fbpx

מסע הריפוי הטבעי שלי #7

מכללת כרכור | אקותרפיה, יצירה בטבע, מאת: מיכל צרפתי.

מאת:
מיכל צרפתי,
פסיכותרפיסטית ומנחה קבוצות בטבע, מאפשרת לנערות ונשים להעלות ערך עצמי לבנות חוסן נפשי ולהחזיר את השמחה לחיים.

הטבע הוא מרחב יצירה נפלא.
כל אבן, ענף, עלה, פרח יבש או רגב אדמה ואולי גם פסולת שאנשים השאירו לפניכם יכולים להיות בסיס ליצירה מקורית וחד פעמית.

פרק שביעי ואחרון: אקותרפיה, יצירה בטבע

החומרים הם בחינם ובשפע, ואין שום בעיה לטעות כי אף חומר לא מתבזבז. תנו לעצכם לקחת מכל מה שנמצא על האדמה וניתן לאסוף עם הידיים ושימו את החומרים זה ליד זה איך שמתחשק לכם. אפשר לחפור באדמה. אפשר לבנות מגדל אבנים לגובה, הכל מותר כל עוד אין פגיעה בחי ובצומח. וכל עוד אתם שומרים על עצמכם, (למשל הימנעו מלהכניס ידיים מתחת לאבנים כדי למנוע מפגש עם עקרב או חיה ארסית אחרת). קחו את הזמן וכשתחליטו שהזמן לסיים סיימו והתבוננו במה שיצא. אולי ייווצר משהו מסודר ואסתטי ואולי ייווצר משהו שנראה חסר משמעות. שימו לב אם יש אסוציאציות שעולות, אולי תגלו שיש משמעות כלשהי ליצירה שנוצרה. לסיום תוכלו לבחור להשאיר את היצירה כמו שהיא או לפרק אותה. מעניין אם תשאירו את היצירה ותחזרו עוד כמה ימים האם היא תחכה לכם או שתתפרק.

לסיום הסדרה,
מילה על החזרה מהטבע הביתה:
לפעמים המעבר מהטבע לתוך הבית יכול להיות קצת קשה, כי הנפש שלנו שאוהבת חופש ומרחבים לא אוהבת לחזור לבית שבו אנחנו סגורים בין קירות ומנהלים תקשורת עם העולם החיצון דרך מסכים.
לכן,
כשאתם חוזרים הביתה תנו לעצמכם עד כמה שמתאפשר לחזור בנחת, בלי למהר, להתמהמה רגע אם פתיחת הטלוויזיה או הטלפון, לנשום עוד רגע ולנצור את החוויות שחוויתם לפני שתחזרו לשגרה. שתפו את בני הבית או את מי שתפגשו שעברתם חוויה חזקה שאין לכם אפשרות לבטא אותה במילים, ובקשו את הבנתם על כך שאולי יהיה לכם קושי להיות בתקשורת עד שתתרגלו שוב למרחב הבייתי. שיתוף שכזה יכול למנוע אי הבנות ולאפשר לכם חזרה נינוחה לשגרה.

אני מזמינה אתכם לקרוא את הפרקים הקודמים בסדרה:

החיים בבוץ
ריפוי טבעי
להתבונן
לחוש
להרגיש
מחשבות חופשיות וזיכרונות

*הכתוב במאמר לא מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, בכל מצב של חשש לדיכאון חשוב לפנות למומחה בבריאות הנפש ולעבור אבחון והמלצה לטיפול מתאים.
בשנה הקרובה תוכלו לפגוש את מיכל בקליניקה קהילתית של מכללת כרכור ולשחרר מכם כאבים ולחצים פיזיים ורגשיים בעלות של 100 ש”ח בלבד למפגש.
לתיאומים התקשרו ל 072-3943922 או צרו קשר ישיר עם מיכל 054-2184548 או michalula1@gmail.com. בפייסבוק: מיכל צרפתי – רואה אותך, ליווי ותמיכה בדרך לעוצמה שבך.

העולם זקוק לכם כעת יותר מתמיד.

בחירתכם ללמוד להיות מטפלים, מאמנים, מאבחנים ויועצים – דווקא בעת הזו, היא בחירה נכונה, נבונה, מרגשת ומחוברת.

החלה ההרשמה המוקדמת ללימודי אביב 2021

לימודי רפואה משלימה במכללת כרכור -מחליטים, נרשמים וחוסכים! (בתוקף עד סוף  ינואר)

גם בימים בהם ישנו איסור על קבלת קהל במכללה – ניתן להירשם מרחוק בתשלום מקוון

    הנני לאשר קבלת דיוור לפי חוק הבזק

    השארת תגובה

    חייבים להתחבר כדי להגיב.

    גלילה לראש העמוד
    דילוג לתוכן