמח על איכות חיי המטופל, כמו גם על בריאותו הפיזית והנפשית.
לאורך אלפי שנות ניסיון, הצטבר ידע מקיף אודות הפעילויות של כל אחד מהצמחים, המינונים המומלצים, התוויות נגד, אופני בישול וגידול רצויים, ושילובם עם צמחים אחרים.
תחום זה מתאים במיוחד למי שחשוב לו לתת מענה מדויק ומקצועי לתופעות הלוואי של אורח החיים המודרני.

אקותרפיה

תחום האקותרפיה רואה את חייו של האדם כמסע ומשלבת שפות וכלים טיפוליים שונים על מנת לתמוך בו במסע זה. בגישה טיפולית זו משלבים גישות ריפוי מן המסורות הקדומות והתבוננות על אופן החיים והחיבור השורשי שלהן לטבע, לצד כלים מתקדמים של טיפול יצירתי השלכתי, הנחיית תהליכים בטבע, שימוש בטקסים, דמיון מודרך, תנועה, קול, נשימה, מגע ועוד.
תחום זה ידבר במיוחד למי שרואה את החיים כמסע ומעוניין לתמוך באנשים אחרים במסע שלהם. מסלול ההכשרה מזמין אתכם לצאת לדרך של ריפוי, פשטות, תחושת יחד והעמקה פנימה אל הטבע האמיתי שלנו.

אימון לקשב

תחום מתפתח במהירות מסחררת ומכשיר מאמנים בכירים לטיפול בהפרעות קשב וריכוז ADHD, לימודי קינסיולוגיה התפתחותית-חינוכית, מגוון קורסים לבחירה בתחום הגוף-נפש וקורס יחסי מטפל מטופל המכשיר את הבוגרים כמטפלים בתחום זה. במהלך הלימודים חווים הסטודנטים אתגר אקדמי אינטלקטואלי במקביל למסע מרגש של התפתחות אישית והכשרה מקצועית, מקיפה וייחודית.
תחום זה יקרוץ במיוחד למי שמבינים שאורח החיים המודרני מספק לאדם מבחנים מורכבים וחשוב להם להיות הראשונים שישתלבו ויוכרו כמטפלים מתמחים בהפרעות קשב, ריכוז ואסטרטגיות למידה בתחום הרפואה הטבעית ורפואת הגוף-נפש בארץ.

כלים השלכתיים

תחום המכשיר מטפלים בכלים השלכתיים וכולל קורס קלפים טיפוליים, קורס כתיבה יצירתית טיפולית יצירתית וקורס שילוב אמנויות לטיפול והנחיה – המשלב כלים השלכתיים רבים כמו תנועה מוסיקה, יצירה, כתיבה, דרמה, משחקי תפקידים, דיאלוג, קולות, חפצים ומשחק.
התחום פונה לסטודנטים שחשובה להם התנסות חווייתית, אלו שמעוניינים לחוות את האיכויות של העבודה עם כלים השלכתיים על עצמם, ובכך נחשפים ליתרונות הכלים ההשלכתיים בעבודה עם ילדים, נוער ומבוגרים, כדי לקדם תהליכי טיפול וריפוי בדרך אחרת, מקדמת ומרגשת וכדי לרכוש כלים שונים שאליהם יוכלו להתחבר וליצור כדי לעבור תהליכי ריפוי נפשיים.

אקולוגיה מקיימת

תחום שחשיבותו עליונה ומכשיר יועצים אקולוגיים שמקצועם וייעודם הוא להעביר הלאה את הידע והכלים לאנשים פרטיים, מוסדות, מפעלים וגופים בכדי לייצר את השינוי המיוחל במסגרות חינוכיות, במקומות עבודה, בתחומי האחריות התאגידית וכמובילי וסוכני שינוי במגוון תפקידים הכרחיים כגון: רכזי קהילות אקולוגיות, מנהלי איכות סביבה, אחראי שכונות מקיימות, רכזי תכניות הכשרה לפעילים סביבתיים ויועצי אקולוגיה מקיימת בשוק הפרטי, המוסדי והציבורי.
תחום זה מתאים במיוחד למי שמבין את חשיבותם של חיים אקולוגים, בריאים וכלכליים. הסטודנטים במסלול ירכשו כלים ללמוד ולחקור בעצמם כל נושא בתחום שייבחרו להעמיק בו ליישום פרטי, להעברה לאחרים ולסביבתם וכמקור פרנסה.